19.08.2019 - Gazete Ataşehir

Ataşehir’in İlk Kadın Meclis 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ

Ataşehir’in İlk Kadın Meclis 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ

31 Mart seçimlerinden sonra toplanan Ataşehir Belediye Meclisi toplantısında yapılan seçimde Meclis 1.Başkan Vekili olarak seçilen Sevgi Uluğ; “Çalışacağız, başarılı bir dönem olacağına inanıyorum. Demokratik bir seçim oldu. Bana oy veren vermeyen meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hep bir arada olursak güçlü oluruz”  diyerek birlik ve beraberlik mesajını verdi.

CHP’den Ataşehir belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Sevgi Uluğ ilk toplantıda yapılan kapalı zarf usulü oylamada 22 oy alarak Meclis 1.Başkan Vekili olarak 2 yıllığına seçildi.

HEP BİR ARADA OLURSAK GÜÇLÜ OLURUZ”

Meclis 1.Başkan vekili olarak seçildikten sonra Meclis’teki makam odasında tebrikleri kabul eden Sevgi Uluğ; “Zor bir seçim sürecinden geçtik. Beklediğimiz gibi Ataşehir’de CHP ve Sayın battal İlgezdi kazandı. Meclis üyesi olarak bizde görev yapmak üzere seçildik. Battal Başkanımız İlçe Başkanımızla birlikte beni arayarak Ataşehir Belediye Meclis 1.Başkan Vekili görevine layık gördüklerini söylediler. Bu görev beni onura etti. Teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi bu seçimde Ataşehir’de 5 kadın muhtar seçildi. Şimdi meclis başkanlığı da bana verildi. Biz her yerde her alanda kadınların seçilmesi, cesaretlendirilmesinden yanayız. Aslında Ataşehir öncü bir ilçedir. Bizim AKAGİM ( Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi) gibi bir kurumumuz var. Buda Avrupa Birliği projesidir. Yeterince bu projeden söz edilmediğini düşünüyorum. Çünkü orada da işini yapmak isteyen kadınlara eğitim ve diğer destekler verilmekte. Ataşehir belediyesi tarafından uygulanan bu proje sayesinden çok sayıda iş kadını çıkmakta. Kadınların her alanda donatılması, desteklenmesi ve bilinçlendirilmesi gerekiyor. Ben Belediye Başkanıma ve İlçe Başkanıma bana bu yolu açtıkları ve bu göreve layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. Çalışacağız, başarılı bir dönem olacağına inanıyorum. Demokratik bir seçim oldu. Bana oy veren vermeyen meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hep bir arada olursak güçlü oluruz” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ