28.01.2020 - Gazete Ataşehir

SENDİKADAN ATAŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

SENDİKADAN ATAŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

DİSK Genel İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1’No’lu Şubesi Ataşehir Belediyesi’nde çalışan iki sendika temsilcisinin işten çıkarılması nedeniyle Ataşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaptılar.

Yapılan basın açıklamasında; “DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube olarak örgütlü olduğumuz Ataşehir Belediyesi’nde çalışan Destek Hizmetleri Müdürlüğü İşyeri Sendika Temsilcisi Melike ŞAHİN ve Güvenlik Sen Baş Temsilcisi Alişan İPŞİROĞLU sendikal faaliyetleri nedeniyle Belediye yönetimi tarafından hukuksuz bir biçimde işten çıkarılmıştır” denildi.

Genel İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1’No’lu Şube Başkanı Ahmet Arıkan’ın yaptığı basın açıklamasının devamında; “ Bizler, ısrarla diyalog, diplomasi ve iş barışı için çabalarken, maalesef aynı hassasiyet ve tutumu örgütlü olduğumuz belediyelerde göremiyoruz. Gün yok ki işçiler problemsiz bir çalışma ortamı bulabilsinler. 04.10.2019 Cuma günü Ataşehir Belediye Yönetimi biri sendikamız Destek Hizmetleri Müdürlüğü temsilcisi Melike Şahin, diğeri Güvenlik-Sen Baş Temsilcisi Alişan İpşiroğlu olmak üzere arkadaşlarımızın iş akitleri fesih yoluna gitmiştir.  İki arkadaşımızın ortak özelliği işlerini iyi yapmaları dışında, temsil ettikleri arkadaşların haklarını savunmak için cesur bir şekilde her türlü çabayı göstermeleridir”ifadelerini kullandılar.

Şube Başkanı Ahmet Arıkan açıklamasının sonunda; “Arkadaşlarımızın bir an önce işlerine iade edilmelerini talep ediyoruz. Aksi takdirde söyleyeceklerimiz tehdit değil yaşanacak gerçeklerdir. Bugün itibari ile temsilci arkadaşlarımızın işlerine iadeleri gerçekleşmezse basın açıklamamızı takiben oturma eylemine başlayacağız. Devamında da eylemliklerimiz sanki 1000 kişi işten çıkarılmış gibi en üstten reaksiyonla devam edilecektir” dedi.

DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı’nın da destek verdiği basın açıklamasında; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hak, Hukuk, Adalet için yaptığı hatırlatarak, bunu burada görmek istiyoruz vurgusunu yaptı.

Basın açıklamasının sonunda kamusal alanda oturma eylemine izin verilmeyerek giriş kapının önünde işten çıkarılan işçiler oturma eylemini başlatmış oldular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ