23.10.2018 - Gazete Ataşehir

ŞEHİTLER İÇİN DUA ETTİLER!

ŞEHİTLER İÇİN DUA ETTİLER!

Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir Muhtarlar Derneği Başkanlığı ile birlikte kararlaştırılarak, 15 günde bir hem mahallerin sorunlarını dinlemek hemde şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okutmak amacıyla gelenek haline getirilen etkinliğin bugünkü adresi İçerenköy Mahallesiydi. Burada Şehitler için Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

İçerenköy Mahalle Muhtarı Ayhan Öztürk’ün evsahipliğinde Merkez Camisi’nde gerçekleşen toplantıya Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Müftüsü Şakir Pinal, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya, İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Dursun Kırış, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Arife Midyat, Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, mahalle muhtarları ve İçerenköylüler katıldı.

Konuklarını selamlayarak mahallenin sorunlarına kısaca değinen İçerenköy Mahalle Muhtarı Ayhan Öztürk; “Merkez de sıkıntılarımız var. Yıkım kararı olmasını rağmen merkezde bulunan binalar yıkılmadığı için burada otobüsler rahat dönemiyor yani ulaşımda sıkıntı yaşanıyor.  İlgili birimlere müracaatlarımız olmasına rağmen hala bir çözüm bulunamadı. Burası E-5 ve Bostancı Sanayine çıkış yolu. Merkezde sıkıntı olunca trafik kilitleniyor. İsteğimiz buranın bir an evvel çözüme kavuşturulmasıdır” dedi.

Ulaşım sorunu İstanbul’un sorunu olduğunu söyleyen Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, yetkililer bunu farkında vede biliyorlar. Temennimiz en kısa sürede buradaki trafik çilesine bir çare bulunur diyerek toplantının amacını kısaca şöyle özetledi: “ 15 günde bir her mahallede yapılmak üzere Şehitlerimiz için hem Kuran-ı Kerim okutuyoruz hemde mahallenin sorunlarını yerinde dinlemek suretiyle birim müdürlerimizin de katıldığı bu toplantıları düzenliyoruz. İçerenköy’e bu ikinci kez gelişimizdir. Amacımız Afrin’de şehit düşen askerlerimize ve tüm şehitlerimize birlikte gönülden dua etmek, şu an mücadele eden askerlerimize de manevi destek sağlamaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol ve toplantıya katılanlar hep birlikte Merkez Camisi’nde Namaz kılınan salona geçerek Şehitler için okunan Kuran-ı Kerimi dinlediler ve Şehitlerimiz için dua ettiler.

HABER &FOTOĞRAF: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ