23.05.2018 - Gazete Ataşehir

SARIMADEN; “SİYASETİN DIŞINDA BİR ŞÖLEN OLACAK”

SARIMADEN; “SİYASETİN DIŞINDA BİR ŞÖLEN OLACAK”

Kısa adı “AYEDER” olan Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği düzenlediği kahvaltı organizasyonuyla bu hafta 8 köy dernek başkan ve yöneticilerini ağırladı. Kahvaltıda konuşan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden; “ Birlik ve beraberliği önemsiyoruz. Bu tür organizasyonlarla bunu pekiştirme gayreti içindeyiz. Ayrıca 18 Şubat Pazar günü bir şölenimiz var. Geçen sene olduğu gibi bu senede siyasetin dışında bir şölen olacak. Siyaseti işin içine karıştırmayacağız” dedi.

Yaklaşık 3 aylık bir dönem için de yaptıkları bu organizasyonla 85 dernek başkan ve yöneticilerini kendi mekânlarında ağırlayarak birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, acıların ve sevgilerin paylaşılması açısından önemli bir ilerleme kaydedildiği belirtildi.

AYEDER’in bu hafta verdiği kahvaltıda, Çayırlı İlçesinden; Yeşilkaya ve Eşpınar, Refahiye İlçesinden; Söğütlü, Çukurçınar, Bektaşlı, Şahverdi ve Eski Konak, Ilıç İlçesinden; Kuruçay köylerinin dernek başkanları ve üyelerini ağırladı.

“10 HAFTADA 85 DERNEK BAŞKAN VE ÜYELERİNİ KAHVALTIDA AĞIRLADIK”

Birlik ve beraberliğin pekişmesi için verilen kahvaltıda oluşan sıcak sohbet sonrası konuşan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden; ” 10 haftadır İki ilçe derneğimiz hariç 85 köy derneği ile birlikte burada kahvaltı yaptık. Erzincan öyle yâda böyle bir araya geldi.  Tüm ilçelerin dernekleri var ve Erzincanlılar artık federasyonları kurmak üzere. Artık son aşamasıda bir konfederasyon çalışması da yürütülmek üzere. Burada yaptığımız kahvaltıya ilçelerden ikişer köy derneği ve bir ilçe derneğini davet ediyoruz.  Bu vesile ile birbirimizle tanışıyor ve kaynaşıyoruz. Akraba olup da burada görüşen ve tanışanlar var. Burada yeni dostlukları ve samimi yaklaşımları görüyoruz. Erzincanlıların bir araya gelerek acılarını ve sevgilerini paylaştıklarına vesile olduğumuzu burada yaşayarak görüyoruz” dedi.

“GÜÇLÜ BİR ERZİNCAN GENÇLİĞİ GELİYOR”

Birlik ve beraberlikten öte bir düşüncelerinin olmadığını ve bu duruşumuzdan vazgeçmeyeceğiz diyen Sarımaden; “ Güçlü bir gençlik örgütü geliyor. Gençlik yapılanmasına önem veriyoruz. Önümüzdeki günlerde yapılanma tamamlanarak kendini gösterecek.  Bu gençler her ilçeden gençleri de aralarına alarak bir Erzincan gençliği olarak güçlü bir yapılanma ile hizmet vereceklerdir.  Biz her zaman gençlerimizin, kadınlarımızın yanında olacağız. Dernek başkanlarının kadınlardan seçilmesi gibi tavsiyelerimiz oluyor.  Artık dernek başkanlarının gençlerden olması daha aktif, kadınlardan olması da daha bir çalışma çabası içinde olacaklarına inanıyorum. Bunların değerlendirilmesi gerekir” diyerek derneklere tavsiyelerde bulundu.

“AYEDER’İ OKULLARA SOKMAYIN DESELER DE GİRMEYİ BAŞARDIK”

Eğitime verdikleri desteklerden söz eden Sarımaden; “ Erzincan’da girmediğimiz okul sayısı az. AYEDER’i okullara sokmayın deseler de, engellemeye çalışsalar da ona rağmen okullarımıza girmeyi başardık. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşıladık.  Karşılamaya da devam edeceğiz. Çok duyarlı bir Milli Eğitim Müdürü ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerimiz var.  İrtibat halindeyiz. Birlikte çalışıyoruz. Yardımsever dostlarımız ve iş adamlarımızın bu yardımlarda büyük katkıları var. Demek ki fesatlık düşünmeyince çok güzel şeyler ortaya çıkıyor” diye konuştu.

“AYIRIM YAPMADAN YARDIM VE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEKTİR”

AYEDER’i tanıtmaktan ziyade iş yapmayı hedefledik diyen Sarımaden; “Derneği büyütmeye ve dernekçilere sahip çıkmayı, dernekçilerle bir araya gelerek eksikleri tamamlamayı, birde Erzincan köy ve ilçe derneklerinin kaynaşmasını sağlamak öncelikli hedefimiz.  Bu yönde çabalarımız devam ediyor. Her şey Erzincan için dedik ve Erzancan’lı tüm siyasetçilerimize destek çıktık. Bundan sonrada ayırım yapmadan desteklerimiz devam edecektir” şeklinde ifade etti.

“SİYASETİN DIŞINDA BİR ŞÖLEN OLACAK”

Sarımaden; “18 Şubat Pazar günü Şölenimiz var. Birçok sanatçımızla irtibat kurduk. İrtibat halinde olduğumuz 29 sanatçımız Erzincanlı. Ayrıca birde AYEDER Erzincan koromuz var. Geçen sene olduğu gibi bu senede siyasetin dışında bir şölen olacak. Bu konuda her Erzincanlı kendine düşen sorumluluğun bilincinde hareket etmelidir”  şeklinde konuştu.

Sarımaden konuşmasının ardından kahvaltıya katılan dernek başkanlarını tanıtarak onların görüş ve düşüncelerini dile getirmelerini istedi. Dernek başkanları da kendilerini ve birlikte geldikleri yönetim kurulu arkadaşlarını tanıtarak, birlik ve beraberlik adına AYEDER’in bu organizasyonunu önemsediklerini, Erzincan ve Erzincanlılar için her türlü katkıyı sunacaklarını vurguladılar.

 

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ