02.06.2020 - Gazete Ataşehir

PAZAR ESNAFI VE ESATPAŞA HALKI İSYANDA!..

PAZAR ESNAFI VE ESATPAŞA HALKI İSYANDA!..
"https://atasehir.com.tr/wp-

Pazar yerleri değiştirilen Esatpaşa Pazar esnafı ile vatandaşlar belediyeye tepki göstererek kendilerine bilgi verecek muhatap bulamadıklarını ve duyarsızlıklarından dolayı isyan ettiler.

Örnek Pazarı ile birbirine çok yakın olması ve Esatpaşa mahallesinin en uç noktaya yapılan Kapalı Pazar Alanına tepki gösteren Esatpaşa Pazar Esnafı, iki pazarın yan yana ve de mahallenin bir ucuna kurulmasının işleri yarı yarıya düşürdüğünü, eski yerimiz geri verilmeyene kadar malları çürüse de Pazar yerlerini açmayacaklarını söylediler.

“RANT İÇİN DEĞİL HALKA HİZMET İSTİYORUZ”

50 yıllık bir Pazar yerinin değiştirilmesine tepki gösteren mahalle halkı ve Pazar esnafı biz burada çalıları sökerek Pazar yeri yaptık. Bunca yıllık emeğimizi ranta kurban gitmesine gönlümüz razı değil. Çünkü yeni Pazar yerinde oluşturulan yeni Pazar yerlerinin büyük paralara satıldığını iddia ettiler.

“BİZLERİ MARKETLERE MAHKÛM ETTİLER”

Kapalı Pazar yerinin merkeze çok uzak olması nedeniyle Pazar yapamadıklarını söyleyen Esatpaşalı kadınlar, bizleri marketlere mecbur bırakıyorlar. Eski yer tam merkezi noktadaydı. Alışverişimizi rahat bir şekilde yaparak evimize gidiyorduk. Şimdiki yer birkaç kilometre uzakta.   Yaşlılar gidemediği gibi evi uzak olanlar da gidemiyor. Bu konuda oy zamanı oy isteyenler, her şey çok güzel olacak diyenler şimdi neredeler. Güzel olan bize yapılan bu işkencemi diye siyasilere tepki gösterdiler.

“PAZAR YERİ HİZMET YERİ DEĞİL SANKİ RANT YERİ”

Bir tepki de Kapalı Pazar yerinde tuvaletlerin satılması, yeni yeme içme mekânların oluşturulması amaçlarının ne olduğunu bize gösteriyor diyen Pazar Esnafı ve Esatpaşa Halkı, biz eski yerimizi istiyoruz, bu isteğimizde kararlıyız. İsteğimiz yerine getirilinceye kadar mücadelelerine devam edeceklerini dile getirerek belediye yetkililerin kendilerini değil halkı düşünmeleri gerektiğinin vurgusunu yaptılar.

“SESİMİZ DUYULANA KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Topladıkları binlerce imzayı ilgililere teslim edeceklerini Esatpaşa halkı ve Pazar Esnafı, Pazar alanına malzeme dolu arabalarını çekerek vatandaşların da desteği ile pazarı kurmama direnişi devam ediyor ve bu mücadelenin seslerini ilgililere duyurana ve çözüm üretilene kadar devam edeceğinin kararlılığı içinde olduklarını basın aracılığıyla ilgililere duyurulmamızı istediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ