25.06.2018 - Gazete Ataşehir

PARKLARA KAMERA SİSTEMİ KURULUYOR

PARKLARA KAMERA SİSTEMİ KURULUYOR

Ataşehir Belediye meclisinin Kasım ayı son toplantısında, gündem dışı söz alan Ak Partili üye Şeref Toğ, İnönü Mahallesi semt pazarı yeri parklardaki güvenlik sorunları ve başıboş köpekleri yarattığı tehlikeler ile ilgili kendilerine gelen şikâyetler dile getirerek ilgili birimlerden tedbir alınması ile ilgili önerge verdi.

İnönü Mahallesi’ndeki İnönü Mahallesi semt pazarının taşınması ile ilgili çalışma yapıldığının, uygun yer bulunamadığının altını çizen CHP Gurup Başkanvekili İlhami yılmaz, uygun yer bulununca taşıma işleminin gerçekleşeceğini söyledi.

PARKLARA MOBESE KAMERALARI KURULUYOR

Parklarla ilgili kamera sistemi üzerinde durulduğunu, ancak kamer sistemi kurma yetkisinin kendilerinde olmadığının altını çizen Yılmaz, konu ile ilgili “İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaparak MOBESE sisteminin kurulması gerektiği için Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediyemiz iş birliğiyle İnönü mahallemizde bir parka MOBESE kameraları kuruldu. Denemesi yapılıyor ve diğer parklarda da çalışması yapılıyor” bilgisini paylaştı.

GECEKONDULARLA İLGİLİ MADDE OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
Ataşehir Belediye meclisinin Kasım ayı 3. Birleşiminde gündemin önemli maddelerinden 3. Madde Ak partili üyelerin muhalefetine rağmen oy çokluğuyla komisyondan geldiği şekliyle tadilen kabul edildi.

Toplantıda Ataşehir İlçesi sınırlarında olan kamu alanındaki gecekondulardan müdürlükler tarafından talep edilen bölgeler öncelikli olarak hak sahiplerine Küçükbakkalköy’deki 3374 ada 1 parselde üretilen C-1, C-2, C-3, C-4 ve C-5 bloklarda konut tahsisinde belirlenecek enkaz bedeli için Emekevler Hak Sahipliği Enkaz Bedeli Tespit ve Değerlendirme Komisyonun havale ile ilgili Başkan ve Encümene yetki içeren komisyon raporu;  Su Deposu’nda 25, Yenisahra Mahallesi Taşocağı Mevkii’nde 111 adet olarak belirlenen kamu mallarında konuşlanan gecekondular ile ilgili 3. Madde; “Su Deposu’ndaki gecekondulara tadilen” değişikliği Ak Parti gurubunun muhalefetine rağmen oy çokluğuyla ile tadilen kabul edildi.

DSCF1505

Ak Parti Gurubu tarafından Su Deposu’nda 25, Yenisahra Mahallesi Taşocağı Mevkii’nde 111 adet olarak belirlenen gecekonduların ve Emekevler dışında kalan 2243 gecekondu ile Emekevler’de yapılan konutlarda teslim edilen ve edilmeyen konutların listesinin talep edildiği yazılı önerge ile Ak Parti Meclis Üyesi Şerif Toğ’un Parklardaki güvenlik ve İnönü Mahallesi Semt Pazarı ve Ak Parti Meclis üyesi Mehmet  Korkmaz’ın Alan Aldı Caddesi’nde yürütülen çalışmalarda mevcut kıymetli taşların sökülerek betondan kaldırım imalatı yapıldığı iddiası ile ilgili önergeleri oylanarak Başkanlık Makamına havalesine oybirliğiyle karar verildi.

DSCF1510

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ