19.01.2019 - Gazete Ataşehir

OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞUNDA 12 KONU 12 KONUK

OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞUNDA 12 KONU 12 KONUK

Ataşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Evin Özel Eğitim Danışmanlık Merkezi işbirliğiyle 12 Mayıs’ta “1. Otizm Spektrum Bozukluğunda Erken Tanı Yoğun Eğitim Sempozyumu” düzenlenecek.

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sabah 9.30’da başlayacak sempozyumda otizm spektrum bozukluğu üzerine alanında uzman 12 konuşmacı 12 konuyu işleyecek.

 

Ülkemizin yetiştirdiği, alanında güçlü birikimlere sahip ve farklı disiplinlerdeki uzmanların bir araya geleceği sempozyumda, otizm spektrum bozukluğunda erken tanı yoğun eğitimi farklı perspektiflerde değerlendirecek.

 

Sempozyum kapsamında; çocukları otizm spektrum bozukluğundan etkilenmiş ebeveynlerin hikâyelerinden otizmde tanı ve tedavi süreçlerine, otizmde bilimsel dayanaklı uygulamalardan yasal mevzuatlarda otizmin dünyada ve Türkiye’deki durumuna kadar pek çok konu işlenecek.

 

Otizm spektrum bozukluğunda tanı tedavi ve eğitim planlamasında Hollanda örneğinin de işleneceği sempozyumda, çocukların ebeveynlerinin ruhsal süreçleri ve aile terapisi konusu da alanındaki uzmanlar tarafından değerlendirilecek.

TOÇEV YARARINA “YILIN EN İYİLERİ” ÖDÜL TÖRENİ

 

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve Ataşehir Belediyesi’nin TOÇEV yararına düzenlediği “2018 Sene Sonu Sergi ve Müzayedesi” ile “Yılın En İyileri” ödül töreni 10 Mayıs Perşembe günü yapılacak.

 

Müzayede töreni Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde 19.00’da başlayacak. 10 Mayıs’ta başlayan sergi ise 14 Mayıs Pazartesi akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ