14.08.2018 - Gazete Ataşehir

“OSMANLI RUHU ATAŞEHİR’DE”

“OSMANLI RUHU ATAŞEHİR’DE”

 

Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları; Osmanlı Haftası etkinlikleri kapsamında Milletvekillerinin de katıldığı Osmanlı Ruhu Ataşehir’de adıyla bir etkinlik düzenledi.

 

 

Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonun da düzenlenen etkinliğe Ak Parti Ataşehir kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ve yönetiminin yanı sıra; İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan, Ravza Kavakçı, Ahmet Hamdi Çamlı, Ataşehirden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş, İlçe başkanı Av.M. Naim Yağcı ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Ataşehir Belediye meclis üyeleri, teşkilat mensupları ve Ak Kadınlar katıldı.

DSCF7062

Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra Osmanlı dönemini anlatan kısa bir slâyt gösterildi.

DSCF7057

Etkinliğe ev sahipliği yapan Ak Parti Ataşehir kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül,718 yıl önce temeli atılan şefkat medeniyeti Osmanlı Devlet’inin, adalet ve insan sevgisiyle kurulan muhteşem medeniyetle dünyaya hükmeden Osmanlı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranların torunları olmaktan gurur duyuyoruz diyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Bir milletin aile yapısı sağlam ise o devlet yapısı da sağlam ve uzun olur. Bunun en güzel örneği Osmanlı toplumudur. Osmanlı haftasını icra ettiğimiz bu programda Büyük Hünkârımız II. Abdülhamit Han’ın ölüm yıldönümü olması hasebiyle Sultanımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz. II. Abdülhamit Han, hakkındaki karalamaların aksine, merhamet ve şefkat timsali olan, kendisini öldürmek üzere görevlendirilen suikastçısına bile yaşam hakkı tanıyan yüce gönüllü bir padişahtır. Bizlerde bugün ecdadımızın adalet ve insan sevgisi anlayışını sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

DSCF7068

Yuırtdagül; “Allah’a kul olmayı, Peygamberin sünnetine uymayı kendisine prensip edinmiş olan, dünyaya adalet dağıtan ve Avrupa’ya gittiğinde GramdikNotoras’a;’’ Kardinal külahı görmektense Osmanlı sarığı görmeyi tercih ederim’’ dedirten ve oradaki insanlara adaleti ve kardeşliği getiren muhteşem devletin torunları olarak ecdadımızın bu anlayışını dünya döndükçe sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı  “Osmanlı ruhu Ataşehirde” programımıza hoş geldiniz diyerek; “ Bizler geçmişiyle gurur duyan bir ecdadın ve bir medeniyetin çocuklarıyız. Anadolu’ya medeniyeti ve İslamı taşıyan Selçuklunun torunlarıyız ve göğsümüzü kabartan, beş kıtaya hükmeden, her gitmiş olduğu yere medeniyet götüren Osmanlının torunlarıyız. Ecdadımızın tamamıyla gurur duyuyor onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

DSCF7079

Yağcı; “Bugün Abdülhamit Han’ın ölüm yıldönümü hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün itibariyle imzalamış olduğu Cumhurbaşkanlığı Sisteminin artık milletin takdiri ile oylanacağı günlerin arifesinde olması sebebiyle ayrı bir anlam taşıyor.  Bir kişinin, bir kurumun değil bir sistemin oylanacağı, milletin geleceğini yeniden inşa edileceği Cumhurbaşkanlığı referandum sürecine tüm milletimin buna sahip çıkmak suretiyle kendi iradesinin kesintisiz iktidarını sağlama adına mücadele vermenizi ve hep beraber bu yolculukta birlikte olmamızı sizlerden istirham ve rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Milletvekilleri Hasan Turan, Ravza Kavakçı ve Ahmet Hamdi Çanlı ile İl Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş da; “Geçmişini unutan bir milletin geleceğini başkaları yazar. Bizler medeniyeti dünyaya yayan bir ecdadın torunlarıyız. Başta Abdülhamit Han olmak üzere tüm ecdadımıza rahmet diliyoruz” dediler.

DSCF7107

Etkinlik Mehteran Takımının gösterisiyle sona erdi.

DSCF7076 DSCF7086 DSCF7090 DSCF7094

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ