12.07.2020 - Gazete Ataşehir

OCAK AYI SON MECLİS TOPLANTISINDA “ARAÇLAR” KONUŞULDU

OCAK AYI SON MECLİS TOPLANTISINDA “ARAÇLAR” KONUŞULDU
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediye Meclisi Ocak ayının 2.Birleşimi, DMO’dan alınacak araçlarla ilgili tartışmaların gölgesinde sona erdi.

Ataşehir Belediye Meclisi Ocak ayının son toplantısında 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ Başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü.

“ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ TEBRİK EDİYORUM”

Gündem maddelerine geçmeden önce gündem dışı söz alan Ak Parti Grup sözcüsü Av.M. Naim Yağcı toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek;  “10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü. Bugün burada meclisi takip eden gazeteciler nezdinde onurlu bir meslek olan gazeteciliği meslek edinmiş, olayı olduğu gibi yansıtmakla yükümlü, şartların zorluluğuna bakmadan fedakârca mücadele veren, haberin peşinde koşan fedakâr gazetecilerimizin Çalışan gazeteciler Gününü tebrik ediyorum” dedi.

İkinci olarak söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Şerafettin Bal, daha önce verdiği önergeleri hatırlatarak İçerenköy Su Deposunun bulunduğu yerde arabaların park edilmesi nedeniyle trafikte sıkıntıların yaşandığını ve bu konu ile ilgilenmesini ve bilgilendirilmesini talep etti.

“BASIN EMEKÇİLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Gündem maddelerine geçerken söz alan CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yaptığı kutlama mesajında, bu onurlu ve gururlu görevi ifa eden tüm gazeteci arkadaşlarımızın, basın emekçilerimizin gününü kutluyor hepsine saygılar sunuyorum şeklinde ifade etti.

Gündem dışı konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi.

Gündemde bulunan 5 maddeden 1-3 ve 4’üncü maddeler oybirliği, 2’inci madde ise oyçokluğuyla kabul edildi.  

“YERLİ VE MİLLİ OLACAĞIZ”

5.Madde de Devlet malzeme Ofisi’nden araç satın alımına ilişkin Hukuk Komisyonunun kararına muhalefet eden Ak Parti Grup Başkanı Naim Yağcı, bu arabalar nasıl neden niçin ve hangi müdürlük için alındığının belirtilmesi gerektiğini vurgulayarak bu konuda net bilgi istedi.  

MHP Meclis Üyesi Hakan Arıkaya’da aynı görüşü paylaşarak bu durumda kendilerinin de ret oyu vereceğini söyledi.

Bu eleştirilere cevap veren CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz, milli ve yerli malzeme kullanmayanın daha doğru olacağın düşünerek DMO ‘den bu araçları almaya karar verdik. Burası bir devlet kuruluşu. Burada ihale yok. Araç kiralamaktansa bir devlet kuruluşu olan DMO’dan kendi araçlarımızı almanın daha uygun olacağını düşündük.

İki grup başkanı arasında az da olsa gerginleşen bu tartışmalara, Ataşehir Belediye Başkanı Sadık Kayhan’ın, bu araçlar müdürlüklere değil kurum adına alınıyor. İhtiyaç durumunda tüm müdürlüklerin emrine verileceğini belirtmesi üzerine tadilen oybirliği ile bu madde de kabul edildi.

Gündem de görüşülecek başka madde kalmadığından Meclis 1.başkan Vekili Sevgi Uluğ, 03.02.2020 Pazartesi saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ