26.04.2018 - Gazete Ataşehir

NİHAYET İNŞAATA DEVAM KARARI ÇIKTI!

NİHAYET İNŞAATA DEVAM KARARI ÇIKTI!

İnan Bektaş başkanlığında toplanarak Ataşehir gündemini görüşen Ataşehir Belediye Meclisi İçerenköy’de yapımı durdurulan Kemal Sunal Kültür Merkezi’nin yapımına devam edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı 2.Birleşiminde gündeminde bulunan 3 raporun “Onaylı Yol İsmi” bulunan 1.madde oyçokluğuyla,  İçerenköy Mahallesi Islah İmar-Revizyon İmar Planı Değişikliği ile Küçükbakkalköy Mahallesi Uygulama İmar Plan Değişikliğine dair İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporlarının yer aldığı 2 ve 3.maddeler oybirliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesinden 1/5000 lik planı revize edilerek gönderildiği Ataşehir Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçmesi sonucu 3 yılı aşkındır inşaatı durdurulan, çevre kirliliği yaratan ve etrafında bulunan esnaf ve yerleşim alanlarında rahatsızlık yaratan bu hizmet alanının inşaatına başlanılması hem mahalle halkının hem de esnafın yüzünü güldürecektir.

DSCF5643

Gündem Maddelerine geçmeden önce CHP Meclis Grup Başkanı İlhami Yılmaz ile Ak Parti Meclisi Grubu adına Mahmut Yürük söz alarak 05.07.1992 yılında yaşanan Başbağlar katliamını lanetleyerek bir daha bu tür olayların yaşanmaması temennisin de bulundular.

DSCF5645

Gündemin 2.maddesi üzerinde söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Haluk Sadıkoğlu; “ İçerenköy halkının yıllardır eksik kalan, geciken bir hizmet projesini nihayetlendiriyoruz. Daha önce Pazar alanı olarak geçen ve daha sonra belediyemizin planladığı bir bina ile başlayan proje teknik nedenlerden dolayı yapımı durduruldu. Büyükşehirden geçen 1/5000’lik Ataşehir Belediyesi meclisinden geçen 1/1000’lik plan değişikliği ile belediye hizmet alanı olarak ivedilikle yapılması gereken bu sosyal donatı alanlarıyla halka hizmet verecek bir bina olmasını bizde canı gönülden istiyoruz” dedi.

DSCF5646

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 07.07.2017 Cuma günü saat 17.00’da toplanmak üzere başkan İnan Bektaş oturumu kapattı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ