28.05.2020 - Gazete Ataşehir

Meclis Toplantısında Birlik Mesajı

Meclis Toplantısında Birlik Mesajı
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediye Meclisi Mart ayı 1.Birleşiminde toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü.

Ataşehir Belediye Meclisi Mart ayı 1’inci birleşimin de 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ Başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü ve gündem dışı söz alan parti grup başkanları gelişen son olayları değerlendirerek birlik mesajı verdiler.

Meclisin konukları arasında İYİ Partinin yeni seçilmiş yönetimiyle İmar Planları için grup başkanlarıyla görüşmeye gelen İnönü Mahallesi sakinleri vardı.

Yapılan Gündem dışı konuşmalarda söz alan CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz, Ak Parti Grup Başkanı M.Naim Yağcı, MHP Meclis Üyesi Hakan Arıkaya ve İYİ Parti Meclis Üyesi ve Belediye Encümeni Oğuz Sarul, Elazığ, Malatya’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere, Van’da düşen çığ altında kalarak yaşamını yitiren vatandaşlarımıza ve Suriye’de hain saldırı sonucu şehit düşen Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediler.

Ayrıca başlayan üç ayların İslam âlemine sağlık, huzur ve barış getirmesi temennisinde bulunan parti temsilcileri söz konusu vatansa birlik olmanın mesajını vererek yaklaşan 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar gününü kutladılar.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemde bulunan 1-2-3-4-5 ve 6’ıncı maddeler ilgili komisyonlara gönderilmesine oybirliği ile karar verildi.

CHP Grubunun “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” kurulması ile ilgili 7’inci madde olarak eklenen önergesi  üzerinde görüşlerini açıklayan parti temsilcileri yapılan oylama sonunda Ak Parti, İYİ Parti ve MHP üyelerinin ret oylarına karşılık CHP Grubunun oylarıyla teklif kararı olarak kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşmesi bittikten sonra 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 05.03.2020 Perşembe günü saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

SADIK KAYHAN: “KAPIM HER ZAMAN SONUNA KADAR TÜM VATANDAŞLARIMA AÇIKTIR”

Sorunlarımızı neden burada görüşmediniz diye Meclisin dağılmasına tepki gösteren İnönü Mahallesi sakinlerini Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Meclis Üyesi Abdullah Der İnönü mahallesinden gelen vatandaşları grup odasına davet ederek burada Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı konunun ilgilisi ve uzmanı Sadık Kayhan gerekli bilgilendirmeyi yaparak vatandaşların konuya vakıf olmaları açısından bilgilendirdi. Ak Parti grup başkanında bu konuyla ilgileneceğini söylediğini dile getiren Kayhan, birlikte bu konuyla ilgili uğraşacağız. Şu an için bizim yapabileceğimiz bir durum yok. Planların bir an evvel meclise gönderilmesi için komisyona, Ak Partili arkadaşlarımızla birlikte çıkması yönünde uğraşacağız ama sizde konunun takipçisi olun. Benim kapım her zaman açık. Gelin sorun bende sizlere gelişmelerle ilgili bilgileri vereyim diyerek İnönü sakinlerinin yüreğine su serpmişçesine gelenler huzurlu ve konuyu öğrenerek ayrıldıklarını belirterek Kayhan’a ve CHP grubuna teşekkür ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ