21.09.2018 - Gazete Ataşehir

MECLİS TATİLE GİRDİ

MECLİS TATİLE GİRDİ

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayının son toplantısı 3. Birleşiminde 1.Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan Başkanlığın da toplanarak gündemdeki konuları görüştü.

Gündemdeki maddeler görüşüldükten sonra Meclis 03.09.2018 Pazartesi günü saat: 17.00’da toplanmak üzere iki aylık bir tatile girdi.

Yoklama ve bir önceki toplantı tutanaklarının kabulünden sonra gündem dışı konuşmalara geçildi. İlk sözü Ak parti Grup Başkanı M.Cevat Arzık aldı.

ABDULLAH DER İÇİN SUÇ DUYURUSU YAPTIK

Toplantının açılışında gündem dışı söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık, Ak Parti grubuna hakaret gerekçesi ile Abdullah Der için suç duyurusu yaptıklarını, kendilerine atılan iftiraların kabul edilemez olduğunu kaydederek, “Bu Meclisin saygınlığına gölge düşürecek şekilde açıklamalar yapılmasını dün de kınamıştık. Bu gün de kınıyoruz. Biz suçlamalarla ilgili isim vermesini istedik. İsim verilmezse müfteri ilan edeceğiz dedik.” dedi.

Arzık; “Önceki Meclis toplantısında Ataşehir Belediye Meclis üyesi ve Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der arkadaşımız bizim Ak Parti grubuna asılsız olarak hakaret ve iftira ile kişilik haklarımıza saldırmış olması nedeniyle bu gün bütün Meclis üyelerimizle birlikte İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına giderek kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduk. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına yaptıkları suç duyurusunun 2018/132424 numaralı soruşturma dosyasıyla işleme alındığını ve Adli sicil kayıtlarımızı aldık”  bilgisini paylaştı.

ŞAHSİ DAVANIN KURUM DAVASI GİBİ KARŞILANMASI HOŞ DEĞİL

Gündem dışı söz alarak konuşan CHP’li Meclis üyesi Sadi Özata, önceki Meclis toplantısında istenmeyen ifadelerinin ortaya atıldığını hatırlatarak; “Geçen Cuma gününden itibaren Türkiye’nin ulusal basını dâhil olmak kaydı ile Ataşehir’de bulunan yerel basının da şahsi olan bir davanın bir kurumun davası gibi göstermesi hoş bir davranış değil. Ataşehir Belediyesi ile hiçbir alakası olmayan konu. Tamamen kişiyi şahsi bağlayan bir konu… Tabii ki arkadaşımız o ifadeyi kullanmasaydı iyi olurdu. O arkadaşın da hâletiruhiyesini göz önünde bulundurmak gerekir. Türkiye bir hukuk devletidir. Karşı taraf da bu hakkını kullanacaktır. Bu konuyu daha fazla uzatmamak gerekir” diye konuştu.

Gündem dışı konuşmalardan sonra gündemde yer alan 3 maddenin görüşülmesine geçildi.

Gündemde bulunan 1-2 v3 3’üncü maddeler görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Oturumu yöneten Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Kemal Aldoğan gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 03.09.2018 Pazartesi günü Saat 17.00’da toplanmak üzere birleşimi kapattı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ