21.09.2018 - Gazete Ataşehir

MADIMAK VE BAŞBAĞLAR KATLİAMI KINANDI

MADIMAK VE BAŞBAĞLAR KATLİAMI KINANDI

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısının 1.Birleşiminde 1.Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü. Gündem dışı söz alan grup başkanları 2 Temmuz 1993 yılında Madımak ve Başbağlar’ da yapılan katliamı kınayarak hayatını kaybedenleri rahmetle andılar.

Ataşehir Belediye Meclisi, Meclis 1.Başkanvekili Mustafa Kemal Aldoğan başkanlığında toplanarak Temmuz ayı 1. Oturum gündemini görüştü. Toplantıda, babasını kaybeden Meclis Üyesi Sabahattin Barış’a baş sağlığı dilekleri iletildi.

Daha sonra gündem dışı söz alan CHP’li Meclis Üyesi, Sadi Özata ile Ak Parti grup başkanı M. Cevat Arzık;  25 yıl önce Sivas’taki Madımak Oteli Yangını ve Başbağlar Köyü’nde yaşanan katliamı kınanarak, katliamlarda hayatını kaybedenleri rahmetle ve saygıyla andılar.

“SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında gündem dışı söz alan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP’li Belediye Meclis Üyesi Sadi Özata, Sivas Madımak Katliamının yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada; “Bundan 25 yıl önce, kendini bilmez, insanlıktan uzak bir grup tarafından Sivas’ta Madımak Oteli’nde yangın çıkararak 37 aydınımızı, sanatçımızı, halk ozanımızı diri diri yakmışlardır. Bu yangın insanlığın yüz karasıdır.  Böyle bir yangının bir daha olmamasını, bu acıların bir daha yaşanmamasını, nefret ve kinin yerini, hoş görünün alması temennisiyle Madımak Oteli’nde hayatını yitirenlere bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

YAPANLARI LANETLİYORUZ”

Sadi Özata; “Ayrıca, 5 Temmuz tarihinde Erzincan Başbağlar Köyü’nde bundan tam 25 yıl önce hunharca katledilen 35 masum vatandaşımıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Yapanları lanetliyoruz. Hayatını kaybedenleri de saygı ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

“ARTIK MAHKEME SONUCUNU DA BEKLİYORUZ”

Daha sonra gündem dışı söz alan Ak Parti Grup Başkanı M.Cevat Arzık; 24 Haziran Seçimlerinin memleketimize hayırlı olmasını dileyerek;  “24 Haziran’da ülkemizde bir seçim yapıldı Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili. Ben buradan çıkan sonucun ülkemize, halkımıza, Cumhurbaşkanımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Madımak olaylarını yapanları biz de kınıyoruz. 25 yıl olmuş. Artık mahkeme sonucunu da bekliyoruz. Madımak Oteli, daha önce otel ve lokanta olarak hizmet veriyordu.  Bizim dönemimizde Kültür merkezi olarak hizmet vermeye başladı.  Buradan Madımak ve Başbağlar katliamın yapanları kınıyoruz.  Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde ifade etti.

Son olarak Meclis Başkanı M.Kemal Aldoğan, Madımak ve Başbağlar katliamını yapanları lanetleyerek hayatını kaybedenleri rahmetle andı. Ayrıca Yeni kurulacak hükümete başarılar dileyerek, inşallah Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi ülkemizi Muhasır Medeniyetler seviyesine çıkaracaklar temennisini dile getirdi.

Bir önceki toplantı tutanağı okunmasından sonra Ak Parti Grubu tarafından verilen iki önerge okunarak oybirliği ile başkanlık makamına havalesine karar verildi.

3 maddeden oluşan Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı gündeminin görüşülmesine geçildi.

Görüşmelerde 1. Maddesinin Hukuk, 2. Maddesinin İmar ve Bayındırlık komisyonlarına havalesi, 3. Maddesinin ise gündemde kalması oylanarak kabul edildi.

Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkanvekili Mustafa Kemal Aldoğan, gündemde görüşülecek başka madde kalmadığı gerekçesi ve 04 Temmuz 2018 Çarşamba günü Saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ