25.04.2018 - Gazete Ataşehir

“ MASA BAŞINDA KURULAN BİR PARTİ DEĞİLİZ”

“ MASA BAŞINDA KURULAN BİR PARTİ DEĞİLİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ataşehir Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara CHP’li Başkan Battal İlgezdi’nin görevden alınması ile ilgili yaptığı konuşmada  “Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. Biz masa başında kurulan bir parti değiliz dedi.

Ataşehir Belediyesinin önünde toplanan vatandaşlara otobüsün üzerine Battal İlgezdi ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile birlikte çıkan Kılıçdaroğlu sert açıklamalarda bulundu.

“BU ÜLKEDE DEMOKRASİYİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu vatandaşlardan belediye başkanlarına sahip çıkmalarını isteyerek konuşmasını şöyle sürdürdü;“Geldiğimiz nokta yeni bir süreci önümüze koyuyor. Demokrasi, hak, hukuk için mücadele ediyoruz. Bizim mücadelemiz halkın ve hakkın mücadelesidir. Bu ülkede demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz. 80 milyon vatandaşıma sesleniyorum. Sizin önünüzde tarihi bir görev var. Seçimle iş başına getirdiğin, makam verdiğin başkana sahip çıkacaksın. Zulme boyun eğmeyeceksin. Bize gözdağı veriyorlar” dedi.

“BİZ MASA BAŞINDA KURULAN BİR PARTİ DEĞİLİZ”

Kılıçdaroğlu; “Biz masa başında kurulan bir parti değiliz, hakkı ve hukuku savunan bir partiyiz. Türkiye’nin birleştirici gücüyüz. Biz Kuvay-i Milliye ruhunu taşıyan bir partiyiz. Bütün gücünüzle gelseniz üstümüze, bir tırnağımızı bile sökemezsiniz. Sanıyorlar ki bir şeyler yapacağız, geri adam atacak. Bizim belediye başkanımız ve akrabaları Man Adası’nda şirket mi kurdu. Belediye başkanlarımıza seçildiklerinde harcadığınız her kuruşun hesabını vereceksiniz dedim.Battal başkanımıza da bunu söyledim.  Biz hesap soran değil, hesap veren bir gelenekten geliyoruz.  Biz gücümüzü Saray’dan değil, milletten alıyoruz” diye konuştu.

“ADALET BİZİM VİCDANIMIZDADIR”

Sen Man adalarında şirket kuracaksın, malı götüreceksin. Kılıçdaroğlu konuşmasın diyeceksin, Kılıçdaroğlu konuşacak diyerek; “Beraat etmiş davayı yeniden açacaksın. İstediğiniz kadar dava açın, adalet bizim vicdanımızdadır. Ben bu toplumun vicdanını ayağa kaldıracağım, birlikte kaldıracağız. Bu işin sağı solu yoktur. Bütün Atatürkçü, Ülkücü, muhafazakâr, sosyal demokrat, milliyetçi kardeşlerime; benimle aynı bayrağın altında aynı havayı teneffüs eden namuslu kardeşlerime sesleniyorum: Bizim mücadelemiz, hak, hukuk, adalet mücadelesidir. Türkiye mücadelesidir. Bayrak mücadelesidir. Bir arada huzur içinde yaşama mücadelesidir” şeklinde ifade etti.

“HÜKÜMETE SORMAK İSTİYORUM”

Kılıçdaroğlu; Hükümete sormak istiyorum! Reza’nın önüne yatanlara niye bir şey yapmadınız. Ayakkabı kutularına niye bir şey yapmadınız? Reza’nın önüne yatanlar bize hesap sormaya kalkıyor. Sen önce bunun hesabını vereceksin. Sizde vicdan yok mu, ahlak yok mu? Dava ABD’de görüşülüyor, benim vicdanım sızlıyor” şeklinde konuştu.

O İHANET YAFTASINI BOYNUNUZA ASACAĞIM”

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Rıza Sarraf’ı Türk Bayrağı ile ekrana çıkartanların yaptıkları ihanettir. O ihanet yaftasını boynunuza asacağım. Yolsuzun, şarlatanın arkasına bayrağı koyacaksın, ben itiraz edince de bana diyeceksin ki “Beni asacak mısın”, asmayacağım, rezil edeceğim rezil. Daha dur bakalım, bu başlangıç, senin de kirli çamaşırlarını çıkaracağım. Bana hesap mı sormak istiyorsun, sormazsan namertsin. Sizi rezil edeceğim, rezil” dedi.

“HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR “

Kılıçdaroğlu son olarak şunları söyledi: “Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Bütün vatandaşlarıma çok açık ve net bir çağrı yapıyorum; Hangi belediye olursa olsun, belediyelerinize gidiniz. Belediye başkanlarına sahip çıkınız. Senin oy verip seçtiğin kişi, gayrimeşru yollarla görevden alınırsa bu kişi vatandaşın onuru ve şerefidir. Bizim belediye başkanlarımız ağlayarak görevini bırakmayacak. CHP’li olmak demek Reza Zarraf’a değil Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkmak demektir. “

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ