19.01.2019 - Gazete Ataşehir

KADINLARDAN BAŞVURU ATAĞI

KADINLARDAN BAŞVURU ATAĞI

CHP Ataşehir eski İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihan Baykal Erol 3 kadınla birlikte Ataşehir İlçe Başkanlığına gelerek meclis üyeliği için aday adaylığı başvuru evraklarını teslim ettiler.

Aralarında  önceki dönem CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Nihan Baykal’ın da bulunduğu 5 kadın, 3 kadın üyeli Ataşehir Belediye Meclisi’ndeki cinsiyet eşitsizliğini olumlu yönde değiştirmek ve konu ile ilgili farkındalık yaratmak amacı ile topu olarak aday adaylığı başvurusu yaptı.

Ataşehirli kadınlar Nihan Baykal, Gülden Jones, Nurcan Gür ve Kezban Kasarcı CHP’den Ataşehir Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığını toplu olarak CHP Ataşehir İlçe Başkanlığına yaptı. Ataşehirli 4 kadın dilekçelerini ayrı ayrı CHP Ataşehir  İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’a verdi.

Aday adaylık başvurusu sırasında Ataşehirli 4 kadın aday adayı adına konuşan CHP önceki dönem Ataşehir İlçe Kadın kolları Başkanı Nihan Baykal, kadınların Mecliste daha çok sayıyla temsiliyetini hedeflediklerini kayderek; “Bizler, güçlü bir toplumda yaşamak istiyorsak; kadını ve erkeği ile tüm toplum kesimlerini güçlendirmek haklı taleplerini bir an önce gerçekleştirmek zorundayız.  Bu amaçla Ataşehir Belediye meclis Üyesi aday adaylığına başvuruyoruz. Çünkü kadınlarımızın Ataşehir Belediye Meclisi çatısı altında toplamda sadece 3 kadın üye ile değil, daha çok kadınla temsiliyet kazanması ve bu çatı altında tüm toplumu kucaklayarak hizmet edilmesi gerekliliğinin bilincinde olarak, kadın zarafeti ile şekillendirerek daha aydınlık bir geleceğe, ve güçlü bir Ataşehir’e ulaştırmayı hedefliyoruz. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadınları olarak büyük bir aileyiz” şeklinde konuştu.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ