19.01.2019 - Gazete Ataşehir

“HAZİRAN SEÇİMLERİ MEMLEKET MESELESİDİR”

“HAZİRAN SEÇİMLERİ MEMLEKET MESELESİDİR”

Hiç kimsenin beklemediği bir anda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklaması üzerine Ataşehir’deki siyasi parti başkanlarının nabzını tuttuk.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan erken seçimle ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı:

“HAZİRAN SEÇİMLERİ MEMLEKET MESELESİDİR”

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan Haziran seçimleri memleket meselesidir diyerek;   “Seçim süreci bizim içinde ani oldu. YSK’nın seçim takvimini bekliyoruz.  Takvim açıklandıktan sonra bizde net olarak ortaya koyacağız. Diğer taraftan baktığımızda Ak Partinin teşkilatları her zaman seçime hazırdır. Şöyle düşünün ki yıllardır iktidarda olacaksınız ama hiçbir zaman sandıktan kaçmayacaksınız. Aksine siz iktidar olarak hadi sandığa gidelim diyeceksiniz. Bu çok karşılaşılan bir durum değil. Önceki siyasi tarihe baktığınızda seçimi hep muhalefet sandığa gitmek isterdi, iktidar kaçardı. Şimdi devir biraz tersine döndü. Yıllardan beri hep iktidar sandığa gidelim diyor, muhalefet sandığa ve millete gitmeye imtina etmeye çalışıyor. O yüzden Ak Parti olarak süreçle ilgili herhangi bir sıkıntı görmüyoruz. Teşkilatlarımız hazır ve zinde. Yarın seçim olacakmış gibi biz hazırlıklarımızı her daim yapıyoruz” dedi.

“SEÇİM SANDIKTA KAZANILIR”

Şu hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Seçim sandıkta kazanılır. Hiçbir seçim garanti değildir diyen Özcan; “ Şu anda biz bazı arkadaşlarda görüyoruz işte seçim tarihi ilan edildi diye kazanılmış hiçbir şey yok.  Yani sandıktan sonuç çıkana kadar seçimin kazananı veya kaybedeni belli değildir. O yüzden biz diğer bütün parti ve adaylarla eşit şartlarda yarışa başlıyoruz.  Bizim adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması için elimizden gelen bütün gayret ve çabayı göstereceğiz. Dolayısıyla burada ben şunu yanlış buluyorum. Rehavet, seçimi nasıl olsa kazandık, sonuç belli gibi bir hava estirilmesini çok doğru bulmuyorum. Bu siyaseten de, matematiksel olarak da olacak bir şey değil. Hiçbir şey garanti değil. Her şey yüzde elli, elli ama biz şu anda yüzde elli artı bire tabiyiz. Bu sonucu alabilmek için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

“ATAŞEHİR BUNU YAŞADI”

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan açıklamalarının sonunda; “Garanti bir şey yoktur. Ataşehir bunu yaşadı. Bize düşende geçmişteki hatalarımızdan ders almaktır. O dersleri de aldık. Ben seçim kurulu başkanlığı yaptığım için bu konuda deneyimlerimi arkadaşlarımla paylaşarak çalışmalara başladık. Sandık teşkilatlarıyla ilgili bir sıkıntımız yok. Bütün mahallerimiz de görev alanların listelerine baktık. Sandık teşkilatlarımız Allaha şükür zıkkım gibi yerinde duruyor. İlçe yönetiminde bir kan değişikliği oldu. Görev alan arkadaşlarımız oldukça heyecanlılar, durmayı çok sevmiyorlar. Şu an haziran ayına kadar, Haziran’dan sonrada önümüzdeki Mart ayına kadar koşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

RÖPORTAJ&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ