11.07.2020 - Gazete Ataşehir

Hakkı Altınkaynak; “CHP Ataşehir Türkiye’de en çok üyesi olan ikinci ilçe”

Hakkı Altınkaynak; “CHP Ataşehir Türkiye’de en çok üyesi olan ikinci ilçe”
"https://atasehir.com.tr/wp-

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak yaşanacak olan delege ve kongre sürecini gazetemize değerlendirdi.

Altınkaynak ; “8 yıl İlçe Başkanlığını doya doya yaşadım.  CHP’ne yakışır bir ilçe başkanlık görevimi yerine getirdiğime inanıyorum. Eksiklerimiz olmuş olabilir ama her yere yetişmeye çalıştım.  Bu seçimlerde örgütümde kimsenin boynu bükük kalmaması için arkadaşlarımızdan ricamız ortak bir liste çıkarmaları yönündeydi.  Diliyorum ki öyle olacaktır. Kazanan da biziz, kaybedende biziz ” dedi.

“TOPLUMUN SESİ, VİCDANI OLAN BİR KESİMSİNİZ”

Yerel basının önemine vurgu yapan Altınkaynak; “Ülkeye Demokrasiyi özgürlüğü vadeden bir partinin ilçe başkanı olarak kendi Bölgemizdeki basın mensuplarımızın özgürce düşüncelerini görüşlerini ifade etmesi bizim en büyük mutluluğumuz ondan dolayı size çok teşekkür ederiz. Tabii sonuçta toplumun kulağı sesi dili vicdanı olan bir kesimsiniz. Bizim göremediklerimizi Sizler bütün zor şartlara rağmen imkânsızlıklara rağmen yansıtıyorsunuz” dedi.

“ÖRGÜTÜMÜZÜN İRADESİNİ DOĞRU YANSITMASI CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN GÜCÜNÜ YANSITIR”

Altınkaynak,  Demokrasi şeffaf bir rejimin adıdır diyerek açıklamalarına şöyle devam etti.  

Ataşehir ‘de, İstanbul’da, Türkiye’de, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongre süreci başladı. Türkiye’ye özgürlükçü Demokrasi vadeden bir parti kendi içindeki demokratik mekanizmalarla doğru işletmesi lazım. Ben Ataşehir ‘de ilçe başkanı olarak bugüne kadar belediye seçimleri, milletvekili seçimleri, ön seçimler dâhil olmak üzere bu beşinci seçimimdir. Bunu da şeffaf bir şekilde yapıyoruz.  Ataşehir ‘de sandıkları koyuyoruz mahallelerin üye sayısına uygun bir zaman dilimini ayarlıyoruz. Örgütümüz gelsin oyunu kullansın ve iradesini yansıtsın diye. Bu da bizim gücümüz. Örgütümüzün iradesini doğru yansıtması Cumhuriyet Halk Partisinin gücünü yansıtır. Ben Seçimle gelen bir ilçe başkanı olarak çok dikkat ediyorum ve özen gösteriyoruz. Örgütümüzün heyecanı iradesi ve gelecekle ilgili tasarımlarının yansıması lazım buda seçimle olur. Örgütün iradesine yukarıya doğru yansımasının doğru bir şekilde olması için gerekli altyapı çalışmalarımızı yapıyoruz.

 “ARALIK SONU VEYA OCAK BAŞINDA DA İLÇE KONGRESİ YAPIP BU SÜRECİ TAMAMLAYACAĞIZ”

Delege seçimlerimizi 16-17 Kasım da yapacağımızı söyledik. Dünden itibaren biz hem sosyal medyada hem ilçe sayfasında hem de bugün arkadaşlarımız dün akşamdan itibaren 17 mahalleye ayrı ayrı bilgilendirme mesajları attılar. Hangi mahallenin seçimi hangi gün hangi saatlerde ve nerede yapılacağına dair bütün örgütü bilgilendirdik. Bir iki gün sonra bu duyurumuzu yenileyeceğiz. Duymayan Kalmasın. Herkes gelsin iradesini yansıtsın. Bu örgütü aktif tutar daha dirençli kılar. Biz görevimizi yapıyoruz, sandıklarımızı koyarak uygun şartları yaratacağız. İsteyen aday olabilir.  Benim görevim bu sürede sözün örgüte ait olduğunu, herkes özgürce oturup tartışsın kendi iradelerini yansıtsınlar diye düşünüyorum. 16 ve 17 Kasım tarihlerinde 17 mahallede de iki gün içerisinde seçimlerinizi yapacağız. Arkadaşlarımızın sandığa yansıyan iradeleriyle il başkanımıza bildireceğiz. Aralık sonu veya Ocak başında da İlçe Kongresi yapıp bu süreci tamamlayacağız.

“MAHALLERDE SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRENLERİN SEÇİLMELERİNİ KOLAYLAŞTIRALIM”

Bir soru üzerine Altınkaynak isteyen tek liste isteyen farklı listelerle seçime gidebilirler. Bu o mahalledeki örgütün kendi aralarındaki anlaşmaya bağlıdır. Bizim sözümüz şu.  Üye olmanın sorumlulukları vardır. Bir partinin üyesi üye olurken der ki partime vereceği görevi partimizin kurallarına göre veya partimizin yazılı olmayan kurallara göre yapmakla mükellefim. Bunun da yolu seçim sürecinde çalışma ile belli olur. Üyenin niteliği, üyelik görevini yapıp yapmadığı, seçim sürecindeki çalışmalarıyla, aktiviteleriyle belli olur.

 Bu değerlendirmeyi yaparken sen az çalıştın, çok çalıştım değil. Örgütümüzün bunun değerlendirmesi gerektiğini söylüyoruz. Diyoruz ki, mahallelerimizde görev yapan, sorumluluklarını yerine getiren, Partisi için sokak sokak çalışan, sandıklarda görevini harfiyen yapan arkadaşlarımızın özellikle öncelikle buralara seçilmesini kolaylaştıralım.  Kimsenin tepesine binip da buna oy verin, buna oy vermeyin demiyoruz. Örgütümüzün önüne koyduğumuz kıstaslardan biri bu. İkinci tavsiyemizde partiye üye olan belki bazıları orada yeterince gelip kendini göstermiyor ama örneğin sandığa adam taşıyan, diğer taraftan kanaat önderleri, farklı kesimlerde ağırlığı olan ve o ağırlıklarını Parti’de seçim de kendi çevresine tavsiye nitelikli insanların da unutulmaması gerektiğidir.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ ATAŞEHİR İLÇESİ TÜRKİYE’DE EN ÇOK ÜYESİ OLAN İKİNCİ İLÇE”

 Çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Altınkaynak şöyle devam etti:

 Biz Ataşehir ‘de göreve geldiğimizden bugüne kadar Parti’ye mesafeli olanları, partimize davet ederek partimize üye yaptık. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir ilçesinde 14 129 kişi oy kullanıyor, 550 üyenin de adresi net belli değildi muallaktaydı. Onların bir kısmı oy kullandı. Toplam 15 bin. Bir eksiklik de muhtarlık seçimlerinde başka yerlerde oy kullananların otomatikman kayıtları o bölgeye gidiyor. Yani Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir İlçesi Türkiye’de en çok üyesi olan ikinci ilçe.

Bu kendiliğinden olmamıştır. Biz bu çalışma sürecin içerisinde gittiğimiz her yerde, her kesimde partimize gelip katılmalarını, üye olarak bize üye göndermelerini ya da gelip kahvemizi içmelerini, Cumhuriyet Halk Partisi’nin başkasının tarif ettiği gibi bir parti olmadığını, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapılan algılarla ortaya koyan algıların Partisi olmadığını bizzat gelip kahvemizi, çayımızı içerek aramızda bulunmaları için ısrarcı olduk.

2012’de ilçe başkanı olduğumda 7400 üyemiz vardı. Bugün 15 üyemiz var 8 bine yakın insanı partimize dâhil ettik. Bunların önemli bir kısmı bizi yeterince tanınmayan, farklı kesimlerin veya başkasının tarif ettiği şekilde tanıyanlardan oluşuyor. Bizim ortaya koyduğumuz yakın ilgi ve sorumluluk duygusu sonucunda bu rakama ulaştık. Ayrıca Belediye Başkanımızın ve hizmetlerinin de bu oluşumda payı büyüktür.  Onu inkâr edemeyiz.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZLA UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Örgüt olarak bir başka özelliğimizde belediye ile uyum içinde çalışmanın önemli olduğuna inanan bir ekip olduklarını söyleyen Altınkaynak açıklamalarına şöyle devam etti:  İlçede mümkün oldukça belediyemizi böyle gelişigüzel tartışılmaya asla fırsat vermedik.

 Örgütümüz de duyarlılığını gösterdi.  Sorunu olan bize gelip yansıttı O soruları bizde ilgili yerlere yansıttık. Başkanımız da ilçenin ortaya koyduğu öneriler dikkate aldıklarını gördük. Şikâyetlerimiz olduğu zaman belediye başkanımızın, benim kadar ilçe başkanımızın düşüncelerinin değerlendirmeye alınması talimatı vardır. Biz böyle bir çalışma içindeyiz. 8 yıldır CHP ilçe başkanlığını yapıyorum. Bu süreç içinde belediye başkanımızla uyum içinde çalışıyoruz.

Bize karşı son derece saygılı herhangi bir şey olduğu zaman çıkıp ilçeye gelip bize bilgi veren bir belediye başkanımız var.

 Bir İlçe Başkanı’na olarak belediyeye gittiğimde gösterilen saygı ve nezaketi gördüğümüzü her yerde şerefle söylüyorum. Bizim uyumlu çalışmamızdan rahatsız olanlar da var. Olabilir bizim için doğaldır bu. İlçe başkanı görevi nedir? Ataşehir ‘de Cumhuriyet Halk Partisi ile bağlı bulunan kurum ve kuruluşları kişileri uyum içinde çalışmasını sağlamaktır. O sorumluluğumuzun bilinciyle bunu yapıyoruz.

“KAZANAN DA BİZİZ, KAYBEDENDE BİZİZ”

Son olarak adaylık süreci ile ilgili şunları söyledi. Şu an adaylık süreciyle ilgili bir şey söylemem doğru değil. Ben adayım desem de sıkıntı olur, değilim desem de sıkıntı olur. Aday olup olmayacağım son iki üç gün içinde arkadaşlarımla konuşarak netleştireceğiz. Eğer ihtiyaç varsa görevimize devam ederiz. Yeter buraya kadar derlerse 8 yıl İlçe Başkanlığını doya doya yaşadım.  CHP’ne yakışır bir ilçe başkanlık görevimi yerine getirdiğime inanıyorum. Eksiklerimiz olmuş olabilir ama her yere yetişmeye çalıştım.

Bu seçimlerde örgütümün dirençli, kimsenin boynu bükük kalmaması için arkadaşlarımızdan ricamız ortak bir liste çıkarmaları yönündeydi.  Diliyorum ki öyle olacaktır. Kazanan da biziz, kaybedende biziz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ