28.05.2020 - Gazete Ataşehir

Güneş; “ Bizden olmayanlarla yaşamın daha da güzel olduğuna inanıyoruz”

Güneş; “ Bizden olmayanlarla yaşamın daha da güzel olduğuna inanıyoruz”
"https://atasehir.com.tr/wp-

Kısa adı VAR-DER olan Varto ve Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği düzenlediği birlik ve dayanışma gecesinde Vartoluları ve dostlarını buluşturdu. Gecede konuşan VAR-DER Başkanı Veysel Güneş; “Bizler, bizden olmayanlar ile yaşamın daha da güzel olduğuna inanıyoruz” diyerek birlik, beraberlik ve dayanışmayı ne derecede önemsediklerinin vurgusunu yaptı.

Faaliyetini Ataşehir ilçesinde sürdüren Varto İlçesi ve Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği, her yıl düzenledikleri ve geleneksel hale getirdikleri dayanışma gecesinde hemşerilerini dostlarıyla buluşturarak birlik ve beraberlik mesajının en güzel örneğini göstermiş oldular.

“BİR TOPLUMUN KALKINMASINDA EN ÖNEMLİ FAKTÖRLERDEN BİRİ KUŞKUSUZ EĞİTİMDİR”

Derneklerin kültürel mirasların yok olmamasında önemli bir yeri olduğunu söyleyen VAR DER Başkanı Veysel Güneş;  “Bizler ekonomik sosyal ve siyasal gibi birçok farklı sebeplerden dolayı büyük şehirlere göç etmiş insanlar olarak, Yaşamakta olduğumuz bu büyük metropollerde, toplumsal, dini, etnik ve mezhepsel anlamda birçok farklı gruplarla iç içe yaşamaktayız. Bu farklılıklar bizlere birçok zenginlik kattığı gibi, bazı değerlerimizin de yok edip kaybolmasına da sebebiyet vermektedir. İşte tam da bu noktada Eğitim Kültür ve Dayanışma Dernekleri bu dejenerasyonun önlenmesinde büyük rol oynadığı gibi Kültürel kodlarımızın yeni nesillere aktarılmasında ve geldiğimiz topraklar ile bağların sağlanmasında köprü vazifesi de görmektedir. Bundan dolayı bu kurumlarımızın faaliyetlerinin artarak devam etmesi sosyolojik anlamda çok büyük bir öneme sahiptir. Bunun için de gönüllü ve eğitimli insanlarımıza ihtiyaç vardır. Bildiğiniz gibi Bir toplumun kalkınmasında en önemli faktörlerden biri kuşkusuz eğitimdir. Bizler kurumlarımızı güçlü tutabilirsek gerek eğitim gerekse başka alanlarda da faaliyetlerimiz güçlenecektir. Bunların yapılabilmesi için derneklerimizin mali anlamda güçlü olması gerekmektedir” dedi.

“BİZLER BİZDEN OLMAYANLAR İLE YAŞAMIN DAHA DA GÜZEL OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Güneş; “Kurumlarımızın daha güçlü faaliyet yürütmesi sizlerin bağışlarınıza bağlı olduğunu unutmayınız. Bugün eğitimine katkıda bulunduğumuz kişiler, ilerde birçok kişinin geleceğinin garantisi olacağına şüpheniz olmasın. Değerli üyelerimiz, Kasım 2012 yılından bu yana dernek Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Bana bu görevde bu kadar uzun süre kalmama tahammül ettiğiniz için ayrıca teşekkür ve minnettarlığımı belirtmek isterim. Yönetimim süresince şeffaf ve hesap verebilirliğe son derece önem verdim. Derneğin bir lirasını dahi boşa harcamadım. Benden sonra da gelecek kişinin böyle yöneteceğinden şüphem yoktur. Sizlerden ricam bugünlere getirdiğimiz bu derneğe bundan sonra da sahip çıkın. İster fitre, ister zekât isterseniz bağış, hangi sıfatla olursa olsun ama lütfen bu kurumun daha da büyümesine katkılarınızla yardımcı olun.  Bizler bizden olmayanlar ile yaşamın daha da güzel olduğuna inanıyor, hepinize saygı sevgi ve muhabbetle iyi eğlenceler diliyorum” diye konuştu.

Geceye; Muş Milletvekili Züleyha Gülüm, Ataşehir CHP Belediye Meclis Üyesi Tuğba Dönmez, Muş Dernekler Federasyonu Başkanı Hakim Tokmak, İstanbul Vartolular Derneği Ümraniye Şube yönetimi, Vartolular ve Vartoluların dostları katıldılar.

Yapılan protokol konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede sahne alan yerel sanatçıların seslendirdiği eserlerle eğlence geç saatlere kadar devam etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ