12.07.2020 - Gazete Ataşehir

Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1.Nolu Şubeden Basın açıklaması

Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1.Nolu Şubeden Basın açıklaması
"https://atasehir.com.tr/wp-

DİSK Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1. Nolu Şubesi,  Ataşehir Belediyesi’nden atıldıkları gerekçesiyle 36 gündür oturma eylemeyi yapan işçi temsilcileri için ayrıca iddia ettikleri Ataşehir Belediyesi’nde yaşanan sendikal hak ve özgürlükler ihlallerini kamuoyu ile paylaşmak amacıyla basın açıklamasını yaptılar.

Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1.Nolu Şubesi, toplu iş sözleşmemizin tam anlamıyla uygulanmaması, maaşların geç ve taksitler halinde yatırılması ve sendikal faaliyette bulunmaları nedeniyle temsilci ve üyelerimizin işten atılması, üstünde DİSK yeleği olduğu bahane edilerek işyerindeki görevi sırasında Örgütlenme Uzmanımız Gökhan Keskin’in darp edilmesi iddiaları üzerine Ataşehir Belediyesi önünde birçok emek örgütünün katıldığı basın açıklamasında taleplerini bir kez daha dile getirdiler.

Maltepe Belediyesi ve Üsküdar Belediyesi’nden atılan işçilerin ve HDP 3.Bölge Milletvekili Züleyha Gülüm’ ün de destek verdiği ve taleplerin halaylar çekerek sloganlar eşliğinde dile getirilen basın açıklamasında; “Karşı karşıya kaldığımız hukuksuzluğun ve yanlışlığın ortadan kaldırılmasını, Toplu sözleşmenin tüm maddelerinin eksiksiz olarak uygulanmasının talep etmek işçinin en büyük hakkıdır. İşçilere içeride mobing uygulamasına son verilsin. Toplu İş Sözleşmesinin hükümlerinde hangi durumlarda iş akdinin fesih edileceği açıkça belirtilmiş olmasına rağmen işten çıkartılan iki temsilci arkadaşımız için bu madde görmezden gelinmiştir denilerek atılan işçilerin geri işe alınmasını, toplu iş sözleşmesinin tüm maddelerinin işletilmesini istiyoruz” diyerek bir kez daha taleplerini dile getirdiler.

HDP Milletvekili Züleyha Gülüm’de destek vermek için geldiğini söyleyerek her zaman emekten yana olacaklarının vurgusunu yaparak bundan sonrada emek mücadelesinin yanında yer alacaklarını vurguladı.

Sıkı güvenlik önlemleri altında basın açıklamasını yapan sendika temsilcileri ve işçiler açıklamanın ardından iş yerlerine gitmek üzere dağıldılar.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ