14.12.2018 - Gazete Ataşehir

FAALİYET RAPORU OYÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

FAALİYET RAPORU OYÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Ataşehir Belediye Meclisi Nisan ayının 2’inci ve son birleşiminde 2017 yılı faaliyet Raporunu görüşerek Ak Parti Grubunun muhalefetine karşılık CHP Grubunun kabul oylarıyla, oyçokluğuyla onaylandı.

Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında toplanarak gündemde bulunan 6 maddeyi görüştü.  Faaliyet Raporu’nun ilk sırada olması nedeniyle diğer maddelerin görüşülmesinden sonra Faaliyet Raporu’nun görüşülmesine geçildi ve oyçokluğuyla kabul edildi. Gündemdeki diğer maddelerden 2 ve 4’üncü maddeler oybirliği, 3-5 ve 6’ıncı maddeler ise oyçokluğuyla komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Başkan Sadi Özata, Faaliyet Raporu üzerinde konuşmaların gruplar adına 20, kişiler adına 5’er dakika ile sınırlandırılması teklifini oyladı ve iki grubun isteği üzerine kabul edildi.

5 dakikalık belediye faaliyetlerin yer aldığı filmin gösteriminden sonra 2017 Yılı Faaliyet Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz tarafından meclise sunuldu.

İlhami Yılmaz sunuş konuşmasında 2017 yılı içinde yapılan faaliyetler ile belediyenin genel yapısı hakkında kısa bilgi vererek; “Bu yılda hizmette eşitlik esasıyla vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve insan odaklı, öncül bir dünya kenti haline gelmek için var gücümüzle çalıştık ve çalışıyoruz. Bu anlamda Şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz bir çok projeyi hayatta geçirdik. 2017 yılında yapmış olduğumuz faaliyetlerimizi belediyecilik anlayışımız gereği tüm yasal gerekleri yerine getirerek hesap verebilirlik ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde en iyi biçimde hazırlayarak sizlere sunmuş bulunmaktayız. Konu ile ilgili olarak çalışmalarda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve yüce meclis çatısı altında bulunan siz değerli meclis üyesi arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ak Parti Grubu adına konuşan Saim Başkan 2017 yılı için öngörülen projelerin( resimlerini göstererek) yapılmadığını, Ataşehir halkına verilen sözlerin tutulmadığına dair eleştirilerini dile getirdi.

Kişiler adına söz alan Ak Parti Meclis üyesi Kaya Sönmez’de, Faaliyet Raporu bir yıllık Belediye başkanının karnesi olduğunu ifade ederek eleştirilerini dile getirdi.

Faaliyet Raporu üzerine yapılan eleştirileri yanıtlayan Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Faaliyet Raporunun onaylanmasından dolayı Meclis Üyelerine teşekkür etti.

İsim okunarak yapılan açık oylamada Ak parti Meclis Üyelerinin 15 ret oyuna karşı CHP meclis Üyelerinin 20 oyuyla 2017 Faaliyet Raporu kabul edildi.

HABER&FOTOĞRAFLAR: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ