14.08.2018 - Gazete Ataşehir

“DEVLETİN BEKASI İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

“DEVLETİN BEKASI İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

MHP Ataşehir İlçe Başkanlığı, organize ettiği esnafla buluşma programının ilkini YED-PA esnafıyla yaptığı toplantıyla gerçekleştirdi.

16 Nisan’da yapılacak olan referandum nedeniyle MHP Ataşehir İlçe Başkanlığının YED-PA Ticaret Merkezi Konferans Salonun da düzenlediği esnafla buluşma programına katılan MHP 1.Bölge Milletvekili İzzet Ulvi Yönter YED-PA esnafına partisinin referandumla ilgili görüşlerini açıklayarak “Evet” diyeceklerini söyledi.

Toplantıya ev sahipliği yapan YED-PA Yönetim Kurulu Başkanı Sami Atılgan; MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter ve MHP Ataşehir İlçe Başkanı ve yöneticileri bugün misafir olarak aramızdalar diyerek YED-PA ile ilgili bilgi veren Atılgan; “Zaman zaman gerek iş dünyasından gerek siyaset dünyasında farklı misafirlerimiz oluyor.  MHP Milletvekili de kendi parti görüşlerini bizlerle paylaşacak.  Kapımız diğer siyasi partilerin toplantılarına da açıktır” dedi.

Daha sonra YED-PA esnafına Ülkenin genel ekonomisi ve referandum sürecine nasıl gelindiği konusunda partisinin görüşlerini anlatan MHP 1.Bölge Milletvekili İzzet Ulvi Yönder şöyle konuştu.

“DÖRT GENÇTEN BİRİ İŞSİZ”

Türkiye ekonomisinin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini söyleyen Yönter; “Hepinizin yüz hatlarından iş yerinizin, şirketlerinizde işlerinizin iyi durumda olmadığını görüyorum adeta yüz hatlarınıza yansımış durumda. 2014’en buyana döviz kuru yüzde 68 değer kazanmış. Yani Türk Lirası yüzde 68 değer kaybetmiş demektir. 202 milyar dış borç var. Faizler yüksek.  Faiz artınca enflasyonda artar. Şu anda çift rakamlara gelmiş durumda. Her dört gençten biri işsiz durumda. Resmi olarak gençlerde işsizlik oranı yüzde 22. Her dört gençten biri işsiz olan bir Türkiye her bir sosyal patlamaya hazır demektir. Pimi çekilmiş dinamit lokumu demektir. İhtiyacı var umudu kırılmış iş bulamıyorum diyen bir gençlik var” dedi.

“EKONOMİK İSTİKRARIN TEMELİ DEMOKRASİDİR”

Yönter; “Ekonomik gücümüz ne kadar büyük olursa, siyasal gücümüzde o kadar fazla olur. Amerika ekonomik gücü sayesinde dünyanın 72 noktasında askeri operasyonlar yapabiliyor. Biz bir Fırat kalkanı harekâtını başlattık. Her taraftan bir eleştiri, her taraftan önümüze taş koymalar, engel çıkartmalar. Dolayısıyla ekonomik gücün çok önemli olduğu tartışmasız. Ekonomik istikrarın temeli demokrasidir, milli birlik ve beraberlik ruhudur” diye konuştu.

DSCF8605

Bundan önce Cumhurbaşkanı seçiminde yaşanan tıkanıklığı aşmak için Sayın Genel Başkanımız tarihi bir karara imza atarak seçimin yapılmasına vesile olduğunu söyleyen Yönter şunları söyledi: “ Bu seçimden sonra yapılan Anayasal düzenleme gereğince yapılan referandumla Cumhurbaşkanı’nı halk tarafından seçilmesine karar verildi. 2014 tarihinde halkoyu ile Cumhurbaşkanı seçildi ve ondan sonra sistem tartışılmaya başlandı.  Mevcut Cumhurbaşkanını görev ve yetki sınırlarına çekilmesini defalarca söyledik eleştirdik. Ama Sayın Cumhurbaşkanı 2015 tarihinde Rize’de yaptığı bir konuşmada sistem fiilen değişmiştir dedi. Bir yandan milletin seçtiği bir Cumhurbaşkanı, yine milletin seçtiği bir meclisten oluşan bir hükümet. Gerçekten Türkiye’de bu yapı çatışmaya, iki başlılığa hizmet eden bir sistemi ortaya çıkardı. 15 Temmuz Fetö kalkışması sonucunda bunları Sayın Genel başkanımız bunu gördü ve Hükümet değişikliğini kamuoyu ile paylaşılmasına iten asıl sebep, bir ülkesi, iki milleti üç egemenlik. Bu üç unsur bir araya geliyor bir devleti oluşturuyor. Bunlardan bir tanesi olmazsa devlet olmaz.”

“DEVLET BAHÇELİ TARİHİ BİR SORUMLULUK ÜSTLENDİ”

Referandumla ilgili olarak konuşan Yönter; “Devleti oluşturan bu üç unsurun gün geçtikçe zaaf geçirdiğini, itibar kaybettiğini gördük.  Devlet elimizden gidiyor. Devlete yuvalanmamış terör örgütü kalmamış. Devlet içinde 8 ayrı alanda Fetö terör örgütünün yapılandığını görüyoruz. Devletin bu kadar acze düştüğü bir dönemde, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen MHP’nin buna duyarsız kalması mümkün değildi. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli tarihi bir sorumluluk üstlendi. Milletin, devletin bekası için elimizi taşın altına koyduk. Fiili dayatma çözülecekse ki çözülmeli bu şart. Ya Anayasal sınırlarınıza çekilin ya da buna hukuki bir boyut kazandırın. Bu konuda bir hazırlığınız varsa TBMM getirin. Buna dair son kararı millet verecek dedik ve herkes ayağa kalktı. Hâlbuki biz tarihi bir sorumluluk yüklenerek Türkiye’nin kaldıramayacağı bir yükü milletin huzuruna getirdik. 18 maddelik kanun teklifini bizler mecliste kabul ettik ama yasallaşması için 16 Nisan’da milletin oylarıyla olacak. Yani egemenliğin yegâne sahibi sizler karar vereceksiniz. Bundan da diğerlerini saymayayım CHP korkuyor. Yanında hizalanmış Aydınlıkçılardan tutun, PKK, HDP ve Fetö’suna kadar herkes var. Bunlar “HAYIR” diyerek Türkiye’nin karşısında hizalanmış durumdalar. Bunlar için hayırlı olan bizim için hayırsızdır. Milletin ve devletin bekası için 16 Nisan’da mutlaka milletimiz “EVET” diyecektir” şeklinde konuştu.

DSCF8609 DSCF8605 DSCF8594 DSCF8612

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ