14.08.2018 - Gazete Ataşehir

CHP KAYIŞDAĞI KOMŞULARIYLA BULUŞTU

CHP KAYIŞDAĞI KOMŞULARIYLA BULUŞTU

CHP Kayışdağı Mahalle Temsilciliği,  “CHP Kayışdağı Komşularıyla Buluşuyor” adıyla düzenledikleri kahvaltıda, komşularıyla bir araya gelerek lokmalarını paylaştılar.

 

 

CHP Kayışdağı mahalle Temsilcisi Vedat Akyol ve arkadaşlarının organize ettiği ve farklı görüşlerden insanların kahvaltıya; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak,  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir, CHP Ataşehir İlçe Sekreteri Celal Yalçın, CHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Demir, Kayışdağı Mahalle Temsilciliği yöneticileri ve Kayışdağı Mahalle sakinleri katıldı.

DSCF7172

BİRLİKTELİK TÜRKİYE’YE, KAYIŞDAĞI’NA YAKIŞIYOR

Programın açılış konuşmasında CHP ilçe yönetimine teşekkür eden CHP Kayışdağı Mahalle Temsilcisi Vedat Akyol, davetlerine katıldıkları için konuklara da teşekkür ederek; “ Biz bu toplantıyı bu mahalleyi paylaşan, birbirilerin kapısını çalan kişiler olarak bu organizasyonu yaptık. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bir arada olmak, birlikte yaşamak zorundayız. Birliktelik Türkiye’ye, Kayışdağı’na yakışıyor. İyi ki varsınız” dedi.

DSCF7174

İLİŞKİLER BOZULDUĞU ZAMAN ÜLKE, MEMLEKET BOZULUR

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir, Battal İlgezdi’nin selamını ileterek yaptığı konuşmada; “ Bu tür toplantılarda fazla konuşmayı doğru bulmuyorum. Komşularla buluşuyoruz sloganı güzel. Farklı düşüncelerimiz olabilir ama ortak yaşamı paylaşıyoruz. Aynı mahallede, aynı apartmanlarda oturuyoruz. Aynı nefesle aynı havayı kokluyoruz. Sonuçta hepimizi bir arada kılan, birlikte yaşamamızı sağlayan yaşadığımız kültürler. Biz elimizden geldiği kadar kadınlarımıza hizmet götürmeye çalışıyoruz. Ataevlerimiz ve meslek kurslarımızda kadınlarımız ve çocuklarımız için eğitim programlarımız var. Komşuluk ilişkilerini bozmayalım. İlişkiler bozulduğu zaman ülke, memleket bozulur” diye konuştu.

DSCF7180

“ACIYI SEVİNCİ PAYLAŞTIĞIN İNSANLARDIR KOMŞULAR”

Mahalle Temsilcisi Vedat Akyol’un “CHP Kayışdağı Komşularıyla Buluşuyor” sloganına dikkat çekerek konuşmasına başlayan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Komşuluk ilişkileri yüz yıllar öncesinden Anadolu kültüründen gelen bir gelenektir. Sıkıştığın zaman kapsını çaldığın, her an yanı başında olan, hiç tereddütsüz evine girip çıktığın, acıyı sevinci paylaştığın insanlardır komşular. Bu açıdan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu gün görüyorum ki her yaşta, her cinste ve her kesimden insanlarımızla lokmalarımızı paylaşıyoruz. Uzun zamandır ihtiyacını duyduğumuz dostluk, komşuluk ilişkileri ile bu gün burayı şenlendirdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

DSCF7169

“BUGÜN SİSTEMİ TARTIŞIYORUZ”

Hakkı Altınkaynak, ülkenin içinde bulunduğu durumun normal bir seçim sürecinin çok ötesinde olduğunu, bu seçimin her hangi bir partinin oy istemesi olmadığına dikkat çekerek; “Bu 2 aylık süre içerisinde ülkemizin belki 30, belki 50 yılını konuşup oylayacağız. Nasıl bir ülkede yaşamak istediğimizi biliyorsunuz. Bir yurttaş olarak, komşunuz olarak bu ülkenin geleceğini hep birlikte karar altına alacağız. Anayasa değişikliğinde 330’un bulunması durumunda milletin hakemliğine gidiliyor. Hep beraber bu ülkede kardeşçe yaşamamızı, bu cumhuriyeti kuranların kayıtız şartsız milletin dediği “Egemenliğin” bir kişi ya da kişilere verilmesinin oylamasını yapacağız. Bizim seçtiğimiz en az 550 milletvekilinin TBMM’de tartışarak adımıza karalar alması varken, bir kişiye verilmesi doğru değil. Bu gün Cumhurbaşkanımızı, Başkanımızı tartışmıyoruz. Kişileri değil sistemi tartışıyoruz. Kişini biri gelir iyi yönetir, bir başkası gelince ne yapacağı belli olmaz. Biz kişinin iki dudağı arasına ülkemizin kaderini teslim edemeyiz” dedi.

DSCF7167

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ