28.03.2020 - Gazete Ataşehir

CHP ATAŞEHİR İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANINI SEÇTİ

CHP ATAŞEHİR İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANINI SEÇTİ

Ataşehir CHP Kadın Kolları 4. Olağan kongrede yeni başkanını seçti. İki adayın yarıştığı kongrede ipi göğüsleyen Seval Düzenli CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları başkanı oldu.

Erdal Eren Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve divan başkanlığına Tülay Uçar oybirliği ile seçildiği kongreye, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Başkan yardımcısı Serpil Beşok, eski ilçe kadın kolları başkanları Nihan Erol, Sakine Yeşildağ, Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu ve seçmenler katıldı. .

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Celal Yalçın; “Bazen mavi bazen mor ama bugün burada inanın kadınlarımız farklı renleri olsa da çok güzel görünüyorlar. Yerel seçimlerde gösterdiğimiz bir başarı var. Bugün partimiz iktidar yürüyüşünde. Buna bir kahraman arıyorsak çoluk çocuğunu evde bırakarak soğuk sıcak demeden çocukların geleceği için emek sarf eden fedakârca çalışan kadınlardı, sizlersiniz. El ele yan yana partimiz için çalışacağız. Bu seçimin kaybedeni yok kazanan partimiz olacaktır” diyerek her iki adayı sahnede ellerini havaya kaldırarak birlik olmanın, birlikte çalışmanın önemini vurguladı.

Divan Başkanı seçime mavi ve mor iki ayrı blok listeyle seçime gidilmesini oylayarak oybirliği ile kabul edildi.  

Her iki adayın birlik mesajı verdikleri konuşmalarında kısaca seçmenleriyle şu görüşlerini paylaştılar

İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Başkan adayı Hamiyet Ardıbatan;“ CHP çatısı, altı okun ilkelerine gönül vermiş her birey için okuldur. Geleceğin Türkiye’sine yön vermek ve laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olacak kadınlarımızın yetişme sürecine katkı sağlamak için biz kadınlar el ele, omuz omuza tüm gücümüzle, örgütlülüğümüzle alanlarda, meydanlarda, sandık başlarında sonuna kadar mücadele vererek partimizi iktidar yapacağız” mesajını verdi.   

CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları adayı Seval Düzenli; “ Ben değil biz anlayışının etkin olduğu siyasi yapılanmanın bireyi olarak demokratik yarışın ayrıştırıcı değil bütünleştirici özelliği ile en iyisini biz yaparız anlayışıyla partimizin hizmetinde olma sorumluluğuyla çalışacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara en yakın olduğu bu dönemde üzerimize düşen görevlerini yerine getireceğiz” dedi.  

Konuşmaların ardından saat 17.00’a kadar devam eden bir oy kullanma süreci yaşandı. Saat 17.00’da açılan sandıklarda 1305 oy kullanıldı.6 oyun geçersiz 3 oyun boş çıktığı sandıklardan;

MOR LİSTE          : 845

MAVİ LİSTE        : 451

Çıkan sonuca göre mor liste 845 oyla seçimin kazananı Seval Düzenli’de CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı oldu.

Seçim sonunda başkan seçilen Seval Denli kendisine destek veren ve seçime katılan tüm kadınlara teşekkür etti.

İlçe Başkanı Celal Yalçın da, bu seçimin kaybedeni yok kazanan partimiz olmuştur diyerek artık birlikte mücadele etme günüdür. Gün birlikte mücadele etme günüdür diyerek katılımcılara teşekkür etti.  

Kazanan liste taraftarlarıyla birlikte müzik eşliğinde halaylar çekerek kutladılar zaferlerini. Toplu fotoğraf çekimleriyle günü noktaladılar.

CHP Ataşehir Kadın Kolları Asil liste şu isimlerden oluştu.

ASİL LİSTE:

Seval Düzenli     (Başkan)

Aysel Aras

Yurdagül Çoban

Behiye Erdoğan

Ülker Gülmez

Zübeyde Gözel

Serpil Kesgin

Ebru Kılıç

Kesire Köygülü

Hafize Kurşun

Gülcan Yalçınkaya

İL DELEGELERİ:

Ferda Altıntaş

Türkmen Başel

Gülperi Çil

Seval Düzenli

Sevgi Erdem

Seda Günel

Gülseren İnce

Aysun Özdemir

Evrim Özdemir

Aynur Ser

Ayten Yağdoğan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ