21.02.2020 - Gazete Ataşehir

CHP Ataşehir Gençlik Kolları Başkanlığına Erdi Açıkgül yeniden seçildi

CHP Ataşehir Gençlik Kolları Başkanlığına Erdi Açıkgül yeniden seçildi

Ataşehir CHP İlçe Gençlik Kolları 4.Olağan Kongresi gerçekleşti ve Erdi Açıkgül oybirliği ile başkan seçildi.

Novada AVM Cemal Süreya Etkinlik Salonunda gerçekleşen 4.Olağan kongrede Geçtiğimiz yıl Eylül ayında CHP Ataşehir Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Erdi Açıkgül yeniden başkan seçilirken yönetim kurulu üyeleri ve il delegeleri de belli oldu.

Divan başkanlığına oy birliği ile Atakan Anıl Dizdaroğlu kâtip üyeliklere ise Eray Demir ve Emirali Öztürk seçildiler.

“GENÇLİK DEMEK GÖNÜL BİRLİĞİ DEMEKTİR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantıya katılan Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın; “ İki seçim önce burada aday olan aramızdan ayrılan kardeşimiz Tugay Serdar Berkut’u özlemle saygıyla anıyorum. Gençlik demek gönül birliği demektir. Yan yana olmaktır. Gençlik demek yol arkadaşlığı yoldaşlıktır” dedi.

“GENÇLER PARTİNİN YAN GÜCÜ DEĞİL ÖZ GÜCÜ OLMALIDIR”

Yalçın; “Ey Ahmet Atakan’ın yoldaşları, 6.Filoyu denize döken Deniz Gezmiş’in yoldaşları, Berkin Elvan’ın ağabeyleri. Onlara ilerisinde örnek olacak gençler. Bugün 3,5 kişi olmayı düşünmeyin. Birbirine inanan 3 arkadaş, 3 yoldaş dünyayı, hayatı her şeyi değiştirebilir yeter ki inansın.  Mustafa kemal Atatürk bandırma Vapuru ile Samsun’a geçerken para ve silah yoktu sadece inanmıştı. İşte inançlı bir yürek yarını geleceği iyi örgütlenebilirse birçok konumu değiştirebilir. Partimiz bugün iktidara yürüyor ve iktidara yürürken bunun asıl mekanizması siz gençler olacaksınız. Gençler sadece katılan değil üreten, proje üreten partinin yan gücü değil öz gücü olmalıdır. Bu bağlamda hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, kongrenizin hayırlı olmasını temenni ediyorum”diye konuştu.

Yönetimin ibrasından sonra konuşan gençler yeni seçilecek yönetimle birlikte çalışarak partilerini iktidara taşıyacaklarını bir kez daha dile getirdiler.

SÖZÜMÜZ BİRLİK GÜCÜMÜZ GENÇLİK”

Tek aday olarak kongreye katılan Gençlik Kolları Başkanı Erdi Açıkgül yol arkadaşlarına hitaben yaptığı konuşmasında; “Öncelikle 2011 yılında Gençlik Örgütü Lise Komisyonu üyeliğiyle başladığım örgütlü süreç içerisinde yol arkadaşlarımın ve parti örgütümün iradesi çerçevesinde bugüne kadar üstlendiğim tüm görevleri hakkıyla yerine getirmenin, ulu önder Mustafa Kemal’in ilke ve devrimlerinin ışığında yürümenin ve onun Türkiye Cumhuriyeti’nden sonra ikinci mirası olan Cumhuriyet Halk Partisinde mücadele etmenin onuru ve gururuyla buradayım.

Bizler siyasetin hayatın her alanda bizleri etkilediğinin bilincinde olarak hareket etmekle beraber, siyasetin halka dokunmakla başladığını biliyoruz. Memleket meselelerine mahallelerden başlayarak tepki geliştireceğiz.  Ve bu yolda kendimi ve yol arkadaşlarımı 2009 yılından bu yana Ataşehir ’de bizlerin mücadelesine birikim ve gelenek bırakmış partimizin tüm gençlik özneleri başta olmak üzere Ataşehir örgütünün iradesi ve güvenine sunmanın mutluluğuyla söylemek isterim ki Sözümüz Birlik Gücümüz Gençlik” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Tek listenin oylandığı seçimde yönetime seçilen kişiler şu isimlerden oluştu.  

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE

Erdi Açıkgül        (CHP Ataşehir Gençlik Kolları Başkanı)

Oğuzhan Akkılıç

Ahmet Onur Aydın

Jülide Aydoğan

Simge Değerli

Fatih Cevdet Gamlı

İlayda Koçak

Dilayla Özmeral

Denizkan Pelit

Eren şenel

Dilan Yükselen

İL DELEGELERİ ASİL

Erdi Açıkgül

Mert Arslan

Sedat Boyraz

Uğurcan Demir

Murat Dursun

Akın Karakuş

Onur Keleş

İlayda Orhan

Naz Ecem Tepe

Gizem Duygu Varol

Gürkan Haydar Yıldız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ