24.06.2018 - Gazete Ataşehir

CHP ATAŞEHİR GENÇLİĞİ “EZGİ “DEDİ

CHP ATAŞEHİR GENÇLİĞİ “EZGİ “DEDİ

CHP Ataşehir İlçe Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi sonuçlandı. İki adayın yarıştığı seçimde Ezgi Özçelik Kuzucu rakibinden fazla oy alarak CHP Ataşehir gençlik Kolları Başkanı oldu.

 

Divan başkanlığına eski Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Dinçtürk’ün seçildiği kongrede, CHP Ataşehir Gençlik Kolları adayları Volkan Cihan ve Ezgi Özçelik Kuzucu divan kuruluna adaylık dilekçelerini verdikten sonra kura çekimi sonucunda sırasıyla yapacakları projelerini ve kendilerini tanıtacak birer konuşma yaptılar.

 

Açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Kaçmaz; kim kazanırsa kazansın, birlik ve beraberlik kazanacaktır, partimiz kazanacaktır diyerek iki adaya başarılar diledi.

İlk sözü Volkan Cihan aldı. Cihan özetle şunları söyledi:   “Değerli arkadaşlar, süreç kavga süreci değil. Süreç tüzükte açık arama, yönetim düşürme, adam kaydırma, isim pazarlığı yapma süreci değil. Bunu hepimiz kabul ediyoruz. Bu hataları hepimiz yaptık. Sonucu ortada, Türkiye’nin bugün hali bu ise, bizim de suçumuz elbette ki var. Bunları tekrar yaşamayacağız. Bugün buradan çıkan sonuç ne olursa olsun ben Volkan Cihan olarak söz veriyorum, ilçe benim ikinci evimdir, ayağımı kesersem namerdim. Kazanan başka bir arkadaşım olursa yarın öbür gün listesiyle uğraşmayacağıma and içiyorum; ama şayet ben kazanırsam ve bir yöneticimiz bana karşı olması için ikna etmeye çalışan birini duyar görürsem siyaseten katili olurum. Bu benim kişisel egom ya da hırsım değil. Bu benim devrim vazifemdir. Örgütümüzün geleceği, partimizin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına iktidar olarak girmesi içindir” dedi.

Daha sonra söz alan Ezgi Özçelik Kuzucu da; birlik ve beraberlik mesajı vererek kendini ifade etti.

Gençlere hitaben konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak da; “ Her iki aday da partimizin üyesi ve emek veren arkadaşlarımızdır. Kim kazanırsa partimizin Gençlik Kolları başkanı olacak ve bütünleştirici. Birleştirici bir çalışma yürüterek partimize ve gençliğimize hizmet verecektir. Kesinlikle ayırımcıdan yana değil bütünleştirici olmaktan yana tavır sergilemeliyiz” diyerek iki adayı sahneye alarak birlikten güç doğar dercesine her ikisinin ellerini havaya kaldırarak başarılar diledi.

Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonunda gerçekleşen seçimde 608 delege oy kullandı. 8 oyun geçersiz sayıldığı seçimde Ezgi Özçelik Kuzucu geçerli oyların 343’ünü alarak CHP Ataşehir Gençlik Kolları Başkanı oldu. Adaylardan Volkan Cihan ise geçerli oyların 257’sin aldı.


Volkan Cihan ile Ezgi Özçelik Kuzucu’nın yarıştığı kongreyi,  CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, Ataşehir Belediye meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata ve CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Ezgi kalender izledi.

Ezgi Özçelik Kuzucu’nun CHP Ataşehir İlçe Gençlik Kolu Başkanı olduğu yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

ASİL YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

Ceyhun Çarpıcı

Dilayla Özmeral

Gizem Kuşçu

Erdi Açıkgül

Oben Batu

Mehtap Yıldırım

Ferit Aslan

Onur Keleş

Osman Selçuk Köse

Ayris Yılmaz

Yılmaz Kocaoğlu

Cihat Gökhan Ay

Umut Hatipoğlu

Gökhan Gündüz

İL DELEGE LİSTESİ:
Ezgi Özçelik Kuzucu, Ceyhun Çarpıcı, Sedat Tırtıl, Yağmur Yıldırım, Sedat Boyraz, Erhan Karakuş, Samet Ayvadaş, Umutcan Altınışık, Makbule Sibel Tan, Ozan Aydemir, Damla Duman

YEDEK YÖNETİM KURULU LİSTESİ:
Emre Destegül, Ali Can Doğan, Cevdet Fatih Gamlı, Erdost Arzuman, Çağlar Kaya, Orhan Demürezen, Mertcan Tombul, Tuğçe Şanver, Cem Taner Doğan, Ahmet Kılıç, Umut Karadağ, Özge Şimşek, Melisa Kelkitli, Yağmur Yıldırım

HABER & GÖRSEL: ALİ BAL

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ