21.09.2018 - Gazete Ataşehir

BİRLİK PLATFORMUNDAN BİRLİK İFTARI

BİRLİK PLATFORMUNDAN BİRLİK İFTARI

2016 yılında birlik ve beraberliği sağlamak adına kurulan Ataşehir’in farklı etnik köken ve akil kişilerinden oluşan Ataşehir Birlik Platformu, düzenlediği iftar programında siyasi parti ve STK temsilcilerini ağırladı.

Özel bir otelde verilen iftar programına; İstanbul 1.Bölge Milletvekili adayları Serkan Bayram, Ahmet Özdinç, Sabri Balaman, MHP Milletvekili adayı Mehmet Fatih Özdemir, İYİ Parti Milletvekili adayı Hayrettin Nuhoğlu, Saadet Partisi Milletvekili adayı Âdem Boz, CHP İlçe Başkan Vekili Ertuğrul Baysal, MHP İlçe Başkanı Sadun Bizel, İYİ Parti İlçe Başkanı Merter Sağınç, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları Arzu Hacıhaliloğlu, Zafer Düşgün, Serhat Güler, İstanbulum Gazetesi ve Gazete Ataşehir İmtiyaz Sahibi Önder Kavalcı,  İlçe Mülki ve İdari Amirleri, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Songül Kalyoncu, STK temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve platform üyeleri katıldı.

Kuran-ı Kerim’in okunmasının ardından Ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı dualar edildi.

Daha sonra yapılan protokol konuşmalarında söz alan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özata, Saadet Partisi Milletvekili adayı Âdem Boz, Ak Parti Milletvekili adayları Serkan Bayram, Ahmet Özdinç, Sabri Balaman, MHP Milletvekili adayı Mehmet Fatih Özdemir, İYİ Parti Milletvekili adayı Hayrettin Nuhoğlu yaptıkları selamlama konuşmalarında Ramazan ayının birlik, beraberlik ve barış ayı olduğunun vurgusunu yaparak katılımcıların gelecek Ramazan Bayramını kutladılar.

“SENENİN TÜM AYLARINDA BİR RAMAZAN ŞUURU İLE HAREKET EDİYORUZ”

Platform Başkanı Uzm. Dr. Osman Arıkan ise; “Şunu gurur duyarak ve onurla ifade etmeliyim ki kuruluşunun 2’inci yılında toplumumuza ve ülkemize hizmet etmeyi bir ibadet ruhu ve aşkıyla yapmayı prensip haline getirmiş olan Ataşehir Birlik Platformumuz senenin tüm aylarında bir Ramazan şuuru ile hareket etmektedir. Toplumsal huzurumuzu ve kardeşliğimizi esas alan toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya yönelik faaliyetlerimiz ile milli ve manevi birlik ve beraberliğimizin tahsisi ve güçlenmesi adına her türlü fedakârlık ve çalışmaları sürdürmekten onur duyuyoruz” dedi.

“KISA SÜREDE ATAŞEHİRİN EN GÜÇLÜ SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLDUK”

Arıkan; “Ataşehir ilçesi ve bölgemizde bulunan çok değerli akil toplum önderi bireylerin, mülki amirlerin, akademisyenlerin, hekimlerin, hukukçu dostlarımızın, sivil toplum kuruluşu liderlerinin, iş adamlarının, eğitimcilerin oluşturduğu 170’e yakın üyemizle, 30 yönetim kurulu ve 11 yürütme kurulu üyemizle teşekkül olan Ataşehir Birlik Platformumuz Ataşehirimizin kısa sürede en güçlü sivil toplum kuruluşlarından olmuştur. Bize olan güven ve teveccühe layık olmak adına geçmişte olduğu gibi gelecekte de Allah izin verdiği müddetçe şahsım ve yönetim kurulu üyesi dostlarım canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Müminler bir elin parmakları gibidirler ve onlar ancak kardeştirler” ilahi tavsiye ve öğretisini hatırlatarak kardeşlik ayı olan Ramazan ayının sizlere milletimize, ümmete ve tüm insanlığa huzur, bereket ve barış getirmesini, milli birlik ve beraberliğimize pekişmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyor 4 gün sonra idrak edeceğimiz 1000 aydan daha kıymetli Kadir Gecenizi ve önümüzdeki hafta ulaşacağımız Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ataşehir Birlik Platformu iftar programı sonrasında Platform Başkanı Uzm. Dr. Osman Arıkan; Platform Yönetim Kurulu üyelerini sahneye davet ederek toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ