25.04.2018 - Gazete Ataşehir

BAŞKAN İLGEZDİ BAŞARI DİLEDİ

BAŞKAN İLGEZDİ BAŞARI DİLEDİ

İç İşleri Bakanlığı’nca bazı gerekçeler gösterilerek görevinden uzaklaştırılan Battal İlgezdi, yerine vekâlet edecek kişinin seçileceği Ataşehir Belediyesi meclis salonunda yapılan seçim sonucunu binanın içerisine girmeyerek partilerle birlikte Novada İş merkezinin önünde bekledi.

Binanın içine girmeyerek Novada’ın önünde Milletvekili eşi Gamze Akkuş İlgezdi ve çevresini sevgi çemberiyle oluşturan partililerin yoğun sevgi gösterisi içinde seçim sonucuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Bildiğiniz gibi bundan bir hafta önce İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karara göre iki aylığına açığa alındım. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Benim devletle ve hükümetle bir sıkıntım yok. Alınan karara saygı duymak zorundayız. Ben hukuki süreci başlatmış bulunmaktayım. Eminim ki kazanan yine Ataşehirliler ve sizler olacaksınız” dedi.

İdari Mahkemeye başvurumu yaptım diyen İlgezdi; “Bu başvurunun sonucunda tekrar göreve iade edileceğime inanıyorum. Benim Belediye Başkanı olarak veremeyeceğim bir hesabım yok. Alnım açık, yüzüm ak. Bugün burada belediye başkanvekili seçimi yapıldı. AK Partili arkadaşlarıma da Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Bugün İlhami Yılmaz’a görev verdiler, ben kendisine başarılar diliyorum. Ataşehir’e dönene kadar benim adıma görev yapacak. Ataşehir’e hayırlı, uğurlu olsun, diyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek suçsuz olduğunu bir kez daha dile getirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ