18.02.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir’den Elazığ’a uzanan yardım eli

Ataşehir’den Elazığ’a uzanan yardım eli

Elazığ ilimizde vukuu bulan depremden dolayı mağdur olan vatandaşlara Ataşehir’den yardım eli uzandı.

Ataşehir CHP İlçe başkanlığı, Ataşehir Belediyesi, Ataşehir Kent Konseyi ve Mahalle Muhtarları ile birlikte başlattıkları Elazığ’a yardım kampanyasına vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Toplama merkezi olarak Erdal Eren Kültür Merkezine getirilen malzemeler burada Kent Konseyi ve Belediye elemanları tarafından kontrol edilerek cinslerine göre kolilere yerleştirilerek gönderilmeye hazır hale getiriliyor.

Elazığ ve Malatya illerimizde depremde zarar gören vatandaşlara gönderilmek üzere kolilere yerleştirilen malzemelerin başında kış olması nedeniyle battaniye, yorgan, bot, ayakkabı, çocuk battaniyesi, çocuk maması ve birçok ayrı kalemlerden oluşmaktadır.

“BİZDE BURADAN BÖLGEYE BİR SICAK EL UZATMANIN KOŞULLARINI YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Yapılan yardımlarla ilgili gazetemize CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın şu açıklamayı yaptı: “ Elazığ ve Malatya çevresinde 6,8 şiddetinde meydana gelen depremde özellikle Elazığ ve Malatya çevreleri çok geniş şekilde etkilendi.  Depremin oluşundan kısa bir süre içinde AKUT ekipleriyle birlikte Ataşehir Belediyemizin ulaşım araçlarıyla ilk ekibi deprem bölgesine gönderdik ve akabinde de bir yardım seferberliği başlattık.  Erdal Eren Kültür Merkezimiz de acil ihtiyaçlar noktasında gönderilecek eşyaları Ataşehir Belediyesi, Ataşehir Kent Konseyi ve parti örgütümüzle birlikte çalışmalara başladık. Çalışmalarımızı hummalı bir şekilde tamamlayarak bölgeye göndereceğiz. Bölgede -11 derece soğukta yaşayan vatandaşlarımız var. Bizde buradan onlara bir sıcak el uzatmanın koşullarını yaratmaya çalışacağız. Şu anda Erdal Eren Kültür Merkezi, MSK Merkezi, Ata Evleri ve birçok belediye kurumlarımız, muhtarlıklarımız ve STK’lar seferber olmuş durumda. Bu çalışmaları bir an evvel bitirip onlara sıcak elimizi bir an evvel uzatmak istiyoruz” diyerek toplanılan yardımları o bölgede çalışan kurumlar var. Buradan göndereceğimiz ekipleri orada bulunan AFAD, AKUT veya Valilikle birlikte organize olarak yardımların yerine ulaşmasına yardımcı olacaklarını söyledi.

“ELİMİZDEN GELDİĞİ KADARIYLA ORADAKİ YARALARI SARMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Deprem bölgesine yapılacak yardımlar ve çalışmalarla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Abdullah Der; “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem bizleri çok üzdü.  Allah böyle felaketleri bir daha göstermesin. O bölgede yaşayan hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaralılara acil şifalar hayatını kaybedenlere de rahmet diliyorum. Ve ülkemizin başı sağ olsun diyorum. Bütün belediye ve kent konseyimiz seferber olmuş. Araç ve gereçlerimiz ilk yardım için şu anda yoldalar. Buradakilerde ellerinden gelen tüm çabaları sarf ediyorlar.  Yardımlar devam ediyor.  Elimizden geldiği kadarıyla oradaki yaraları sarmaya çalışacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ