18.02.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir’de “Yaya Geçidi Nöbeti” etkinliği

Ataşehir’de “Yaya Geçidi Nöbeti” etkinliği

İçişleri Bakanlığı’nın trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti ve levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır hükmü gereği; Ataşehir Kaymakamlığı, yaya önceliğinin yaşam öncelliğiyle eşdeğer olduğunu bir kez daha vurgulamak için  “Yaya Geçidi Nöbeti” etkinliğini düzenledi.

Yaya ölümlü kazaların en aza indirilmesi, sağlıklı ve güvenli bir trafik akışının sağlanması, toplumun yaya konusunda bilinçlenmesi, insan hayatının her şeyin önünde tutulması için hepimiz yaya geçitlerinde nöbetteyiz sloganlarıyla farkındalık yaratmak için Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Emniyet Müdürü Mesut Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Kuzu ile öğrencilerinde katıldığı etkinlikte; Emlak Konut Ortaokulu önünde bulunan yaya kaldırımın girişinde araç sürücülerine kolay gelsin diyerek bu farkındalıkla ilgili broşürler verildi ve etkinliğin anlamı anlatıldı.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş; “İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca tüm il ve ilçelerde uygulanan yaya nöbetindeyiz.  Burada yayaların önceliği için dikkat çekiliyor. Şu anda saat 13.00 ile 15.00 arasında tüm il ve ilçelerde bu uygulama yapılıyor. Bizde burada öğrencilerimizle birlikte öncülük ederek farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ