11.07.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir’de bazı cadde ve sokak isimleri değişti

Ataşehir’de bazı cadde ve sokak isimleri değişti
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediyesinin bazı cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesi teklifi üzerine İBB meclisine sunulan Komisyon Kararı ile kabul edilen isim değişiklikleri kararı aşağıdaki gibidir.

İBB Meclisinin 17 Ekim 2019 tarih ve 579 Nolu Kararla Komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildiği kararı şöyle:

Ataşehir İlçesi, İnönü Mahallesi’nde bulunan “Celasun Caddesi” yol isimin “Yurtsever Caddesi”, “Ulusu Caddesi” isminin “19 Mayıs Caddesi” olarak, Barbaros Mahallesi’nde bulunan “Evren Caddesi” isminin “Millet Caddesi”, “Tümer Sokağı” isminin “Tabya Sokağı” olarak, Fetih Mahallesi’nde bulunan “Kenanpaşa Sokağı” isminin “Sancak Sokağı” olarak ve Atatürk Mahallesi’nde bulunan “Kenan Caddesi” isminin “23 Nisan Caddesi” olarak değiştirilmesine ilişkin yapılacak yasal işlemin 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 7/g maddesine göre değerlendirilip karar alınmak üzere Büyükşehir Belediye Meclisi’ne havalesi hususunu olurlarınıza arz ederim denilmektedir.

KOMİSYON GÖRÜŞÜ: Ataşehir İlçesi, İnönü Mahallesi’nde bulunan “Celasun Caddesi” yol isimin “Yurtsever Caddesi”, “Ulusu Caddesi” isminin “19 Mayıs Caddesi” olarak, Barbaros Mahallesi’nde bulunan “Evren Caddesi” isminin “Millet Caddesi”, “Tümer Sokağı” isminin “Tabya Sokağı” olarak, Fetih Mahallesi’nde bulunan “Kenanpaşa Sokağı” isminin “Sancak Sokağı” olarak ve Atatürk Mahallesi’nde bulunan “Kenan Caddesi” isminin “23 Nisan Caddesi” olarak değiştirilmesine ilişkin talep incelenmiş olup; Değişiklik talebi Komisyonlarımızca uygun görülmüştür.

Meclisimizin Onayına Arz Olunur.”

Şeklinde hazırlanan Harita – Kültür ve Sanat Komisyonları müşterek raporu; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 8. Seçim Dönemi 1. Toplantı Yılı, Ekim Ayı Toplantılarının 17 Ekim 2019 tarihli 2. birleşiminde okunarak, müzakereye açıldı: Yapılan müzakereler ve işaretle oylama neticesinde raporun aynen ve Oybirliği ile kabulü kararlaştırılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ