28.03.2020 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR KIZILAY ELAZIĞ’A EL UZATMAYA DEVAM EDİYOR

ATAŞEHİR KIZILAY ELAZIĞ’A EL UZATMAYA DEVAM EDİYOR

Kızılay Ataşehir Şubesi Elazığ depreminden bu yana Başkan Yardımcısı Şengül Sürmen Koordinatörlüğünde topladıkları yardımları ihtiyaç sahiplerine kavuşturmaya devam ediyor.

Depremin olduğu günden bugüne Şengül Sürmen, kurduğu ekiple yerinde incelemeler yaparak yine kendi ekibiyle nokta atışıyla ihtiyaç sahiplerine topladıkları yardımları ulaştırıyor.

Yeni bir konvoyun yola çıkma hazırlığında olan Ataşehir Kızılay Şubesine, Çekmeköy Özel Çınar Lisesi öğrencileri öğretmenleriyle hazırladıkları sıfır malzeme kolilerini Kızılay Ataşehir şubesine getirerek teslim ettiler. Kamyonun yüklenmesine yardım eden Bilgin Koleji öğrencilerine yardım ederek malzemelerin yüklenmesine de yardımcı oldular.

Kızılay Ataşehir Şube Başkanı Talha keleş ve Yardımcısı kampanya Koordinatörü Şengül Sürmen, duyarlıklarından dolayı Çınar Koleji ve Bilgin Koleji öğrencilerine, yöneticilerine ve velilerine teşekkür ettiler.

“KOORDİNASYON EKSİKLİĞİNİ GÖRDÜK FAKAT BİRAZDA İNSANLARIN SUİİSTİMALLERİ VAR”

Elazığ’a yardım koordinatörlüğünü üstlenen Kızılay Ataşehir Şubesi Başkan Yardımcısı Şengül Sürmen izlenimlerini ve devam eden yardım kampanyası ile ilgili gazetemize şunları söyledi:  “Elazığ depreminden bir müddet sonra oradaydık. Hem Kızılay adına hem de gönüllü arkadaşlarımdan kurulu bir grupla yerinde dokunmak ve görmek için. Bir program yaparak malzemeleri topladık ve topladığımız malzemelerin nasıl dağıtıldığını, nerelere gittiğini yerinde görmek için 4 arkadaş bölgeye gittik. İlk gördüğümüz, devletimiz, AFAD, Kızılay ve diğer yardım dağıtıcılar üzerlerine düşeni yapıyorlar ancak bir koordinasyon eksikliğini gördük, birazda insanların suiistimalleri var” dedi.

“ELAZIĞ’DA HASAR YOK GİBİ GÖRÜNÜYOR AMA BÜYÜK BİR HASAR VAR”

Şengül Sürmen deprem bölgesindeki çalışmalarıyla ilgili olarak şu bilgileri bizimle paylaştı: “ Bölgede çadırları belirledik, köylere gittik. Köylülerin hayvanlarına yem aldık. Elazığ’da hasar yok gibi görünüyor ama büyük bir hasar var, insanlar binalara giremiyor. Bölgede iş bölümü yapılmış. Kızılay’da birçok ihtiyacı ve yemeği karşılıyor. Biz ne yapabiliriz diye düşündük. Arkadaşlarımızla birlikte para kartları, battaniye ve erzak dağıttık. Şimdi küçük bir oyun çadır alanı yapacağız orda. Kapanan bir anaokulu malzemelerini bize verdi. Orada bir arkadaş grubumuz var. Onlarla birlikte koordineli olarak çalışıyoruz. Gelen malzemeleri tek tek kontrol ederek kolilere yerleştiriyoruz. El ele el hakka hep beraber bir şeyler yapacağız. Suiistimaller olmazsa her şey daha güzel olur.”

“LÜTFEN, KULLANILAMAZ DURUMDAKİ EŞYALARI GÖNDERMEYİN”

Şengül Sürmen son olarak; “Bizim ihtiyaç listemiz ve gideceğimiz yerler belli. Bize emanet edilen yardımları bilerek bilinçli bir şekilde yerlerine ulaştırıyoruz. Yalnız yardım getirenlerden ricamız kullanılan, atılacak eşyaları getirmesinler” ricasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ