28.03.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir ÇYDD’den 20.Yıl kutlaması

Ataşehir ÇYDD’den 20.Yıl kutlaması

Ataşehir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda burs verenlerle burs alan öğrencileri kahvaltıda buluşturdu.

ÇYDD üyelerinin, mezunlarının ve öğrencilerinin katıldığı kahvaltıda ayrıca 20’inci yıl kutlama pastasını kestiler.

“DÜNYA’DA YÜREĞİME EN YAKIN VARLIKLAR ÇOCUKLARDIR”

ÇYDD Ataşehir Şube Başkanı İlkiz Kulan davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek; “Goethe 1770 yılında yazdığı kitabında sanki bizim hislerimizi anlatmış. Dünya’da yüreğime en yakın varlıklar çocuklardır. Bu ufaklıkları izlerken ileride onlara o kadar gerekli olacak bütün erdemlerin, bütün güçlerin filizlendiğini görüyorum. Şimdiki dik kafalarında geleceğin kararlılığını, coşkularında ileride Dünya’nın tehlikelerini atlatmak için gerekli olan mizah yeteneğini ve aldırmazlığı seziyorum apaçık ve bir bütün halinde. Biz çocuklarımızı, gençlerimizi çok sevdik. Eğitimde fırsat eşitliğinin olmayışı içimizi acıttı. Laikliğin yerle bir edilmesi isyanımızı arttırdı. Türkan Hoca’nın dediği gibi bizim bu ülkeye borcumuz vardı. Cumhuriyeti kuran başta M. K. Atatürk olmak üzere tüm vatanseverlere borcumuz vardı. Bundan 20 yıl öncesinde 7 vatansever insan bir araya gelerek derneğimizin Ataşehir Şubesi’ni kurdular. Sevgili Sema bu grubun içinde kuruculardan biriydi. Sevgili Gülsen ondan sonraki başkan. İkisi de birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyduğum güzel kadınlar” dedi.

“20 YILDA 5 ÖĞRENCİDEN 240 ÖĞRENCİYE ÇIKTIK”

İlkiz Kulan; “5 öğrenciyle başladıkları yolda önlerine çıkan engellerden yılmayan bu iki güzel insan; Ergenekon sürecinde dernek aranırken dimdik ayakta duran yönetimleriyle birlikte bir kez bile geri savrulmayan ve hala dernek için çalışan vatanseverler. Bu dernekte cumhuriyet aşkıyla yanan öğretmenler, mühendisler, doktorlar tanıdım. Bu derneğin ilk yıllarından itibaren soğuğa sıcağa aldırmayıp barakalarda birlikte üretmenin keyfini yaşadılar. Hep çağdaş aydın gençlerin ülkemizde artmasını isteyen ileriyi hedefleyen insanlar tanıdım. Şu anda da yönetimde birlikte çalışmaktan keyif aldığım insanlar gibi. 20 Yılda 5 öğrenciden 240 öğrenciye çıktık. Biz burs veren bir kurum olmaktan çok Canan AND eğitim birimi olarak derneğimizde denizyıldızı, drama, dans, İngilizce, sinema, kodlamaca, python, robotik kitap kulübü gibi projelerde haftada 7 gün öğrencilerimizle birlikte aktif olarak çalışıyor, sorguluyor, üretiyoruz”diye konuştu.

“İYİ Kİ VARSINIZ İYİ Kİ ÇYDD’LİYİZ”

İlkiz Kulan konuşmasının sonunda; “Öğrencilerimiz derneğe her geldiklerinde orda yiyecek içecek bulsunlar, kendilerini evlerindeki kadar rahat hissetsinler istiyoruz. Bunları yaparken en çok sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Neden 240 olan öğrenci sayımızı 300 öğrenciye çıkartmıyoruz. Neden daha çok gence dokunamıyoruz. Sizleri yanımızda görmek bize güç veriyor ve daha iyiyi hedeflediğimiz yolumuzun önünü açıyor. Bu nedenle buraya katılarak her zaman yanımızda olduğunu hissettiren tüm gönül dostlarımıza milyonlarca teşekkür. İyi ki varsınız, iyi ki ÇYDD’liyiz” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ