13.11.2019 - Gazete Ataşehir

Ataşehir Belediyesi’nden Kamuoyuna!

Ataşehir Belediyesi’nden Kamuoyuna!

Ataşehir Belediyesi’nde DİSK Genel İş Sendikasına bağlı işçilerin toplu iş sözleşmesinin taraflar arasında uyuşmazlıkla sona erdiğini belirterek aldıkları grev kararı ile ilgili Ataşehir Belediyesi “Kamuoyunun Dikkatine”  başlıklı bir basın bülteni yayınladı.

Ataşehir Belediyesi Basın Bürosundan gönderilen basın bülteni şöyle:

 

“KAMUOYUNUN DİKKATİNE,

Genel- İş Sendikası ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında basın ve kamuoyuna yapılan zorunlu bir açıklamadır. 

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron işçi statüsünden, belediye şirket personeli statüsüne geçen çalışanlar, bu KHK gereği Haziran 2020 tarihine kadar önceki mali ve sosyal haklarıyla birlikte geçmişlerdir. 

Haziran 2020 tarihine kadar yapılan toplu sözleşme görüşmelerinin çerçevesini; 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve onun uygulanmasına yönelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın duyuruları belirlemektedir.

Bu tarihten sonra ise 4857 sayılı İş Kanunu çerçevesinde çalışacaklardır.

Genel- İş sendikası ile Ataşehir Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında yapılan toplu sözleşme görüşmeleri; 1 Temmuz 2019 tarihinde başlamış, 3 Temmuz 2019 tarihinde 2. görüşme yapılmıştır.

5 Temmuz 2019 Cuma günü saat 14.00’de 3. görüşme gerçekleşecekken ve bu aşamada herhangi bir uyuşmazlık söz konusu değilken; ilgili sendikanın mesai arkadaşlarımıza yaptığı “Sözleşmenin uyuşmazlıkla sonuçlanması nedeniyle merkez bina önünde basın açıklaması yapılacağı” yönündeki duyuru ve görüşme saatinin hemen öncesinde alınan grev kararının basın yoluyla duyurulmasıyla ne amaçlandığı anlaşılamamıştır.”

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ