23.10.2018 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR BELEDİYESİNDE “İMAR BARIŞI OFİSİ” AÇILDI

ATAŞEHİR BELEDİYESİNDE “İMAR BARIŞI OFİSİ” AÇILDI

İmar Barışından faydalanmak isteyen vatandaşlar için Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü girişinde İmar Barışı Ofisi açıldı.

İLBANK İstanbul Bölge Müdürlüğü;  Barbaros Mahallesi, Begonya Sok. No:9 –Ataşehir– adresinde hizmet veren ofisin yetersiz kalması sonucu vatandaşlara daha iyi bir hizmet vermek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personeli ile Ataşehir Belediyesi ilgili birimlerinden görevlendirilen personelin görev yapacağı ikinci bir büro Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün girişinde hizmet vermeye başladı.

Ataşehir Belediyesi İmar Barışı Ofisi’nde görev yapan teknik personelden Serkan Tanyıldız ofiste yapılan işlerle ilgili olarak şu bilgiyi bizimle paylaştı: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı elemanları hizmetin yoğunluğu nedeniyle yetersiz kaldığı için bütün belediyelerde olduğu gibi bizden de destek istendi. Bizde de; Yapı Kontrol Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü olarak teknik personelden seçilmiş elemanlarla burada destek vererek vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Tanyıldız, gelen vatandaşların birlikte getirmeleri gereken evrakları da şu şekilde sıraladı:

 *İnşaat alanın metre kare olarak ölçülmesi gerekir.  Bunu ölçerken daire bazlı değil bina oturum alanı ve üstündeki çıkmalarla beraber ölçülmelidir.

* Binanın önden ve yandan veya arkadan çekilmiş fotoğraflarını istiyoruz.

* Tapudan hissedarlardan birinin müracaatı yeterlidir.

*Bu müracaatlar sırasında bina iskânsızsa bina için toplam bir bedel çıkarıyoruz. Bu bedeli hissedarlar kendi arasında bölüşerek ödeyecekler. Kimin ne kadar ödeyeceği metre karesine göre hesaplanır ve ona göre herkes hissesine düşeni öder. Bu hissedarların kendi arasında yapacağı bir işlemdir.

*Tapu, kimlik ve E-Devlet şifresi

İşlemlerin sağlıklı ve git gel olayı yaşanılmak istenilmiyorsa vatandaşların yukarıda belirtilen evrakları tamamlayarak büroya başvuruyu yaptığında “Yapı Kayıt Belgesi” için başvurusu ilgililer tarafından sorunsuz gerçekleştirecektir.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ