02.06.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir Belediye Meclisi’nde “Ahlaksız” Tartışması

Ataşehir Belediye Meclisi’nde “Ahlaksız” Tartışması
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediye Meclisi Mart ayı son toplantısında Meclis1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ başkanlığında toplanarak gündemdeki raporları görüştü.

Gündem dışı yapılan konuşmalarda TBMM olaylarının tartışması öne çıktı ve sarf edilen “ahlaksız” kelimesi yine damgasını vurdu.

Ak parti Meclis Üyesi Haluk Sadıkoğlu’nun CHP Genel Başkan Yardımcısına “ ahlaksız” cümlesini kurması CHP kanadından Abdullah Der ancak ahlaksız olan ahlaksız kelimesini kullanır diyerek sert tepki gösteredi.

Gündem maddelerine geçmeden önce Ak Parti grubunun verdiği üç önerge okunarak başkanlık makamına gönderilmesine oy birliği ile karar verildi.

Gündem dışı söz alan Ak parti Grup Başkanı M. Naim Yağcı, geçen oturumda oy çokluğuyla teklif kararı olarak geçen “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” ile ilgili çekincelerini anlattı. Ayrıca Çanakkale Şehitleri ile İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle andığını belirterek 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutladı.

CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz’da kurulması istenilen komisyon ile ilgili çekincelerin doğru olmadığını, aykırı bir durum olursa başta kendisinin kabul etmeyeceğini belirterek, Çanakkale Şehitlerini bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Onlar Çanakkale de destan yazdılar. Ruhları şad olsun dedi.

Daha sonra söz alan Ak Parti Meclis üyelerinden Bayram Varol Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz için düşüncelerini dile getirdi ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum şeklinde konuştu.

Merve Çomoğlu da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı okudu.

“TAM BİR HADSİZLİK AHLAKSIZLIK ÖRNEĞİDİR”

Ak Parti Meclis Üyesi Haluk Sadıkoğlu; CHP Başkan Vekili Engin Koç’un Yüce Meclisin çatısı altında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sarf ettiği hayâsızca ifadeler tam bir hadsizlik ahlaksızlık örneğidir. CHP’nin Grup Başkan Vekilliğini taşıyacak ağırlıkta olmayan, CHP’nin değerlerine yakışmayan bu şahıs ithamlarına sert cevap Abdullah Der ’den geldi.

“CUMHURBAŞKANI SANKİ BİR YAPININ CUMHURBAŞKANI’YMIŞ GİBİ DAVRANIYOR”

Haluk Sadıkoğlu’nun CHP genel Başkan yardımcısı Engin Koç’a yönelik bu laflarına CHP sıralarından sert tepki geldi. Bu mecliste Ataşehir Konuşulur. Burada genel başkan yardımcımıza hakaret etmek kimsenin haddine değildir diyerek cevap veren CHP Meclis Üyesi Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der; “TBM Meclisi’nde yaşanan olayları üzülerek seyrettik. Haluk arkadaşımızda konuşmasını orada gelişen olaylar üzerine kurdu. Tek taraflı bakmamak lazım. Türkiye Cumhurbaşkanı da hepimizin Cumhurbaşkanı ama sanki bir yapının Cumhurbaşkanı’ymış gibi davranıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı kullandığı cümleler dinlenilecek yutulacak cinsten laflar değil. Tabi ki aynı zamanda bir milletvekilinin de Cumhurbaşkanı’na karşı böyle bir tavır alması da doğru değil. Ne olursa olsun Meclis’te yaşanan olaylara dilimiz yetmiyor. Ben isterdim ki Haluk arkadaşımız hakaret içeren lafları kullanmasın ama “ahlaksızlık” cümlesini ben kendisine yakıştıramadım. Ancak ahlaksız bir insan başkasına ahlaksız kelimesini kullanır. Kimsenin haddine değil Genel Başkan yardımcımıza böyle cümleleri kullanmak. Haddine değil, haddini aşmıştır”diyerek tepkisini dile getirdi.

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemde bulunan 1-2-3-4 ve 5’inci maddeler komisyondan geldiği şekliyle oybirliğiyle kabul edildi.

7’nci madde Ak Parti ve MHP meclis üyelerinin ret oyuna karşılık CHP ve İYİ Partinin olumlu oylarıyla oyçokluğuyla komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından Meclis Başkan Vekili Sevgi Uluğ, 06.04.2020 Pazartesi günü saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ