25.04.2018 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

ATAŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılması nedeniyle yarıda sonlandırılan Meclis toplantısı 2’inci seçim dönemi 4’üncü toplantı yılında 1.Olağanüstü toplantısını gerçekleştirerek görüşülmesi tamamlanamayan gündemdeki raporları görüştü.

26.12.2017 Salı günü saat 10.00’da 1.Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi gündemde bulunan 5 raporu görüştü.

Gündemde bulunan 1-4 ve 5’inci maddeler oybirliğiyle, 2 ve 3’üncü maddeler ise oyçokluğuyla komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündem maddelerine geçmeden önce TBM Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerin kaleme aldığı basın bildirisi okundu. Daha sonra grupları adına söz alan CHP Grup Sözcüsü ve Başkan Vekili ile İlhami Yılmaz Ak Parti adına söz alan Mahmut Yürük, Kudüs’ün Müslümanlar için önemli değere sahip olduğunu vurgulayarak, kararı onaylayan ve destekleyen ABD ile şiddet uygulayan İsrail kınandı.

Gündem dışı söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Mehmet Korkmaz da, mecliste yapılan başkan vekili seçiminde tarafsız davranmadığı gerekçesi ile meclis başkanı Sadi Özata’yı suçladı. Buna destek Grup sözcüsü ve Ak parti Başkan vekili adayı M.Cevat Arzık’tan geldi. Arzık, kendimizi ifade etmemiz için söz hakkı vermemeniz demokratik bir anlayış olmadığı gibi insanın vicdanlarında da yeri yok dedi.

Bu ithamlar karşısında Sadi Özata iç tüzüğün kendisine verdiği yetkiler dâhilinde hareket ettiğini, ancak başından beri hiçbir kısıtlamaya ve taraf tutma gibi bir hevese kapılmadan söz isteyen herkese söz hakkı verdiğini söyledi.  Ayrıca Belediye Başkan Vekili için yapılan seçimde hiç kimseye söz hakkı vermedim. Burada taraflı davranma diye bir durum yok. Ancak seçim bittikten sonra hem Ak Parti adayı M.Cevat Arzık’a hem de Başkan Vekili olarak seçilen CHP Meclis Üyesi İlhami Yılmaz’a teşekkür konuşmalarını yapmak üzere söz verdim. Ak Parti olarak bundan neden söz etmiyorsunuz diyerek sitem etti.

Gündem dışı konuşmalardan sonra Ak Parti Grubu tarafından Emekevler,  Ataşehir Belediyesinin kuruluşundan bugüne kadar ve ödenen tazminatlar, 2014 tarihinden buyana verilen inşaat ruhsatları, kiralanan mekânlar, Ata Blokları’nın eksiklikleri ve Atabel Belediye Şirketi ile ilgili verdikleri bilgilendirme önergeleri oybirliği ile başkanlık makamına havale edildi.

Gündemde görüşülecek başkan madde kalmadığından Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata, 02.01.2018 Salı günü saat 17.00’da toplanmak üzere toplantıyı kapattı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ