19.01.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir Belediye Meclisi Mesaisine Başladı

Ataşehir Belediye Meclisi Mesaisine Başladı

Temmuz ayında tatile giren Ataşehir Belediye Meclisi 02.09.2019 Pazartesi günü gerçekleştirilen 1.Birleşimle yeni dönem mesaisine başladı.

1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ başkanlığında toplanan Ataşehir belediye meclisi Belediye Encümen Üyesi Oğuz Sarul’un CHP’den ayrılarak İYİ partiye geçtiğine dair verdiği dilekçesi okundu.

Oğuz Sarul’un İYİ Partiye geçmesiyle birlikte Ataşehir Belediye Meclisi bundan böyle 4 partiyle temsil edilecek.

Gündem maddelerine geçmeden önce gündeme eklenen 2 madde oylanarak kabul edildi.

Gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz; geçtiğimiz günlerde kutladığımız Kurban Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak içinde bulunduğumuz Muharrem ayının tüm insanlığa barış, huzur getirmesi dile getirerek 30 Ağustos şanlı Zaferin ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitleri rahmet, minnet ve şükranla andığını ifade etti.

Ak Parti Grup Başkanı Av. M. Naim Yağcı da Malazgirt’le başlayan 30 Ağustos tarihinde zaferle sonuçlanan mücadelelerin önemine vurgu yaparak Malazgirt Meydan Muharebesinin Kahraman Komutanı Alparslan’dan 30 Ağustos’un Başkomutanı Mustafa kemal Atatürk ve bu uğurda toprağa düşen tüm şehitleri rahmet ve şükranla andığını belirterek Muharrem ayının tüm insanlığa huzur getirmesini, oruç tutanların lokmalarının kabul olmasını temennisinde bulundu.

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda bir kaza sonucu genç yaşta hayatını kaybeden CHP Meclis Üyesi Bekir Özkızıl’a da baş sağlığı dilekleri sunuldu.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. 1-2-3-4-5-6-20-21 maddeler ilgili komisyonlara havalesine 7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18 ve 19’uncu maddelerinde gündemde kalmasına oybirliği ile karar verildi.

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 1. Başkan Vekili Sevgi Uluğ, 05.09.2019 Perşembe günü saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ