21.09.2018 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN MESAİSİNE SEÇİMLE BAŞLADI

ATAŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN MESAİSİNE SEÇİMLE BAŞLADI

Ataşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 1.Birleşiminde Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz başkanlığında toplanarak istifa eden Meclis 1.Başkanvekili ile Divan Kâtip üyeliği için yapılan seçimle atamalar yapıldı.

Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Sadi Özata Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanması nedeniyle Meclis 1. Başkanvekili görevinden istifa etmesi üzerine boşalan Meclis 1. Başkanvekili için seçim yapıldı.

Gündem maddelerine geçmeden önce Başkan İlhami Yılmaz, geçtiğimiz günlerde İsrail zulmünde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek böyle bir zulmü asla kabul etmeyeceklerini ve şiddetle kınadıklarını dile getirdi.

Ayrıca Mayıs ayı içerisinde Kardeş Belediye Monheim’e yaptığı ziyaret sırasında temelini attığı cami ve ziyareti ile ilgili meclisi bilgilendirdi.

Ak parti Grubu tarafından çalışan ve ayrılan personelle ilgili verilen iki ayrı önerge okutularak oybirliği ile başkanlık makamına havalesine karar verildi.

İstifa dilekçelerini okutulmasının ardından ilavelerle birlikte 10 maddeden oluşan gündem kabul edilmesiyle Başkanvekili ve Divan Kâtibi asıl üyeliği için seçime geçildi.

Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkanvekili için CHP Grubu Mustafa Kemal Aldoğan’ı, Ak Parti Grubu ise Muammer Ünlü’yü aday olarak gösterdi.

Gizli oy ve açık tasnif şeklinde yapılan oylamada 34 oy kullanıldı. 19 oy alan Mustafa kemal Aldoğan önümüzdeki yerel seçimlere kadar Meclis Başkanvekili olarak görev yapacak. Oylamada Ak Parti adayı Muammer Ünlü 14 oy alırken 1 oyda boş çıktı.

Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili olarak seçilen Mustafa Kemal Aldoğan’ı hemşerileri yalnız bırakmadı.

Meclis Divan kâtibi asıl üyeliği için CHP Grubu Ali Haydar Güneş’i, Ak Parti Grubu Neslihan Yurtdagül’ü aday gösterdi. Gizli oy ve açık tasnifle yapılan oylamada 34 oy kullanıldı. 19 oy alan CHP adayı Ali Haydar Güneş 19 oy alarak Divan kâtibi asıl üyeliğine seçilmiş oldu. Ak Parti adayı Neslihan Yurtdagül 14 oy alırken 1 oy boş çıktı.

Daha sonra gündemin 3-4-5-6-7-8 ve 9’uncu maddeleri oybirliği ile 10’uncu madde oyçokluğuyla ilgili komisyonlara havalesine karar verildi.

9’uncu maddede yer alan Yenisahra ve Çevresi ile ilgili İmar Planlarının, sosyal donatı alanlarında yapılan kesintiler iddiasıyla Büyükşehir tarafından iade edilmesi üzerine Meclis İmar Komisyonu tarafından çalışmalara başlandığını söyleyen Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Ak Parti grubuyla da istişarelerde bulunarak son şeklini verip Perşembe günkü Meclis oturumda görüşüleceğini umduğunu söyledi.

 

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından Başkan İlhami Yılmaz, 06.06.2018 Çarşamba günü saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

İstanbulum Gazetesi ve Gazete Ataşehir ailesi olarak Meclis Başkan Vekili görevine atanan Mustafa Kemal Aldoğan ve Divan Kâtibi asıl üyeliğine atanan Ali Haydar Güneş’e yeni görevlerinde başarılar dileriz.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ