09.12.2018 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR AK PARTİ’DEN ÇOCUK ŞENLİĞİ

ATAŞEHİR AK PARTİ’DEN ÇOCUK ŞENLİĞİ

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı “Çocuklarımıza vereceğimiz en değerli hediye vaktimizdir” diyerek  “Çocuk şenliği” projesini hayata geçirdi.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı, çocukların motivasyonunu yükseltmek, okul öncesi stresi üstlerinden atmaları için kurdukları oyun parkurlarında çocukların gönüllerince eğlenmelerini sağlayacak etkinlikler düzenliyor.

Projenin ilk ayağı 1 Eylül Cumartesi günü Ferhatpaşa Mahallesi Necmettin Erbakan Parkında düzenlenen etkinlikle başladı.

İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan’ında katıldığı etkinlik şişme balon oyunları, kaydıraklar, palyaço yönetiminde boyama ve değişik oyunlarla çocukların eğlenme odağı oldu.

Aileleriyle etkinlik alanına gelen çocukların mutlulukları sevinçlerine yansıdı.

“AMACIMIZ, ÇOCUKLARA HAYATIN RENKLERİNİ YANSITARAK EĞLENMELERİNİ SAĞLAMAK”

Sosyal Politikalardan sorumlu ilçe başkan yardımcısı Metin Karahancı, proje ile ilgili olarak gazetemize şu açıklamayı yaptı: “ Sosyal Politikalar birimi olarak İlçe Başkanımızın talimatıyla böyle bir projeye başladık. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocukların eğlenmesini sağlamak, birazda olsa onlara hayatın renklerini yansıtabilmek ve okul açılmadan önce daha pozitif olmalarını sağlamaya çalışmaktır” dedi.

“BU ETKİNLİĞİ KESİNLİKLE SİYASİ BİR AMAÇ İÇİN YAPMIYORUZ”

Karahancı; “ Bu etkinliği kesinlikle siyasi bir amaç için yapmıyoruz. Partimiz olsun, hükümetimiz olsun çocukları siyasete alet edecek kadar küçük değiliz ama siyasi partilerinde sosyal sorumluluk projeleri yerine getirmek gibi bir sorumlulukları vardır. Kent hayatı çocukları dört duvar arasında sıkışıp kalmalarına neden oluyor.  Bu nedenle de sosyalleşemiyor ve sonucunda daha büyük psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. Bugün birçok insanın anti depresyon ilaçlarını kullanması, hastanelerde psikolojik ve psikiyatrist bölümlerinin çok yoğun olması kent hayatının insanlara nefes aldırmaması sonucudur” diye konuştu.

Karahancı son olarak şunları söyledi:  Gördüğünüz gibi şu an burada çok güzel bir görüntü var. Çocukların yüzleri gülüyor. İnşallah bunu tüm mahallelerimizde yapacağız. Madde bağımlıları için de projelerinin olduğunu söyleyen Karahancı;  okullar açıldığında onu da hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

 

HABER&FOTOĞRAF: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ