25.04.2018 - Gazete Ataşehir

Ataşehir AK Kadınlar Neslihan Yurtdagül dedi

Ataşehir AK Kadınlar Neslihan Yurtdagül dedi

Ataşehir AK Kadınlar  Neslihan Yurtdagül dedi

Ataşehir AK Parti kadın Kolları 3. Olağan Kongresi 11.01.2015 Pazar günü Zübeyde Hanım Öğretmenevi Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonunda gerçekleşti.

Kongreye, AK Parti Milletvekili ve Gurup Başkan vekili Belma Satır, AK Parti İstanbul Milletvekilleri, Osman Boyraz ve Bilal Macit, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Özlem Zengin,  Ataşehir İlçe Başkanı M.Naim Yağcı ve Ataşehir AK Parti belediye meclis üyeleri ile AK kadınlar ve davetliler katıldı.
Başkanlığını İngiltere doğumlu Türk vatandaşı ile evlenerek Müslümanlığı seçen ve AK Parti İl Kadın Kolları Dış İlişkilerden sorumlu Zeynep Jane Luise Kandemir’in yaptığı divan üyeliklerine Tuğba Işık Ercan ve Esra Dalyan seçildiler. Saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra protokol konuşmalarına geçildi.

AK Parti Gurup Başkan Vekili  Satır ve İl Kadın Kolları başkanı Zengin yaptıkları kısa konuşmalarında kadının siyasetteki önemine değinerek yeni seçilecek yönetime başarılar dilediler.

Dört yıllık başkanlığı döneminde çalışmalarında kendisine yardımcı olan teşkilat mensuplarına teşekkür eden Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ise  yaptığı veda konuşmasında; “Bu ülkenin birlik ve beraberliklerini çok sevdim. En zor zamanlarda bize birlik olmayı, birbirimize sahip çıkmayı öğreten, yine geçmişimizden bize miras kalan o ortak değer hepimizin ortak vicdanıydı. Bugün geldiğimiz noktada bunların daha fazlasını sizlerle yaşadım. Öncelikle bana bu gururu yaşattığı için Rabbime, sonra emeğinizden dolayı sizlere çok teşekkür ederim. İnanıyorum ki Neslihan kardeşimde bu bayrağı aynı onur ve gururla taşıyacaktır. Sizlere veda ediyor olmam bana üzüntü veriyor. Bugün buraya, bizimle birlikte olma uğruna gelen kadınlara ve kadın kollarının hizmet yapacağı inancı gösterme adına hepinize teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin” dedi.

kad3

Yapılan seçim sonucunda,   toplam 450 delegeden oy kullanan 257 delegenin oylarının tamamını alan ve aynı zamanda Ataşehir Belediye meclis üyesi olan Neslihan Yurtdagül, Ataşehir AK Parti Kadın Kolları başkanı oldu.

Seçildikten sonra eski başkana hizmetlerinden dolayı çiçek takdim eden Yurtdagül şunları söyledi.       “ İnanıyorum ki AK Parti çatısı altında siz kadınlarımız ile beraber kol kola yapacağımız çalışmalarla Ataşehir’i dünyanın tanıdığı bir ilçe haline getireceğiz. Benim dört yıllık siyasi hayatımda bana bir abla gibi her zaman arkamda duran Pınar Hacıbektaşoğlu başkanıma, bugün buraya gelerek hedeflerimizde bizimle beraber olan, Ataşehir’in dört bir tarafından birlik ve beraberliğimizi bir kez daha hissettiren siz değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ