19.01.2019 - Gazete Ataşehir

ALTINKAYNAK; “MUHALEFET HER ZAMAN SEÇİME HAZIRDIR”

ALTINKAYNAK; “MUHALEFET HER ZAMAN SEÇİME HAZIRDIR”

Alınan seçim kararını gazetemize değerlendiren CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Muhalefet her zaman seçime hazırdır. Çünkü iktidarda olanların yapamadığını yapacak iddiası olan bir partidir. Siyasi partiler askeri birlik gibidir. Ne zaman alarmın çalacağı belli olmaz.  Onun için parti olarak biz her zaman hazırız” dedi.

Altınkaynak açıklamalarına şöyle devam etti:

“MUHALEFET HER ZAMAN SEÇİME HAZIRDIR”

Seçime her zaman hazırlıklı olduklarını belirten CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Anayasamıza göre seçim kararını TBM Meclis alır. Baskın bir seçim kararı alındı. Gerçekten bu ülkede sıkıntılı bir durum var. Tek adam gelecek değil, tek adam gelmiş. Yıllardan beri tepede ama biz onu görmemezlikten geldik.  Biz seçimden kaçmıyoruz.  Ana muhalefette olan bir partinin seçimden kaçması mümkün değil. Muhalefet her zaman seçime hazırdır. Çünkü iktidarda olanların yapamadığını yapacak iddiası olan bir partidir. Siyasi partiler askeri birlik gibidir. Ne zaman alarmın çalacağı belli olmaz.  Onun için parti olarak biz her zaman hazırız. Biz bu ülkenin çilekeş partisiyiz. Bu ülkeyi otel odalarında değil savaş meydanlarında bu ülkenin yurtseverleri, muhafazakârları bir araya gelerek kurdukları bir partiyiz ” dedi.

BİZ KARAR ALDIK SİZ MÜHÜRÜ BASIN DİYORLAR”

Altınkaynak; “Parti olarak bu olanın bitenin farkındaydık. Her an erken bir genel seçimin olacağı bilincindeydi Cumhuriyet Halk Partisi kadroları. Belki baskın bir seçim süreci başlatıldı ama kurumsal bir parti veya diğer partiler için 60 günlük süre sorun değil. Biz bu işi toparlayarak bu gidişatı durdurmak zorundayız.  Bu sadece bizim sorunumuz değil iktidar dışında kalan tüm partileri ilgilendirir. Türkiye’de alınan karar bir kişinin iki dudağı arasında. Yasaya göre seçim kararını TBM Meclisi alır ama bunlar ne yapıyor. Biz karar aldık siz mühürü basın diyorlar.   Bu ülkede bu gidişattan rahatsız olanların, bu gidişatın ülkenin geleceği için iyi olmadığını düşünen vatansever ve sorumluluk sahibi kişilerin ortak amacıdır” diye konuştu.

“DEMOKRASİYİ SOKAKTA BULMADIK VE SOKAKTA TESLİM ETMEYECEĞİZ”

CHP; en güçlü en organize olmuş tarihsel kökleri derin olan bir partidir diyen Altınkaynak; “ Herkesin bu partiden beklentileri var, yoksa 95 yıllık bir parti son 50-60 yıldır iktidar olmayan ve hala iktidara alternatif olduğunu söylemlerinin büyük yankı yaptığı bir partidir.  Genel Başkanımızın bize her zaman, topluma umut verin, hoşgörülü olun, huzur ve güven aşılayın, bu işi başaracağız sözünü verin diyor. İlçe başkanı olarak bende aynı şeyleri düşünüyor ve önemsiyorum. Demokrasiye uygun olmayan bu ülkede KHK’larla ben yaptım ettim, ben istedim oldu, al çantanı çık git diyen bir demokrasiden söz edilir mi? Bu ülkede hiç kimse açlıkla terbiye edemeyiz. Suç bireyseldir. Düşman kazanmak kolay taşımak zordur. Hem içerde hem dışarda biz ana muhalefet partisi olarak iktidardaki AK Parti Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanı’nda düşmanlarının olmasını istemiyoruz. Biz bu topraklarda kader birliği yapmış insanlarıyız. Bu gidişat içerde ve dışarda düşmanları çoğaltan bir politikadır. O nedenle CHP ve bu ülkenin bütün yurttaşları olarak bu gidişata el koymak zorundayız.  İşte 24 Haziran seçimleri bunu için fırsattır. Demokrasiyi sokakta bulmadık ve sokakta teslim etmeyeceğiz” şeklinde ifade etti.

“ATAŞEHİR ÖRGÜTÜ OLARAK SEÇİME HAZIRIZ”

Ataşehir özelini de değerlendiren Altınkaynak; “Ataşehir örgütü olarak seçime hazırız. Biz zaten seçim olacakmış gibi çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Sandık görevlilerimiz hazır. Avukatlarımız hazır. Bilişim uzmanlarımız hazır. Bulundukları okullarda olup bitenleri anında bildirecekler. Biz bizim dışımızda ki bileşenlerle, demokrasiyi savunan güçlerle de birliğimiz var. Bu ülkenin demokrasisini savunan tüm bileşenlerle sandık güvenliğin sağlamak için birlikte hareket edeceğiz.  Önce Ataşehir örgütü olarak startı vereceğiz.  Ondan sonrada bizim dışımızdaki gruplarla görev yapacağız. Hem yolda yürüyeceğiz, hem düşüncelerimizi paylaşacağız. Unutmayın ki her kes bunu bilsin CHP en az 4 bin kişi ile sandık başlarında olacak.  Gerekirse canımız pahasına hiçbir şeyden çekinmeyeceğiz. Bu ülkede hukuk devletinin kurallarının hala var olduğuna inanıyoruz “ ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ