02.06.2020 - Gazete Ataşehir

Altınkaynak; “Kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir”

Altınkaynak; “Kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir”
"https://atasehir.com.tr/wp-

16-17 Kasım tarihlerinde Ataşehir’in 17 mahallesinde yapılan delege seçimlerini gazetemize değerlendiren CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “ Hangi mahallede hangi listenin kazandığı önemli değil. Sonuçta kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi.

Altınkaynak; “Her iki listede yer alan isimler zaten partimizin, örgütümüzün üyeleridir. İradelerini ortaya koydular. Bizde seçim sonunda arkadaşlarımızı arayarak kutladık. Mavi- Beyaz liste olarak bakmıyoruz hepsi bizim üyelerimizdir. Artık bu seçim sürecini atlatıp ülkenin sorunlarına eğilmemiz gerekir” ifadelerini kullandı. kadın ve gençlik kotasına azami hassasiyet gösterdik

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, yaşanan delege seçimleriyle yaşanacak kongre sürecini gazetemize şöyle değerlendirdi.  

“CHP OLARAK DEMOKRASİ KONUSUNDA HASSAS BİR GELENEKTEN GELİYORUZ”

CHP olarak demokrasi konusunda hassas bir gelenekten geliyoruz. Bizim partimiz 2020 yılında kurultaya giderken 16 ve 17 Kasım da delege seçimlerimizi gerçekleştirdik. Ataşehir’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır bir olgunlukta 4 bine yakın örgüt üyemiz sandık başına gelerek oylarını kullandı. İlçe yönetimi olarak örgütümüzün son bir ay içerisinde delege seçimlerine doğru giderken iradelerini doğru şekilde yansıtmaları için birkaç tavsiye niteliğindeki görüşlerimiz dışında herhangi bir müdahalemiz söz konusu olmadı. Uzlaşı içinde bir seçim sürecini yaşadık. Şu ana kadar ciddi bir şikâyet gelmedi. Oy oranı az olan mahallelerde 2, diğer mahallelerde 5 saat ve en büyük mahallemiz olan İçerenköy’de 7 saat sandıklarımızı açık tuttuk ve şeffaf bir şekilde muhalefet eden arkadaşlarımızın da sandık başına oturarak süreci izlemelerini sağladık. Listelere girmeyen arkadaşlarımızın gönül koyma durumları olabilir ama herhangi bir yanlışın olduğunu kimse söyleyemez.  Partisi için çalışan, sokakta ve sandık başlarında olan arkadaşlarımızın kendi aralarında uzlaştıkları listelerle seçime gitmeleri bizim açımızdan önemli ve bundan da her hangi bir sakınca görmedik.

“KADIN VE GENÇLİK KOTASINA AZAMİ HASSASİYET GÖSTERDİK”

 8 mahallede iki diğer 9 mahallede kendi aralarında anlaşarak tek liste ile seçime gidildi. 400 delege seçimini gerçekleştirirken kadın ve gençlik kotasına azami hassasiyet gösterdik.  Kesinleşen listelerimizi İl Başkanlığımıza göndereceğiz.  Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla kararlaştıracağımız uygun bir tarihte de ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu kararı İl başkanlığımızla paylaşarak kararlaştıracağız.

Türkiye’ye demokrasiyi vaat eden bir parti, kendi içinde demokratik mekanizmaları doğru bir şekilde işletemezse inandırıcı olmaz. Belki bazılarının anlayamayacağı kadar bu mahalle delegelerinin seçimini ve kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Katılım herkese açık. Delege seçimleri süresince görev alan oy kullanan ve demokrasiye yakışır bir şekilde seçimlerin sona ermesine katkı sunan herkese teşekkür ederim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ