24.06.2018 - Gazete Ataşehir

ALTINKAYNAK;“ BİZ GÖREV ADAMIYIZ”

ALTINKAYNAK;“ BİZ GÖREV ADAMIYIZ”

Kongre sürecini gazetemize değerlendiren Ataşehir CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Kongreler sadece bir devir teslim yeri değil. Kongreler siyasi partilerin, STK’ların çok önemli bir sürecin değerlendirilmesidir.  O sürece kadar yapılan, verilen hedeflere ulaşıp ulaşılmadığı, yapılanların verimli ya da verimsiz olduğunun tartışıldığı ve aynı zamanda gelecekle ilgili yol haritalarının çizildiği alanlardır” dedi.

“BİZ GÖREV ADAMIYIZ”

CHP Ataşehir ilçe ve gençlik kolları kongrelerini değerlendiren CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, 9 Aralık 2017 günü gerçekleştirilecek 4. Olağan Kongrede ilçe başkanlığına adaylığı ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:  Biz görev adamıyız. Bu partiye emek verdik ama varlığımızı da, kişiliğimizi de, siyasi mücadelemizi de bu partinin çatısı altında yaptık.  Yani bugün Ataşehir’de binlerce insan bizi tanıyorsa, İlçe Başkanı olarak sokaklarda gezerken bizi gördüklerinde selamını esirgemiyorsa, saygıdan kusur etmiyorsa, bizi dinliyorlarsa bu partinin sayesindedir. Eğer örgütümüz, başkanımız ve arkadaşlarımız bu şekilde destek verirlerse görevimizi sürdürmeye devam edeceğiz. CHP’nin en önemli kurumu kongrelerdir, delegelerdir. CHP’nin en üst kurumu kurultay delegeleri ise ilçenin de en üst kurumu ilçe kongresidir. İlçe kongresinin iradesine saygı duyacağız ve iradeye uygun olarak da aldığımız güçle bize görev verilirse görevi sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek örgüt isterse aday olabileceğinin sinyalini verdi.

IMG_0025 (1)

“CHP OLARAK KONGRELERİMİZ ÖNEMLİDİR”

Kongreleri önemsediklerini belirten Altınkaynak; “ Bu ülkede CHP değişimin partisidir. CHP yenilikçilerin ve aydınlık Türkiye’nin geleceğinin partisidir. Misyonumuz bunu gerektiriyor.  Bir ülkede birden fazla parti varsa o ülkede demokrasi vardır ya da umut vardır anlamına gelir. O açıdan bu kongre sürecini önemsedik ve Genel Merkezin ortaya koyduğu takvime uygun olarak Temmuz ayından bu güne bu aşamayı sürdürdük. Bir taraftan periyodik günlük çalışmalarımızı yaparken kongrelerimizi daha uygun durumda nasıl yaparız çalışmalarını yaptık.  Yani özeti şu. Bu ülkede demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleştiği zaman ülke özgür olur,  mutlu ve özgürce yaşayabiliriz. Bunun için mücadele eden, çaba gösteren bir partinin önceliği parti içi demokrasiyi işletmektir. Onun için CHP olarak kongrelerimiz önemlidir” diye konuştu.

“DELEGE SEÇİMLERİ ŞEFFA BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİ”

Altınkaynak; “Ataşehir ilçemizde 400 kurultay delegemizi seçtik.  16 doğal delege olan ilçe yönetiminden arkadaşlarımızın da katılımıyla 416 delegemiz oldu. Bu seçimlerde gayet şeffaf bir şekilde gerçekleşti. Sonuçta Ataşehir’de 4805 üyenin katılımıyla mahalle seçimlerimizi yaptık. Sadece Barbaros Mahallemizde gerginlikten dolayı bir itiraz oldu.

Aslında gerginliğin beklendiği İçerenköy’de en güzel seçimi yaptık. Daha doğrusu bütün mahallelerdeki seçimlerimiz güzeldi. Bir şölen havasında geçti. 7 mahallede iki ve ikiden fazla liste ile seçimlere gidildi. Diğer 10 mahallede de arkadaşlarımızın kendi aralarında vardıkları mutabakatlar sonucunda seçimler gerçekleşti. Sonuçlar netleşti. Hiçbir itiraz olmadı. İlçe yönetimi olarak bir takım kıstaslar belirledik.  Bir parti için sahada görev yapan üye önemlidir. Arkadaşlarımıza mahallenizde muhalif olabilirler eğer bu arkadaşlarımız özellikle referandum döneminde mahalle temsilcilerimiz olarak sizinle birlikte sahada ise bu arkadaşları davet ederek delege olarak yazılmalarına yardımcı olacaksınız ve kapıyı açık tutacaksınız ve öylede oldu. Görev alan ve oy kullanan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde ifade etti.

 DSCF3060

6 YILDIR BELEDİYE BAŞKANIMIZLA UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Siyasetin mektebi yoktur diyen Altınkaynak; “ Siyasetin mektebi, siyasi partilerdir, alanlardır. Bu partide görev yaparken neler yaptığımız, neler yapamadığımızı, neden ve niçin yapamadıklarımızın tartıldığı bir süreçten sonra, önümüzdeki süreçte bir takım şeyleri yapabileceğimizin enerjisini ve sorumluluğunu his ettiğimiz için örgütümüz bize bu görevi verirse devam edeceğiz.   Ben bu sürecin tartışmasız adayıyım demenin bir mantığı yok.  CHP kurumsallaşmış bir partidir. Buna karar verecek örgüttür. Kararımız netleştiği zaman örgütün ve basının karşısına çıkacağız ve bilgi vereceğiz.

Kongre sürecinde örgüt üyeleriyle fikir alışverişini yapıyoruz. Onların bilgi ve düşüncelerini soruyoruz. Genel eğilimlerini bilmem ama itirazda yok diyebilirim. Bu partinin terbiyesi dediğimiz şey nezakettir. 6 yıldır Belediye Başkanımızla uyum içinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYEMİZİN SOKAKLARDA TARTIŞILMASINA İZİN VERMEDİK

Altınkaynak açıklamalarına şöyle devam etti: “CHP İlçe Başkanı önemli konuların tartışıldığı Belediye Meclisinin de Grup Başkanıdır. Belediye başkan ve yardımcıları ve meclis üyelerimizle Belediyenin çalışmaları tartışılır. Belediyemizin çalışmalarının sokaklarda tartışılmasına izin vermedik. İlçe Başkanı İlçe başkanlığı yapar Belediye Başkanı da belediye başkanlığı yapar. Sonuçta Ataşehir Belediye Başkanı 127 bin vatandaşın bizzat adına oy vererek seçtiği bir başkandır. 121 bin oy alarak seçilen bir belediye meclisi var. Biz siyasi olarak bu konuları gurupta konuşuruz. Yetki Belediye Başkanınındır. Bizim bu güne kadar uyum içinde çalışmamızın temelinde bu var.”

DSCF3058

“HERKES KENDİ İŞİNİ YAPARSA SORUN YAŞANMAZ”

Delege seçimleri başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra, Belediye Başkanını ziyaret ettiğini söyleyen Altınkaynak; “ Kendisine teşekkür ettim. Sonuçta hizmetler birlikte, iş birliğiyle yapılır. Herkes kendi işini yaparsa sorun yaşanmaz. Bu güne kadar biz partimizden aldığımız terbiye ile kendi işimizi yaptık, Belediye Başkanımız da kendi işini yaptı. Kendisine, bu güne kadar Ataşehir’e, partime yaptığım hizmetlerin onur verici olduğunu söyledim. İlçe örgütüne gösterdiği desteğinden dolayı da teşekkür ettim. Bizim partimiz sayesinde buralarda olduğumuzu söyleyen Belediye Başkanımız nazik davranışımıza teşekkür etti. Önümüzdeki süreçte de birlikte çalışmamızı sürdürmek istediğini söyledi” dedi.

“BÖLGESEL TEMSİLE ÖNEM VERİYORUZ”

Altınkaynak; “Biz seçimle geldiğimiz için kongrelerde irade delegelerde. Delegelerle, mahalle temsilcisi arkadaşlarımızla ve kanaat önderlerimizle görüşüyoruz. Önerileri topluyoruz. Partinin gizli kahramanlarının görüşlerini alıyoruz. Bölgesel temsile önem veriyoruz. Belediye Başkanımızın da dahil olacağı arkadaşlarımızla bunları değerlendireceğiz. Görev verilince verimli olacağını düşündüğümüz üyeyi onurlandırmak bizim için önemli” şeklinde ifade etti.

IMG_0010

“BİZİ HALA TANIMAYAN ÖNEMLİ BİR KESİM VAR”

Altınkaynak bizi hala tanımayan önemli bir kesim var diyerek; “ Bizim o insanlarla bağ kurmamız lazım. Bu hususta Belediye Başkanımızla çizgimiz aynı. Çünkü Başkanımız da toplumun farklı kesimlerine hizmet götürüyor. Ben de ilçe başkanı olarak bize oy versin vermesin bütün kesimlerle diyalogumuzu kuruyorum. Biz inanıyoruz ki bu insanları bir şekilde ikna etmenin yolu; onları sevdiğimizi, onlara değer verdiğimizi ve onları önemsediğimizi hissettirmektir”  diye konuştu.

“ ÖRGÜTÜ TANIYORUM, ÖRGÜTÜN İSTEKLERİNİ BİLİYORUM”

Altınkaynak açıklamalarının sonunda; “Hedefimiz Ataşehir’i örgütsel bir modele taşımak. Bu güne kadar asıl hedefimize ulaşamadık ama yoların taşlarını döşedik. Önümüzdeki dönemde çok daha rahat çalışacağımıza inanıyorum. Çünkü örgütü tanıyorum, örgütün isteklerini biliyorum. Nerdeyse delegelerin tamamını tanıyorum. Vicdan terazimizle tartıyoruz. Bu süreci daha ileri taşıyacak yeni kadroların oluşması lazımdır” dedi.

 

RÖPORTAJ & GÖRSEL : ALİ BAL

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ