14.12.2018 - Gazete Ataşehir

AK PARTİ ATAŞEHİR 4.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

AK PARTİ ATAŞEHİR 4.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı 4.Olağan Kongresi siyaseti üst düzey ve bakanların katılımıyla gerçekleşti. Yapılan seçimde tek liste oylandı ve Av. Ahmet Özcan yeni ilçe başkanı oldu.

Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Sinan Ayrancı tarafından sunumu yapılan ve siyasetin üst düzey yönetici ve bakanların katıldığı kongrede oy birliğyle divan başkanlığına Abdulhalim Aksoy üstlenirken divan üyeliğinde ise Altuğ Karataş, Neslihan Yurtdagül, Yasin Görgülü, Mithat Akkuş yer aldı.

Delegelere sunulan gündem oybirliği ile kabul edildi.

Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonu’nda yapılan kongreye; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mehdi Eker, Ravza Kavakcı Kan, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Oruç Önalan, İstanbul Milletvekilleri Ahmet Hamdi Çamlı, Osman Boyraz, Şirin Ünal, Mehmet Metiner, Mehmet Ali Pulcu, Ahmet Berat Conkar, Belma Satır, Hasan Sert, Azmi Ekinci, İsmet Uçma, Hurşit Yıldırım, İBB Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, BBP Ataşehir İlçe Başkanı Mehmet Erdem, MHP Ataşehir İlçe Başkan yardımcısı İbrahim Kazan, ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, delegeler, partililer ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra gündemin diğer maddelerine geçildi.

“KONGRELER TAZELENME VE FİLİZLENME, GÜÇ KAZANMA MUHASEBELERİDİR”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe başkanı Av. M.Naim Yağcı; “Büyük Ak Parti ailesini saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum. Ak Parti Ataşehir ilçe başkanlığımızın 4.olağan kongresine hoş geldiniz şeref verdiniz. Önceliğimiz ülkemiz, partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti’deki davamızın sonsuz olmasını diliyorum. Kongreler tazelenme ve filizlenme, güç kazanma, yeni heyecan ve muhasebeleridir. Hayatım boyunca verilen görevin en iyi şekilde yapmaya ve en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. 4.5 Yıl önce partimin bana verdiği sorumluluğu aynı kararlılıkla, bana güvenenlere mahçub etmeyecek bir gayretle çalıştım” dedi.

“15 TEMMUZ AKŞAMI ÇÖKEN KARA BULUTU, 16 NİSAN’DA KARDEŞLERİMİZLE YENDİK”

Görevi aldığım ilk günde gençlik, kadın kollarımız ile daha güçlü bir şekilde partimizin bayrağını daha yukarı taşımak için mücadele verdiklerini söyleyen Yağcı; “Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk seçildiği Cumhurbaşkanlığı seçimi, yerel seçimler ve milletvekilliği seçimleri ile 16 Nisan referandum oylamasını geçirdik. 3 olağan kongre geçirdik. Milyonların katılımıyla Yenikapı ve Maltepe meydanlarında yapılan mitinglere binlerce vatandaşlarımızla katılım sağladık. 15 Temmuz akşamı çöken kara bulutu, 16 Nisan’da kardeşlerimizle yendik. Kırılmadan, darılmadan bize yol arkadaşlığı eden millette, hizmet eden gizli kahramanlarımıza, mensuplarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HAL ARAZİSİNDE SOSYAL DONATI ALANLARI YAPILACAK”

Göreve başladığımızda Ataşehir’in ironik sorunlarını çözeceğimize söz verdik diyen yağcı konuşmasına şöyle devam etti:   “Ataşehirlilerin adına sorunları takip ettik, problemleri çözmek için mücadele verdik. Mahrum kaldığı hizmetler için mücadele vererek imar, Yenisahra, Barbaros, İçerenköy, İnönü mahalleleri imar problemlerini çözdük. CHP’lilerin istismar konusu yaptığı 2 Katrilyon değerindeki hal arazisinde sosyal donatı alanları yapılacak, Üstüde Park olacak. Sizler adına büyükşehir’de mücadele verdik. Dönemin Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Başkanımız Selim Temurci’ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. FSM hastanesi içinde benzer yalanı söylediler. Burayı satacaklar, diyerek algı yaptılar. Orası bundan sonra PTT Araziyle birlikte sağlık kompleksi olacak. İnönü, Kayışdağı 1/5000‘lik imar planları yeni geçti. CHP Meclis grubu bu planlara ret oyu verdi. Mustafa Kemal ve Âşık Veysel imarları yine CHP’nin ret oylarına rağmen kabul edildi. Yenişehir Mahallesi İmar İskân blokları sorunlarını da TOKİ ile çözüme kavuşturuyoruz, Ferhatpaşa sorunu   içinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını yaparken, İçerenköy ve Esatpaşa spor arazileri çok amaçlı spor kompleksi projesi olacaktır”  şeklinde ifade etti.

“ATAŞEHİRİ AK PARTİLİ BELEDİYE İLE TANIŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Yağcı konuşmasının sonunu da birlikte çalıştığı partili arkadaşlarına teşekkür ederek; “ Vatana millete hizmeti öğreten, ana ve baba ve aileme, eşime ve çocuklarıma, öğretmenlerime, büyüklerime, Sayın Cumhurbaşkanımıza, parti büyüklerimize, Ömer Abamor’a, Muharrem Ödemiş, Rıza Saka ve Nimetullah Topu yönetimine teşekkür ediyorum. Kuruluştan bugüne tüm ekiplerime, tüm partililerimize  teşekkür ediyorum” diyerek bundan sonraki yönetimlerle de Ataşehiri AK Partili Belediye ile tanıştırmak için kapı kapı dolaşarak çalışacağını sözlerine ekledi.

“2019 SEÇİMLERİNDE İNŞAALLAH ATAŞEHİR’İN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da yaptığı konuşmasında, Ataşehir Belediyesi sorunları çözmek için bize gelmiyorsa bizde sokaktaki vatandaşlarımızla çözeceğiz diyerek; “ 4.Olağan kongremizin Ataşehirimize, İstanbul’umuza ve Türkiye’mize hayırlı olsun. Ataşehir’de yapılanlarla birlikte mevcut belediyenin yaptıkları da ortada… Her kongre yeni bir başlangıç ise 2019 seçimlerinde İnşallah Ataşehir’in kaderini değiştireceğiz. Türkiye’ye yeni bir sistem getirip, Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. Buradaki heyecanı tüm Türkiye’ye yayacağız. Ataşehir’in engellenen ve çözülemeyen problemlerini biz çözmek için muhtarlarımızla hazırız. Ataşehir’de 2 farklı metro projelerimiz yakın zamanda hazırlanacak. İmar problemlerini muhtarlarımızla, teşkilatımızla çözeceğiz. Hizmetlerdeki sorunların çözülmesi için çalışacağız. Kentsel dönüşüm noktasındaki bu çözümü ile müteahhit ile baş başa bırakmayacağız. İmar artışlarında %20’li kesinti yaparak %80 İBB olarak biz yapmış olacağız. 2018 Bütçesinde 1 Milyar olarak belirleyerek, biz İstanbul’da kimsenin mağdur olmadan evlerinde güvenle oturmasını sağlayacağız. Ataşehir Belediyesi sorunları çözmek için bize gelmiyorsa bizde sokaktaki vatandaşlarımızla çözeceğiz. Kongre’de emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 4.Olağan kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde ifade.

Kısa bir konuşma yapan Koordinatör Milletvekili Osman Boyraz; “Recep Tayyip Erdoğan’ı Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını nasıl bildi isek; 2019’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkan yaptıracağız ve  yolla revan olacağız ve Ataşehiri alacağız” dedi.

“BİZİM KONGRELERİN KAYBEDENİ OLMAZ”

Ak Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, 4.Olağan kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun hoş geldiniz diyerek;  “Selami Kaplan’a ve vefat eden teşkilat mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. 39.İlçemizde kongrelerimizin 25’cisini Ataşehir’de yapmış bulunmaktayız. Bizim siyasetimizde ki anlayışımız bir ekip gelsin, diğer ekip gitsin değildir. Bizde kavgalar, ayrılık, gayrılık olmaz. Biz birilerinin adamı değil, Recep Tayyip Erdoğan’ın adamıyız. 2001 buyana Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarının davasına bağlıyız. Bizim kongrelerin kaybedeni olmaz, hep kazananı olmuştur. Kavgalar olmaz, Allah’ın izniyle de hiç olmayacaktır.  Bugüne kadar burada çok güzel hizmetler etmiş kardeşlerimiz var. Gezi’de ezilmedik, 17-25 ile geldiler eğilmedik, 15 Temmuz ile geldiler bükülmedik. Yılmadık, yıkılmadık. Dimdik durduk, durmaya devam edeceğiz. 2019’da Ataşehir’li hemşerilerimiz gereken cevabı verecektir. 2019’da kapı kapı dolaşacağız ve milletimize hizmeti anlatmaya çalışacağız. 2019’da belediyesi olmayan ilçelerimizi kazanmak için çok çalışacağız. Azmin elinden bir şey kurtulmaz. Yarın 2019’da Ataşehir’de Ak Partili bir belediye olacak inşallah. İlk gün ki aşkla Ataşehir’i alacağız” diye konuştu.

Grup Başkanvekili Mehmet Muş;” Burası Ataşehir, buranın namını biliyorsunuz. Burada belediye başkanının neler yaptığını biliyorsunuz. CHP’nin mevcut yönetimi nasıl politika ile koruduğunu halkımıza anlatmamız gerekiyor” diyerek bunu Ataşehir halkına anlatılmasının gerektiğini vurguladı.

“BİZ KADINLAR DİMDİK DURARAK TÜM KAPILARI ÇALMALIYIZ”

Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya; 4.Olağan Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Teşkilatımızda beraber görev yaptığımız ve ahrete intikal etmiş partili arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum diyerek; “ Ataşehir’e her gelişimizde bizlerle birlikte çalışmalara katılan Selami Kaplan’a da Allah’tan rahmet diliyorum.  Ataşehir’i Ak Partili belediyecilik anlayışı ile buluşturacağız. Hanım kardeşlerimizle birlikte çalınmadık kapı bırakmayacağız. Allah’ın izniyle Ataşehir, Kadın, Gençlik Kolları ve ana kademesiyle birlikte inşallah 2019’da yerel seçimde destan yazacak. Bugün bu salonda ki coşkuyu 2019’da ak belediyeciliğin nişanesi olarak kabul ediyoruz. 2019 yolunda sevgili hanım kardeşlerim, biz kadınlar dimdik durarak tüm kapıları çalmalıyız. Kapıları çalacağız ve gönüllere gireceğiz. Burada gençlik kolları başkanımızın dokunulmadık tek genç bırakmayacağız. 2019 gençlerimiz için önemli bir süreç. 2019’da gençlerimizi meclis’te göreceğiz. Diğer siyasi partiler eşler üzerinden siyaset yaparken, bizler ise kadınlarımız ve gençlerimiz ile birlikte siyaset yapıyoruz. Biz yardım yapmıyoruz, yaptığımız politikalar ile yoksullukla mücadele ediyoruz. Türkiye dünya genelinde son 10 yılda en başarılı ülke olmuştur. Kısa adı ASGEP ile evlere gidiyoruz. Kapı kapı gidiyoruz ve ailelerin sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Sorunların anında çözümü için teşkilatımızla birlikte sorunların yerinde çözümünü sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak; “Bu salonda yerli ve milli enerjimiz var. Tarihi günlerden geçiyoruz. Hakikaten ülkemizin bekası 100 yıl öncekinden daha büyük bir kurutuluş savaşı içindeyiz. Çok dikkatli olmalıyız. Ataşehir de çok önemlidir” diyerek kongrenin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Mehdi Eker, Ravza Kavakçı Kan, yaptıkları konuşmalarla AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı 4.Olağan Kongresi’nin Ataşehir’e İstanbul ve Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulunarak, yeni yönetime başarı dilediler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı salonda canlı olarak izletilmesinden sonra Faaliyet ve denetim raporlarının okunarak ibra edildi.  Tek liste ile girilen kongrede oy kullanan delegelerin oylarıyla Ahmet Özcan Ataşehir Ak Parti İlçe başkanı oldu.

429 delegeden 332 kişinin oy kullandığı seçimde 305 geçerli 27 oy geçersiz sayıldı.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Ve Yönetim Kurulu Üyeleri Şu İsimlerden Oluştu:

 

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı: AHMET ÖZCAN

 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ (ASİL)

 

 1. Âdem Yılmaz
 2. Ahmet Fatih Kılıç
 3. Ahmet Kalay
 4. Arzu Hacıhaliloğlu
 5. Aytek Durak
 6. Bayram Varol
 7. Cengiz Demirel
 8. Enis Oynak
 9. Fatih Akıncı
 10. Fehmi Zafer Düşgün
 11. Ferde Burcu Bal
 12. Hacer Kaya
 13. Halil İbrahim Yazıcı
 14. Nurefşan Zeynep Ekim
 15. Metin Karahancı
 16. Mustafa Kiraz
 17. Osman Ünal
 18. Serhat Güler
 19. Seval İşpir
 20. Talha Keleş
 21. Yavuz Kayar
 22. Yeliz Gülmüş
 23. Yusuf Yılmaz
 24. Ziya Timuçin Topyay

 

İL DELEGESİ (Asil)

 

 1. Mustafa Naim Yağcı
 2. Ahmet Özcan
 3. Neslihan Yurtdagül
 4. Yasin Görgülü
 5. Mehmet Beyazıt Denizolgun
 6. Tayyar Altıkulaç
 7. Taha Ayhan
 8. Rıza Saka
 9. Nimetullah Topu
 10. Makbule Hacıkasımoğlu
 11. Ayşenur Kutoğlu
 12. Alpay Tarhan
 13. Şebnem Kocakelci
 14. Fatma Aktaş Terk
 15. Hüseyin Avni Önder

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ