21.04.2018 - Gazete Ataşehir

ADEM BOZ YENİDEN SEÇİLDİ

ADEM BOZ YENİDEN SEÇİLDİ

Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı 4.Olağan kongresini yaparak Âdem Boz ile devam dedi.  Kongrede konuşan Saadet partisi İlçe Başkanı Âdem Boz; ““ Türkiye’nin gündemi Ataşehirle yatıp Ataşehirle kalkıyor. Ataşehir bizde olsaydı bunlar yaşanmazdı” dedi.

Saadet partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı, Novada İş Merkezi’nde bulunan Ataşehir Belediye Nikâh salonunda yaptığı 4.Olağan kongre sonunda tek aday ve tek listeyle seçime giren Âdem Boz yeniden Saadet partisi İlçe Başkanı oldu.

 

Kongreye;  Saadet Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Genel İdare Kurulu Başkanı Fatih Aydın, Saadet partisi İstanbul İl Başkan Dr. Abdullah Sevim, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata,  Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan yardımcısı Zafer Düşgün, Ak Parti Meclis üyeleri Mükayil Bektaş,  İsmail Levent, Haluk Sadıkoğlu, mahalle muhtarları Recep Ali Kantarcı, Fazlı Sarısoy,  Hasgül Bakır ve Şahin Acar ile STK temsilcileri ve partililer katıldı.

 

Divan başkanlığına seçilen Mehmet Ali özgür, “Bu ülkede ihmaller Cumhurbaşkanı düzeyinde ifade ediliyorsa gerçekten yeni bir kurtuluş mücadelesine ihtiyaç var demektir. Bu Kurtuluş mücadelesi yıllarca bu ülkenin maddi ve manevi değerlerini, polis ve adalet teşkilatını, gençlerimizi ve okullarını bir terör örgütünün vicdanına elbette ki bilmeyerek ama terk eden bir anlayış ve iktidar öncülüğünde maalesef bir kurtuluş mücadelesi yürütülemez başarılıda olamaz. Muhalefet partileri ile ilgili hiçbir şey söylemek veya gündeme almaya gerek dahi yok. Bu kurtuluş mücadelesi elbette ki devrim niteliğindeki icraatlarıyla kendinden söz ettiren, tertemiz bir mazisi olan Saadet partimizin ve Saadet partililerin öncülüğünde olacak ve başarıya ulaşacaktır” dedi.

“YANLIŞA YANLIŞ, DOĞRUYA DOĞRU DERİZ”

İstiklal Marşı’nın okunuşun ardından kürsüye davet edilen İlçe Başkanı Âdem Boz, teşkilat mensuplarını ve konukları selamlayarak başladığı konuşmasında; “ Türkiye’nin  gündemi Ataşehirle yatıp Ataşehirle kalkıyor.  Kendi belediye başkanlarının kalk dediklerinde kalkıp otur dediklerinde oturdukları gibi diğer belediyeleri de kendileri gibi zannedip kumanda edeceklerini düşünüyorlar. Elbette hırsızlık, yolsuzluk varsa soruşturulsun varsa cezalarını çeksinler. Buna itiraz eden yok. Ancak iltimas edip tolerans tanımak, benden olanı kayırmak, benden olmayanı yermek hangi insanın vicdanına sığıyor. Dolayısıyla altını çizerek söylüyorum. Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı olarak Ataşehir ilçemizde yaşadığımız bu sorunlu hadiselerde hiçbir partinin avukatı değiliz. Ama yanlış nereden gelirse gelsin ona yanlış deriz, doğruya da doğru deriz” dedi.

“ATAŞEHİR SAADET PARTİSİNDE OLSAYDI BUNLAR YAŞANMAZDI”

Âdem Boz; “Ataşehir’de yaşanan hadiseler bir başlangıç değil. Bir sonuç. Ataşehir Belediye Başkanlığı 2009’da Saadet partimizin olsaydı bugün bu hadiseler yaşanmazdı. Hatırlayın belediyeyi yöneten başkanlarımızın kapısı mı? Vardı. Ne zaman ki rüşvet alanda verende memnundur diyen maalesef Müslüman iktidarlar tarafından, kendileri İslamcı diye din adına, İslam adına ortaya çıkaranlar tarafından indirildi ondan sonra çözülmeye başlandı” şeklinde ifade etti.

“EMANETİMİZİ GERİ ALACAĞIZ”

Çalışma raporu hakkında bilgi sunan Âdem Boz; “Bizler birer halkayız. Her birimizin bir vazifesi vardı. Bir araya gelerek bir bütün olduk ve Ataşehir’de süper ligde oynadık. Biz Ataşehir Belediyesini alacak ve almaya müsait yegâne parti biziz diyen Âdem Boz; CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’a hitaben yarı espriyle, başkanım size emaneten verdiğimiz başkanlığı yine sizlerden neşe ile yine birlikte çalışmak kaydıyla bu belediyeyi müsaadenizle alacağız. Bu belediyeyi almak için yönetim kurulu üye sayımızı yüzde yüz arttırdık, bundan sonra bize yatmak yok”  diyerek gelecek seçimlerin startını şimdiden vermiş oldu.

Faaliyet ve denetim raporlarının ibra edilmesinden sonra Adem Boz’un yeniden başkan seçildiği kongrede ;

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ŞÖYLE OLUŞTU:

Adem Akyol, Adem Atalay, Ahmet Alptekin, Ahmet Doğan, Cevdet Kul, Cihan Altunkum, Davut Tokgöz, Ergün Uçan, Erol Tosun, Hüseyin Akarçeşme, Hüseyin Uçan, İlhan Kul, İsa Eser, İzzet Gökçe, Kenan Dönmez, Mehmet Emin Bakan, Mehmet Karaçuha, Mehmet Kartal, Murat Yıldırım, Özcan Albayrak, Ramazan Çakırca, Saadettin Aysan, Şaban Türk, Yasın Özdoğan ve Zikri Başar.

İL KONGRE DELEGELİĞİNE DE ŞU KİŞİLER SEÇİLDİ:

Abdurrahman Muhsinoğlu, Âdem Boz, Ahmet Alptekin, Ahmet Lami Sezgin, Ahmet Yüzbaşıoğlu, Aysun Bayraktar, Birsen Şapoğlu, Burcu Aslan, Davut Tokgöz, Erdal Uçar, İlhan Kul, İlhan Şahin, Nazır Yavuz, Saadettin Aysan, Sakine Sucuoğlu, Zekiye Hamdemirci ve Zikri Başar.

 

HABER & GÖRSEL : Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ