09.12.2018 - Gazete Ataşehir

AK PARTİ’NİN ATAŞEHİR ADAYI BELLİ OLDU

AK PARTİ’NİN ATAŞEHİR ADAYI BELLİ OLDU

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi.

Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı, Gençlik ve Kadın Kolları başkanları, Ak Parti meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarının da katıldığı toplantıda İl Başkanı Dr. Selim Temurci, seçime katılacak başkan vekili adayımız Mustafa Cevat Arzık olduğunu söyledi.

“TOPLANTIMIZIN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

Toplantıda ilk konuşan İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı; “ Bugün önemli bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Bu toplantıda hepinizce malum bir hafta önce Ataşehir Belediye Başkanlığında tüm kamu oyununda haberdar olduğu bir haber dolayısıyla ve sonrasında gelişen süreçte ve gelinen aşamada 16.12.2017 Cumartesi günü yapılacak başkan vekili dolayısıyla Ak Parti olarak kendi grubumuz içerisinde belirlenmiş olan adayın açıklanması münasebetiyle bir araya geldik. İnşallah bugün yapacağımız toplantı öncelikle Ataşehirimize, ülkemize, milletimize hayırlar getirsin diyorum” dedi.

“BU SİYASİ DEĞİL HUKUKİ BİR TASARRUFTUR”

Yağcı; “Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılması CHP yetkililerin dediği gibi siyasi bir operasyon ve siyasi bir tasarruf değil, tam anlamıyla hukuki ve idari bir tasarruf ve belirli bir gereklilikten kaynaklanmış ve Ak Parti olarak çoktan beri beklediğimiz bir sonuç olarak görebiliriz. 2009 yılından bu yana Ataşehir Belediyesi daima yolsuzluklarla, usulsüzlüklerle ve kirli ilişkiler yumağı ile anılır olmuştu. 15 meclis üyemiz Ataşehirin hukukunu koruma adına mücadele veriyor ve vermeye de devam edecektir. Ak Parti ailesi olarak bugüne kadar yapılan hizmetlerin ve yolsuzlukların takipçisi olduk bundan sonrada takipçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.

Yağcı; “Yarınki seçimde bir parti oylanmayacak, o meclis içerisinde bir üye başkana vekil olarak seçilecek ve seçilecek kişinin 2019 yılına kadar Ataşehire yaraşır bir hizmet verecek bir seçim olmasını diliyorum” temennilerinde bulundu.

“ATAŞEHİR’İN GÜZELLİKLERLE ANILMASINI İSTERİZ”

Ataşehir hep güzelliklerle, iyiliklerle anılması gereken bir ilçe olması gereken bir ilçemizdir diyen İl Başkanı Dr.Selim Temurci; “ Yönetimi bizde olsun olmasın gerek büyükşehir de, gerek merkezi hükümet olarak geçen dönem içerisinde Ataşehir diğer ilçelerden kesinlikle farklı tutulmayarak elimizden geldiğince Ataşehir’e hizmet etmeye çalıştık. Ataşehir hizmete ve kalkınmaya aç bir ilçe. Biz Ataşehir’in güzelliklerle anılmasını isteriz” diye konuştu.

“HİZMET YOLUNDA YANLIŞ YAPANLAR ADLİ MERCİLERLE YÜZLEŞMEK ZORUNDADIR”

Temurci, adayı açıklamadan önce birkaç konuya değinmek istiyorum diyerek; “ Ataşehir bugün tarihi bir gün yaşıyor.  Ataşehirin geleceği için hayırlara vesile olması dileği ile bu toplantıyı yapıyoruz. Bizler siyasi partileriz. Siyasi partiler milletin demokrasiyi kullanma araçlarıdır. Siyasi partiler millete hizmet etme yollarıdır. Dolayısıyla millete hizmet yolunda yanlış yapanlar mutlaka ve mutlaka bu milletin kurduğu mercilerle yüzleşmek zorundadır” dedi.

“MÜFETTİŞ RAPORLARI SONUCUNDA ADLİ MAKAMLARA İNTİKAL ETMİŞ DAVALAR VAR”

Temurci konuşmasına şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi İç İşleri Bakanlığı’nın almış olduğu bir karar var. Mülkiye Müfettişlerimizin Ataşehir özelinde hazırlamış olduğu raporlar neticesinde iş adli mercilere intikal etmiş ve adli mercilerin vermiş olduğu kararlarda, ihaleye fesat karıştırmaktan, yolsuzluktan, usulsüzlükten, aslına uygun olmayan belgeler  düzenlemekten, aile içi ilişkilerinden tutun bir siyasetçiye, bir belediye başkanına  yakışmayacak, ailesine yakışmayacak, mensubu olduğu partiye yakışmayacak işlerin içerisinde olduğuna dair çok ciddi emarelerle  32 soruşturma dosyasından bahsediyoruz. Ve bu 32 soruşturma dosyasının gereği olarak İç İşleri Bakanlığımız CHP’li Ataşehir Belediye Başkanını görevden uzaklaştırdı. Parti olarak kurulduğu günden bugüne kendi içinde yolsuzluk yapanları nasıl cezalandırdığını, partiden nasıl uzaklaştırdığını herkes buna şahittir. Yolsuzluğun, usulsüzlüğün, ahlaksızlığın bizden olanı veya bizden olmayanı olmaz. Siyasette yolsuzluk yapan, ahlaksızlık yapan hangi partiden olursa olsun mutlaka hukuka teslim edilmeli ve o siyasi parti onu kapının önüne koymalıdır.

“13 MİLYONUN HESABINI VEREMEDİĞİ İÇİN SANIK KONUMUNDA”

Temurci Battal İlgezdi ile ilgili iddialara değinerek; “CHP genel başkanı ve Belediye Başkanı yaptıkları açıklamalarda her şeyden aklandıklarını söylediler. 32 soruşturma dosyasından bahsederken bundan sadece bir tanesi ile ilgi bilgi vereyim. Kendini şikâyet eden belediye başkanı bu soruşturma neticesinde sanık oldu. 13 milyon TL’nin hesabını veremediği için bu dava 32 soruşturma davası içerisinde sanık konumunda olan bir belediye başkanı var.  Ataşehir’i adeta bir aile şehrine dönüştürenler mutlaka hukuk önünde hesap vereceklerdir. Bunun da zamanı gelmiştir. Battal İlgezdi, söylendiği gibi aklanmış bir adam değildir” şeklinde ifade etti.

“ADAYIMIZ TEMEYÜL YOKLAMASI SONUCUNDA BELİRLENDİ”

Temurci adayı açıklarken şunları söyledi: “Ataşehirli kardeşlerim müsterih olsun. Her şey hukuk çerçevesinde devam edecek. Allah’ın izniyle Artaşehir hak ettiği noktada önümüzdeki dönemde yeni bir yola çıkacaktır. Önümüzde bir buçuk yıl var seçimlere. Bu süre içinde inşallah bir kardeşimiz bu görevi yürütecektir. 15 meclis üyemiz ve teşkilatımız tarafından bir temayül yoklaması yapıldı. Ve bir arkadaşımızın ismi öne çıktı. Bu isin Sayın Genel Başkanımıza sunuldu. Cumhurbaşkanımızın isteği üzerine bu ismi burada açıklıyorum. Adayımız, yerel yönetimler konusunda tecrübesine inandığımız Sayı Grup Başkan Vekilimiz Mustafa Cevat Arzık’tır. İnşallah Mustafa kardeşimin seçilmesinde Ataşehir’de Ak Parti’nin yerel yönetimler anlayışının 2019’dan önce Ataşehirlilerle buluşturmak istiyoruz. Akli selim CHP meclis üyelerinin destek vermelerini beklediğimizi burada ifade etmek istiyorum.”

“MECLİS ÜYESİ ARKADAŞLARIMDAN DESTEK İSTİYORUM”

Başkan Vekili olarak isminin açıklamasından sonra kısa bir konuşma yapan M.Cevat Arzık: “Böyle güzel bir günde partimiz beni bu göreve laik görmüş olması beni son derece gururlandırdı. Bu vesile ile Partimizin her kademesinde görev yapanlara teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki burada 15 meclis üyesi arkadaşımızla beraber yarınki başkan vekili seçiminde, biz o salonda siyaset yapmaya değil hizmet üretmek için tüm meclis üyesi arkadaşlarımdan destek isteyeceğim. İnşallah Ataşehir için hayırlı olur”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ