23.05.2018 - Gazete Ataşehir

2013’ün ilk meclis toplantısı

2013’ün ilk meclis toplantısı

2013’ün ilk meclis toplantısı yapıldı

2013’ün ilk belediye meclis toplantısı yapıldı. Ak Parti Grubunun yazılı önergesi üzerine açıklamalarda bulunan İlgezdi yargı organlarına siyasi baskı yapıldığını iddia etti.

 

AK PARTİ GRUBU CEVAP İSTEDİ

Ak Parti Grubu’nun “Ataşehir Belediyesi Başkanı, yardımcıları ve diğer yetkililer hakkında TV, ulusal ve yerel basındaki iddialar ile ilgili cevap verilmesi, verilmemesi halinde yasal süreç başlatacaklarını” belirterek verdikleri yazılı önerge sonrası söz alan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi sözlerine Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinin imar planlarının çıkmasından dolayı teşekkür ederek başladı. İlgezdi çıkan planın doğru bir plan olduğunu ifade ederek, “Bölgenin taleplerini %90 karşılayan bir plan oldu. Umuyorum diğer mahallelerin de planları biran önce çıkar” dedi.

GERDANLIK İDDİASINA ÇOK SERT ÇIKTI

Ak Parti Grubu’nun yazılı önergesine cevap veren İlgezdi, “Arkadaşlar hemen yargı sürecini başlatsınlar. Bu şikayet dilekçelerini daha önce de vermiştiniz. Yapılan soruşturmalarda hiç birşey çıkmadı. Bende tazminat davası açtım. Hakkımda açılmış bir tane soruşturma yok.” dedi. Vakit gazetesinde çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 50 bin liralık gerdanlık hediyesi haberi konusunda da konuşan İlgezdi, “Bazıları Twitter’da yazıyor. Ayıptır. Ben genel başkana hediye almışım. Böyle yalan olur mu? Ne ihtiyacı var? Birileri tezgah kurdu ama bu tezgahın kimseye faydası yok. Bu iftiraları atanlarla kanun önünde hesaplaşacağız.” dedi.

İLGEZDİ:”YARGIYA BASKI YAPIYORLAR”

Hakkında çıkan diğer haberlerle ilgili, “Günlerdir hakkımda atıp tutuyorlar. Ben buradayım, burada. Bırakın yargı görevini yapsın.”  diyen İlgezdi,  AK Parti kanadının Ankara’ya kadar gidip dosyaları sorduklarını savunarak, “Bakanlara telefon açıyorlar. Yargıyı etkileyip, baskı yapmaya çalışmayın.” dedi.

EMEKEVLER KARMAŞASI SÜRÜYOR

Kaymakamlık’ın Emekevler’de yıkımı durdurma kararı alması üzerine ise, “Siyasi baskı sonucu yıkım kararı durduruldu. Buranın planları yapıldı. Ruhsatı verildi, harçları yatırıldı. İnsanları TOKİ size iki daire verecek deyip kandırıyorlar. Burası Ataşehir Belediyesi’nin mülkü insanları neden kandırıyorsunuz?” diyen İlgezdi, Ak Parti Meclis üyesi Şengül Karslı’nın, “Kimleri kast ediyorsunuz?” sorusuna, “Oradaki insanları kimler kandırıyorsa onları kast ediyorum.” diyerek cevap verdi.

Hakkındaki iddialarla ilgili belgeleri Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Cevat Arzık’a teslim eden İlgezdi, “Ben her yaptığım işin sonuna kadar arkasındayım, veremeyeceğim hesabım yok.” dedi.

KARSLI:”TAZMİNAT DAVASI AÇMANIZ BİRŞEY İFADE ETMEZ”

İlgezdi’nin konuşmasını sürdürdüğü dakikalarda Meclis Başkanı Semih Selimoğlu ve Şengül Karslı arasında yaşanan gerginlik, salonda seslerin yükselmesine neden oldu. Karslı, “Ben meclis başkanını kınıyorum. Kendisi Ak Parti Grubunun çalışmasına engel olmaktadır.” dedi. İlgezdi’nin sözleri sonrası değerlendirmelerde de bulunan Karslı, “Yaptığımız suç duyuruları henüz tahkikat aşamasındadır. Bizim verdiğimiz dilekçeler sizin suçlu veya suçsuz olup olmadığınızı göstermediği gibi, sizin bizim hakkımızda tazminat davası açmış olmanız da aklandığınız anlamına gelmez. Yargıya karşı bizleri itham eden sözlerinizi geri almanızı rica ediyorum.” dedi.

İBB 4 YILDA ATAŞEHİR’E NE KADAR YATIRIM YAPTI?

Toplantıda bağımsız meclis üyesi Erol Dolu ise Ataşehir’in ulaşım problemini gündeme getirdi. Dolu, “AKP’li arkadaşlardan bu konuda yardım istiyorum. 14 ay sonra seçim var. Ataşehir halkının karşısına nasıl çıkacaksınız? dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar Ataşehir’e yaptığı yatırımları da dile getiren Dolu, “Büyükşehir Belediyesi Ataşehir Belediyesi’ne dört yıldan beri yaptığı yatırım 15 Milyon TL’yi bulmuyor. Oysa ki Beykoz’a 775 Milyon TL, Üsküdar’a 242 Milyon TL, Çekmeköy’e ise 374 Milyon TL yatırım yapılmış.”dedi.

 

Toplantının sonrasında kapalı zarf usulü yapılan Denetim Komisyonu üye seçiminde ise, Ak Partili Ahmet Kahraman 27, CHP’li Mustafa Çatak 23, CHP’li Ayşe İnci Beşpınar ise 22 oy alırken, 1 oy geçersiz sayıldı. Seçim sonrası İlgezdi, Ak Partililer’in samimiyetsizlik örneği sergilediklerini savundu. Seçim sonrası Kahraman’a CHP’lilerden de oy geldiği anlaşılırken, Ak Partililer’in CHP’li adaylara oy verip vermdikleri bilinmiyor. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ