Türkkeşlik Köyü Atakta

16 Mar 2012 Cum 21:46
Bu haber 9.158 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA

Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı Kızılırmak boyunda büyük bir köy Türkkeşlik köyü. Anadolu’nun hemen tüm köylerinde olduğu gibi gelişen, çoğalan nüfusu geçindirmeyen, kendi kabuğuna sığmayan Türkkeşlik Köyü gurbete çıkmış. Ağırlıklı yerleşim yeri olarak Ataşehir’i mekan tutmuş ve burada dernek kurarak geleneklerini yaşatmışlar.
26 Şubat günü dernek merkezinde yapılan basın toplantısında konuşan Dernek Başkanı Veysel Tuna “Biz İstanbul’daki Türkkeşlik köylüleri olarak dernek çatısı altında örgütlendik, kaynaştık, geleneklerimizi sürdürüyoruz. Artık yaşadığımız il ve ilçede kamuoyu da bizi tanısın istiyoruz. Onun için basını önemsiyoruz. Bugün yerel basınla tanışıp, Ataşehirliler’e Türkkeşlik Köyü’nü tanıtalım istedik” diyerek katılımcılara teşekkür etti. Dernek binasını yeniden restore ettiklerini ifade eden başkan Veysel Tuna çalışmalardan bahsederken “1997 yılında kurulan derneğimizin 1065 üyesi var. Her yıl en çok katkı sunan köylülerimizi ‘dernek ağası’ ilan ediyoruz. Gençlerimizin sportif faaliyetlerini destekliyoruz. İmranlı SİM-DEF futbol turnuvasında birinci olduk. Yoksul öğrencilerimize verdiğimiz bursu 35 TL’den 50TL’ye çıkardık. Ataşehir’de ve köyde 300 civarında köylümüze erzak yardımı yaptık. Köy Konağı’nın yapılmasına katkı sunduk. Devlet-Millet dayanışması ile Kızılırmak üzerine köprü yapılmasını sağladık” dedi.
Kahvaltılı toplantıya Ataşehir ilçe başkanı ve yöneticileri ile Sivaslı AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Bilal Macit de katıldı. AK Parti dışında siyasilerin katılmadığı basın içerikli toplantının organizasyonu AKP-Türkkeşlik toplantısı olarak gözlemlendi.
Başkan Tuna, binanın önüne konulan bayrak ve flama direği, 3. kattaki dershane dizaynını yapan Ataşehir Belediyesi ve başkan İlgezdi’ye teşekkür etti.
Toplantıda konuşan AK Parti milletvekili Bilal Macit, meclisteki çalışmalarına değinerek “Siz değerli hemşerilerimin sayesinde meclisteyim. Buraya uzun, uzun konuşmaya değil sizleri dinlemeye geldim. Mecliste daha çok çalışmamız lazım. En önemli çalışmamız yeni Anayasa. Sizlerden öneri ve destek alıp halkın anayasasını yapacağız” diyerek dualarını esirgememelerini istedi. Macit “Ne kestane balı, ne balçiçeği işe yaramıyor. Başbakanımıza ve bizlere bol bol dua edin” diyerek Başbakan’ın hastalığına da atıfta bulunmuş oldu.

Benzer Haberler

Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Süper Lig’de yarın yapacakları derbiyle tarihte 386. kez karşı karşıya gelecek Şimdiki Ülker Stadı’nın bulunduğu “Papazın Çayırı” olarak adlandırılan yerde 17 Ocak 1909 tarihinde yapılan ve Galatasaray‘ın 2-0 kazandığı özel maçla başlayan 108 yıllık rekabette, galibiyetlerde ve atılan gol sayısında Fenerbahçe’nin üstünlüğü bulunuyor. Sarı-lacivertliler, geride kalan 385 maçtan 146’sını kazandı, sarı-kırmızılı ekip bu […]

Yorum 
0

Ankara Üniversitesinden Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, minimal de olsa olumlu gelişmelerin bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal‘ın sağlık durumunda minimal de olsa olumlu gelişmeler bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Ankara Üniversitesinden, İbn-i Sina Hastanesinde tedavisi süren Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, […]

Yorum 
0

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin  Agâh Efendi ve  İbrahim Şinasi‘nin yardımıyla ilk özel fikir gazetesi olarak yayım hayatına başlaması dolayısıyla Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı kutlama mesajı yayınladı. “Gazeteciler gününüz kutlu olsun” başlığıyla gönderdiği mesajı şöyle: “Temel görevi, gerçekleri, ahlaka aykırı, özel çıkar ve amaçlara alet etmeden, objektif bir şekilde, çarpıtmadan […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU O...

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin […]

ERDOĞAN İLE PUTİN TELEFONDA ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin […]

SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]