Türkkeşlik Köyü Atakta

16 Mar 2012 Cum 21:46
Bu haber 9.093 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA

Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı Kızılırmak boyunda büyük bir köy Türkkeşlik köyü. Anadolu’nun hemen tüm köylerinde olduğu gibi gelişen, çoğalan nüfusu geçindirmeyen, kendi kabuğuna sığmayan Türkkeşlik Köyü gurbete çıkmış. Ağırlıklı yerleşim yeri olarak Ataşehir’i mekan tutmuş ve burada dernek kurarak geleneklerini yaşatmışlar.
26 Şubat günü dernek merkezinde yapılan basın toplantısında konuşan Dernek Başkanı Veysel Tuna “Biz İstanbul’daki Türkkeşlik köylüleri olarak dernek çatısı altında örgütlendik, kaynaştık, geleneklerimizi sürdürüyoruz. Artık yaşadığımız il ve ilçede kamuoyu da bizi tanısın istiyoruz. Onun için basını önemsiyoruz. Bugün yerel basınla tanışıp, Ataşehirliler’e Türkkeşlik Köyü’nü tanıtalım istedik” diyerek katılımcılara teşekkür etti. Dernek binasını yeniden restore ettiklerini ifade eden başkan Veysel Tuna çalışmalardan bahsederken “1997 yılında kurulan derneğimizin 1065 üyesi var. Her yıl en çok katkı sunan köylülerimizi ‘dernek ağası’ ilan ediyoruz. Gençlerimizin sportif faaliyetlerini destekliyoruz. İmranlı SİM-DEF futbol turnuvasında birinci olduk. Yoksul öğrencilerimize verdiğimiz bursu 35 TL’den 50TL’ye çıkardık. Ataşehir’de ve köyde 300 civarında köylümüze erzak yardımı yaptık. Köy Konağı’nın yapılmasına katkı sunduk. Devlet-Millet dayanışması ile Kızılırmak üzerine köprü yapılmasını sağladık” dedi.
Kahvaltılı toplantıya Ataşehir ilçe başkanı ve yöneticileri ile Sivaslı AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Bilal Macit de katıldı. AK Parti dışında siyasilerin katılmadığı basın içerikli toplantının organizasyonu AKP-Türkkeşlik toplantısı olarak gözlemlendi.
Başkan Tuna, binanın önüne konulan bayrak ve flama direği, 3. kattaki dershane dizaynını yapan Ataşehir Belediyesi ve başkan İlgezdi’ye teşekkür etti.
Toplantıda konuşan AK Parti milletvekili Bilal Macit, meclisteki çalışmalarına değinerek “Siz değerli hemşerilerimin sayesinde meclisteyim. Buraya uzun, uzun konuşmaya değil sizleri dinlemeye geldim. Mecliste daha çok çalışmamız lazım. En önemli çalışmamız yeni Anayasa. Sizlerden öneri ve destek alıp halkın anayasasını yapacağız” diyerek dualarını esirgememelerini istedi. Macit “Ne kestane balı, ne balçiçeği işe yaramıyor. Başbakanımıza ve bizlere bol bol dua edin” diyerek Başbakan’ın hastalığına da atıfta bulunmuş oldu.

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]