Türkkeşlik Köyü Atakta

16 Mar 2012 Cum 21:46
Bu haber 9.205 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA

Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı Kızılırmak boyunda büyük bir köy Türkkeşlik köyü. Anadolu’nun hemen tüm köylerinde olduğu gibi gelişen, çoğalan nüfusu geçindirmeyen, kendi kabuğuna sığmayan Türkkeşlik Köyü gurbete çıkmış. Ağırlıklı yerleşim yeri olarak Ataşehir’i mekan tutmuş ve burada dernek kurarak geleneklerini yaşatmışlar.
26 Şubat günü dernek merkezinde yapılan basın toplantısında konuşan Dernek Başkanı Veysel Tuna “Biz İstanbul’daki Türkkeşlik köylüleri olarak dernek çatısı altında örgütlendik, kaynaştık, geleneklerimizi sürdürüyoruz. Artık yaşadığımız il ve ilçede kamuoyu da bizi tanısın istiyoruz. Onun için basını önemsiyoruz. Bugün yerel basınla tanışıp, Ataşehirliler’e Türkkeşlik Köyü’nü tanıtalım istedik” diyerek katılımcılara teşekkür etti. Dernek binasını yeniden restore ettiklerini ifade eden başkan Veysel Tuna çalışmalardan bahsederken “1997 yılında kurulan derneğimizin 1065 üyesi var. Her yıl en çok katkı sunan köylülerimizi ‘dernek ağası’ ilan ediyoruz. Gençlerimizin sportif faaliyetlerini destekliyoruz. İmranlı SİM-DEF futbol turnuvasında birinci olduk. Yoksul öğrencilerimize verdiğimiz bursu 35 TL’den 50TL’ye çıkardık. Ataşehir’de ve köyde 300 civarında köylümüze erzak yardımı yaptık. Köy Konağı’nın yapılmasına katkı sunduk. Devlet-Millet dayanışması ile Kızılırmak üzerine köprü yapılmasını sağladık” dedi.
Kahvaltılı toplantıya Ataşehir ilçe başkanı ve yöneticileri ile Sivaslı AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Bilal Macit de katıldı. AK Parti dışında siyasilerin katılmadığı basın içerikli toplantının organizasyonu AKP-Türkkeşlik toplantısı olarak gözlemlendi.
Başkan Tuna, binanın önüne konulan bayrak ve flama direği, 3. kattaki dershane dizaynını yapan Ataşehir Belediyesi ve başkan İlgezdi’ye teşekkür etti.
Toplantıda konuşan AK Parti milletvekili Bilal Macit, meclisteki çalışmalarına değinerek “Siz değerli hemşerilerimin sayesinde meclisteyim. Buraya uzun, uzun konuşmaya değil sizleri dinlemeye geldim. Mecliste daha çok çalışmamız lazım. En önemli çalışmamız yeni Anayasa. Sizlerden öneri ve destek alıp halkın anayasasını yapacağız” diyerek dualarını esirgememelerini istedi. Macit “Ne kestane balı, ne balçiçeği işe yaramıyor. Başbakanımıza ve bizlere bol bol dua edin” diyerek Başbakan’ın hastalığına da atıfta bulunmuş oldu.

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]