Türkkeşlik Köyü Atakta

16 Mar 2012 Cum 21:46
Bu haber 9.049 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA

Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı Kızılırmak boyunda büyük bir köy Türkkeşlik köyü. Anadolu’nun hemen tüm köylerinde olduğu gibi gelişen, çoğalan nüfusu geçindirmeyen, kendi kabuğuna sığmayan Türkkeşlik Köyü gurbete çıkmış. Ağırlıklı yerleşim yeri olarak Ataşehir’i mekan tutmuş ve burada dernek kurarak geleneklerini yaşatmışlar.
26 Şubat günü dernek merkezinde yapılan basın toplantısında konuşan Dernek Başkanı Veysel Tuna “Biz İstanbul’daki Türkkeşlik köylüleri olarak dernek çatısı altında örgütlendik, kaynaştık, geleneklerimizi sürdürüyoruz. Artık yaşadığımız il ve ilçede kamuoyu da bizi tanısın istiyoruz. Onun için basını önemsiyoruz. Bugün yerel basınla tanışıp, Ataşehirliler’e Türkkeşlik Köyü’nü tanıtalım istedik” diyerek katılımcılara teşekkür etti. Dernek binasını yeniden restore ettiklerini ifade eden başkan Veysel Tuna çalışmalardan bahsederken “1997 yılında kurulan derneğimizin 1065 üyesi var. Her yıl en çok katkı sunan köylülerimizi ‘dernek ağası’ ilan ediyoruz. Gençlerimizin sportif faaliyetlerini destekliyoruz. İmranlı SİM-DEF futbol turnuvasında birinci olduk. Yoksul öğrencilerimize verdiğimiz bursu 35 TL’den 50TL’ye çıkardık. Ataşehir’de ve köyde 300 civarında köylümüze erzak yardımı yaptık. Köy Konağı’nın yapılmasına katkı sunduk. Devlet-Millet dayanışması ile Kızılırmak üzerine köprü yapılmasını sağladık” dedi.
Kahvaltılı toplantıya Ataşehir ilçe başkanı ve yöneticileri ile Sivaslı AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Bilal Macit de katıldı. AK Parti dışında siyasilerin katılmadığı basın içerikli toplantının organizasyonu AKP-Türkkeşlik toplantısı olarak gözlemlendi.
Başkan Tuna, binanın önüne konulan bayrak ve flama direği, 3. kattaki dershane dizaynını yapan Ataşehir Belediyesi ve başkan İlgezdi’ye teşekkür etti.
Toplantıda konuşan AK Parti milletvekili Bilal Macit, meclisteki çalışmalarına değinerek “Siz değerli hemşerilerimin sayesinde meclisteyim. Buraya uzun, uzun konuşmaya değil sizleri dinlemeye geldim. Mecliste daha çok çalışmamız lazım. En önemli çalışmamız yeni Anayasa. Sizlerden öneri ve destek alıp halkın anayasasını yapacağız” diyerek dualarını esirgememelerini istedi. Macit “Ne kestane balı, ne balçiçeği işe yaramıyor. Başbakanımıza ve bizlere bol bol dua edin” diyerek Başbakan’ın hastalığına da atıfta bulunmuş oldu.

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya kuruluşlarında, “CHP’den PKK’ya yardım”, “CHP’nin PKK yardımı kirli ittifakın belgesi” gibi başlıklar altında yer alan haber ve yorumlar ile ilgili Ataşehir Belediyesi’nden gelen Kamuoyuna Duyuru başlığı altında gönderilen basın açıklaması şöyle: Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya kuruluşlarında, “CHP’den PKK’ya yardım”, “CHP’nin PKK yardımı kirli ittifakın belgesi” […]

Yorum 
0

– Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: – “Türkiye’nin kuzeyiyle güneyini bağlayacak 18 koridordan biri olan Ovit Tüneli’nde çalışmalar hızlandı. Tüneli, 2018’e kalmadan yılsonunda hizmete açacağız” – “Dünyanın en uzun ikinci karayolu tüneli olan Ovit’in hizmete girmesiyle Rize’yi İspir üzerinden Erzurum’a, oradan da ülkemizin güneyine bağlayacak önemli bir koridoru yapmış olacağız” ANKARA (AA) – ARİFE […]

Yorum 
0

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen yıl, bir önceki yıla göre 3,3 azalarak 55 milyon 260 bin 600 kişi oldu – Söz konusu dönemde sinema salonu sayısı yüzde 5,4 artarak 2 bin 483’e yükseldi – Yerli film seyirci sayısı yüzde 8,9 azalarak 28 milyon 834 bin 409 kişi olurken, yabancı film seyirci sayısı yüzde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


KAMUOYUNA DUYURU!

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya […]

SİNEMA VE TİYATRO İSTATİSTİK...

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen […]

ORGANİK YUMURTA ÇİFTÇİNİN YÜ...

Ordu Büyükşehir Belediyesi; “Sağlanan organik yarka desteğiyle […]

AKKUŞ İLGEZDİ; “ADALETTE ÇİF...

Ihlamur Festivaline katılan CHP Milletvekili ve PM […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]