Ataşehir’de Partilerin Durumu – 2

07 Ara 2012 Cum 15:49
Bu haber 819 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir’de Partilerin Durumu – 2

Geçen sayımızda da belirttiğimiz gibi siyasi partileri değerlendirmeye devem ediyoruz. Öncelikle belirtelim ki, geçen sayıda yazdıklarımız ses getirdi. Bazı partililer tepki gösterirken, CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak olgunlukla eleştirilerimize teşekkürlerini belirtti. Teşkilattan artık etkinliklerle ilgili düzenli mailler gelmeye başladı.

Gelelim Ataşehir Ak Parti’ye…

Uzun bir süredir sessizliklerini koruyorlar. Siyasi çalışmalarda nasıl bir yol izleyeceklerini henüz bilemiyoruz. Birkaç mahallede açılan standlarda üye kampan-yası ve broşür dağıtımı yapılmasından başka bir etkinlik, toplantı yapılmıyor. Acaba enerji seçim döneminde mi açığa çıkacak? Sayın Başbakan’ın Ataşehir’i almak konusundaki istekliliğinin Ataşehir düzeyine henüz inmediğini düşünüyorum.

2009 seçimlerinin neden kaybedildiği konularına girmeye gerek yok. Ancak yirmi bin oyluk farkın bir rehavet yarattığını da kesin olarak söyleyebiliriz. İlçelerdeki mahallelerin kaydırılması konusu ters etki yaptı. Bu seçim öncesinde de senaryolar dolaşıyor ama böyle bir gelişme olur mu, göreceğiz.

Nimetullah Topu nezaket sahibi bir başkan. Bu yönüyle herkesin takdirini kazanıyor. Ancak yönetimde ve teşkilatta dışarıya karşı bir kapalılık sözkonusu. İçeride yaşananlar dışarıya yansıtılmıyor. Dolayısı ile kamuoyu klasik Ak Parti tarzı ile karşılaşıyor.

Basınla iletişim konusunda zaafiyet olduğu açık. Bunun birinci nedeni son seçimlerden bu yana çok fazla sokakta değiller, etkinlik yok denecek kadar az. İkinci nedenin ise Ataşehir’in planlarının Büyükşehir’den geçmemesi olduğunu düşünüyorum. Bu konuda hem ilçe yönetimi, hem de meclis üyeleri ilçede yoğun mağduriyet yaşayan binlerce vatandaş için gerekli adımları atamadılar. Attılarsa da biz bilmiyoruz. Çünkü bizimle bile paylaşılmıyor. Seçimden sonra hiçbir basın toplantısı yapılmadı. Belediye Başkanı’nın planların çıkarılma-sının engellendiği konusundaki sözlerine karşılık ciddi bir açıklama yapılmadı.

Muhalefet, sadece eleştirmekle olmaz. Çözüm önerileri sunulmalı ve kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Aksi takdirde eleştirilen siz olursunuz, söylenenlere cevabınız olmaz.

Sayın Topu ikinci kez seçilmesine rağmen gazetemizin kapısını maalesef hiç çalmadı. Merak ediyorum, seçim öncesinde bir çayımızı içmeye gelecek mi? Basın mensuplarını ziyaret etmek için mutlaka seçim olması mı gerekiyor? Bu kopukluk maalesef tüm partilerin sorunu. Bizleri ziyaret edip etmemeleri çok da önemli değil. Basınla doğru iletişim kuramayan siyasiler kamuoyu ile nasıl kuracaklar, dertlerini nasıl anlatacaklar?

Örneğin vatandaş soruyor: Bu sayınızda neden falanca partiden hiç haber yok? Cevabımız net: Çağrıldığımız yere gideriz. Kimsenin peşinden koşup haber yaratmak gibi bir derdimiz olamaz.

İlçeye ara sıra bakanlar, milletvekilleri geliyorlar. Ancak bunlar basın kuruluşlarına haber verilmiyor. Sonrasında bülten dahi gönderilmiyor. CHP gibi Ak Parti’nin de yazımızdan sonra bu sorunu çözeceğine inanıyorum.

*

Geçen yerel seçimde aday adaylarının adeta rekor sayıda olması, bu seçimde de bu durumun yaşanacağını gösteriyor. Çeşitli isimler geçse de söylentilere göre haber yapmıyoruz. Açıklamak isteyen olursa ilk ağızdan bilgileri kamuoyuna sunarız. Umarım yazdıklarımız Ataşehir’e ve Ataşehir siyasetine fayda sağlar.

Sevgi ve saygılarımla…

Benzer Haberler

Bursa’nın Gürsu ilçesinde, bir boya fabrikasında patlama meydana geldi. Bursa‘nın Gürsu ilçesinde, bir boya fabrikasında meydana gelen patlamada 5 işçi yaşamını yitirdi, 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Bursa-Ankara karayolu yakınlarındaki fabrikada, henüz belirlenemeyen nedenle buhar kazanı patladı. Bu esnada fabrikanın çatısında çökme meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye 112 Acil Servis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Patlamada 4 […]

Yorum 
0

FSM Köprüsü Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde, ihlalli geçişlerin önlenmesi amacıyla Serbest Geçiş Sistemi tesis edilecek. İstanbul Valiliği, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün (FSM)Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde ihlalli geçişlerin önlenmesi amacıyla Serbest Geçiş Sistemi tesis edileceğinden 23 Eylül saat 22.00’den itibaren köprüde trafiğin iki yönde üçer şerit sağlanacağını bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, FSM Köprüsü […]

Yorum 
0

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ataşehir kaymakamlığı ile Öyküm Spor Kulübünün birlikte düzenlemiş oldukları “Çocuk ve gençlik Gelişim Oyunları” Taekwondo şampiyonası sona erdi. İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ilçemiz Öyküm Spor Kulübü ile birlikte düzenledikleri ve 3 gün süren Çocuk ve gençlik Gelişim Oyunları Ataşehir kaymakamlık Kupası Taekwondo Şampiyonası sona erdi. Ataşehir Mevlana mesleki ve […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]