ATAŞEHİR’İN ÇEVRECİ OKULU

30 May 2012 Çar 8:38
Bu haber 629 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
ATAŞEHİR'İN ÇEVRECİ OKULU

Ataşehir’in en çevreci okulu;  Adıgüzel İlköğretim!

Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen 3. Çevre Şenliği  “En Çevreci Okul” yarışmasının birincisi Adıgüzel İlköğretim oldu. Juri üyeleri tarafından okulların çevre konusundaki duyarlılıkları dikkate alınarak yapılan yarışmaya Ataşehir’de bulunan tüm özel ve devlet okulları katılırken, birincilik ödülü Adıgüzel İlköğretim Okulu’nun oldu. Ödül töreni 28 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilirken, ödül Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi  tarafından okul müdürü Meral Aydın’a  verildi.

İstanbul’un yükselen yıldızı Ataşehir’in en çevreci okulu seçildi. Ataşehir Belediyesi tarafından bu sene 3. gerçekleştirilen çevre şenliğinde gerçekleştirilen çevreci okul yarışmasının galibi olan Adıgüzel İlköğretim Okulu ödülünü 28 Mayıs pazartesi günü gerçekleştirilen tören ile aldı.

Tüm çevre etkinlikleri bu şenlikte!

Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen 3. Çevre Şenliği 28 Mayıs -05 Haziran’da gerçekleştirilen etkinlikler bir çok renkli aktiviteye tanık oldu. Yarışmalardan tiyatro gösterisine, uçurtma şenliğinden çevre yürüşüne bir çok etkinliği içeren şenliğe Ataşehirliler yoğun ilgi gösterdiler.

Çevre bilincine katkıda bulunmak, çocukların ve gençlerin çevre konusundaki duyarlılığını artırmak üzere organize edilen şenlik içerisinde bir çok yarışma da yapılırken, en çok başvuru alan yarışmalardan biri Çevreci Okul kategorisi oldu.

Juri üyeleri tarafından okulların çevre konusundaki duyarlılıkları dikkate alınarak yapılan yarışmada Adıgüzel İlköğretim Okulu birinci oldu.

Adıgüzel Eğitim Kurumları Hakkında:

Her bireyin bir değer olduğu vizyonu ile hareket eden Adıgüzel Eğitim Kurumları bünyesinde, anaokulu ile ilköğretim okulunun yanı sıra Güzel Sanatlar Lisesi ve alanında Türkiye’de ilk ve tek olan Özel Bilişim Anadolu Teknik Lisesi bulunmaktadır.  Güçlü akademik kadrosu, yüksek teknik ve sosyal olanakları ile butik ve kişiye özel eğitim yürüten Adıgüzel Eğitim Kurumları, öğrencilerini, değişen ve gelişen dünyada, katılımcı, paylaşımcı, inançlı, özgüveni yüksek, sosyal sorumluk sahibi, ulusuna ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Adıgüzel Eğitim Kurumları, Eco School, TURÇEV Vakfı, TURMEPA, IPTV Derneği ( İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri Derneği) ve Yavru Tema gibi birçok sivil toplum kuruluşunun üyesi ve destekçisidir.

Adıgüzel Eğitim Kurumları okulları ve kuruluş tarihleri: Özel Ataşehir Adıgüzel Anaokulu (2005),   Özel Ataşehir Adıgüzel İlköğretim Okulu (2006),  Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi (2004),  Özel Ataşehir Adıgüzel Anadolu Bilişim Teknik Lisesi (2007),  Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Kursu- Herkes için Sanat Kulübü (2005)’dir.

FOTO GALERİ

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Ataşehir okullar arasında yapılacak olan sportif müsabakaların kuraları çekildi. Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği çeşitli branşlardaki birçok sportif müsabakaların kuraları düzenlenen törenle çekildi. Ataşehir’de bulunan ve […]

Yorum 
0

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri “Milli Birlik” adına Ataşehir Mahalle Muhtarları ve Ataşehir basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda konuşan Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan; “Milli Birliği oluşturmak için siz muhtarların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Çünkü sizler devletimizin mahallelerdeki Uç Beylerisiniz, devletin mahallelerdeki elisiniz, kolusunuz” dedi. Ataşehir Birlik […]

Yorum 
0

“FARKI FARK ETMEK” Çok çalıştınız, çok yoruldunuz, kasım ayında hafta sonu dinlenmeyi, gerçekten gevşemeyi hak ettiniz. Hafta sonları hepimizin kaliteli zaman geçirmek istediği tatil günleri. Hem dinlenmek, hem eğlenmek, hem de farkındalığınızı artırmak, kendinize zaman ayırmak istiyorsanız bu festival tam size göre! Dünya Değişim Akademisi tarafından İstanbul’un şirin beldesi Şile’de düzenlenecek olan“Uluslararası Farkındalık Festivali” sizlere oksijen […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]